Zetor

To vec ne znam koliko ce on da je koriguje. Ovaj sto sam ja postavio moze za 10 000 da se uzme sigurno. Po meni je to opet bolje nego za ovaj 7045 dati recimo 9000.
 
Malo je cudno sto je blok motora crven. Ili je nosen na masinsku obradu ili je menjan. Blok se kod zetora prilikom generalne ne obradjuje, jer ima mokre hilzne, mada ako je pregrejan pa zaribao, moguce de je bilo neophodno trnovati lezista radilice.

Osnovna boja je bila crvena na tim motorima na bloku a na crvenu boju je nanesena crna, vremenom ta crna je otpadala ali ne kao na tom traktoru, vjerojatno mjenjan blok , ali pocetkom 90 je bilo neisplativo prakticno raditi generalnu vec su takve motore kompletne dovozili i mjenjali, barem ovdje. Ako je mjenjan blok ne znaci da je traktor los, mozda je smrzao pa u ono vrijeme blok i nije bilo toliko skup, jer stanje izduvne grane i farba na limu je normalna za traktor oko 6000 sati i koji nije pregrijavan.
 
Marica, po meni taj Zetor sasvim solidno izgleda, ako se nevaram nazad su 16.9-34 a napred 12.4-24 gume? Traktor ako je ispravan i lijepo radi, dobro vuče onda nije loše za kupovinu, a prednje nove gume nisu više od 350 evra (obe). Samo cijena od 8000 je previše, dovoljno je za njega 7000 evra.
Evo kod nas jednog 6245 a cijena nije ni 8000.
https://www.olx.ba/artikal/27782569/zetor-6245-7245-7745-7045-6340-7211/
 
Poslednja izmena:
Par stvari.
Prvo oko ovog Zetora 7045.

Isti model je pravljen od 1980 do 1984. godine.


Dakle nema ni TEORETSKE sanse da je napravljen 1988. godine - u to vreme su modeli 52-6211/5245-6245 prolazili modernizaciju tj. ugradjivana im je nova pumpa a kamoli da se jos pravio 7011 ciji motor ima dosta razlika u odnosu na 7211 (al o tome sam vec pisao pa da se ne ponavljam).
Da ne bude da nekoga klevetam.Rekao bih da ovde postoje 4 mogucnosti:

1) Prodavac je nesvesno napravio gresku prilikom pisanja oglasa (malo verovatno)
2) Prodavac nije prvi vlasnik vec mu je neko prodao taj tratkor sa tako "friziranim" podacimaa on ga sada prodaje dalje....
3) Prodavac je kupio novu plocicu (praznu), prekucao je i sada pokusava da proda "podmladjeni" traktor (4-8 godina) i izvuce vise para...
4) Prva registracija mu je bila 1988. godine (ali to opet nema nikakve veze sa godinom proizvodnje)

Sto se samog traktora tice tesko je pricati na osnovu slika.Dok ne dodjes na lice mesta i ne vidis (ne probas licno) sve ostalo je mlacenje prazne slame.
Ova serija vazi za dobru.Traktor ima orignalnu slovacku kabinu, prednje tegove, brzi kardan, "feder sic"...
Ipak 10 000 "evradi" tesko da vredi sve da su mu motor i menjac u perfektnom stnaju, da ima automatsku kuku, grejac za zimsko paljenje, sediste za suvozaca itd...
Mislim da je neka realna cena (ako je u dobrom stanju motor i menjac) od 7000 do 7500 evra...

Oko revers menjaca na Zetorima 6245/7245/7745.Tacno je ovaj menjac se pojavio na seriji "2" i "7" tek krajem 80-ih i to uglavnom na duplacima sa kabinom.
Da demantujem jos jednu dezinformaciju traktori koji imaju revers (od engleske reci "reverse" koja znaci promeniti pravac) nemaju brzi kardan 540-1000 obrtaja.JEDNO ISKLJUCUJE DRUGO!!!Dakle ili imate reverser ili imate brzi kardan (oba zajedno nikako ne mogu).Ta mogucnost (da ima i jedno i drugo) se kod Zetora pojavila tek pre 10 ak godina na novijim modelima koji su nasledili modele UR I (Zetorov program traktora do 80 konja)...

Oko Majora.I meni se ovaj Major sa originalnim ceskim motorom (koji vise ne ispunjava EU norme pa ga prodaju samo na trzistima u zemljama "treceg sveta" tj. sirotinji) nesto ne dopada.Nekako cudan polozaj pedala, rucke reversera, neubedljiva plastika i neki drugi detalji u kabini....
O 7745 sam vec par puta pisao.Da ima mokro kocenje kao 6341/7341 to bi verovatno bila najbolja serija koju je Zetor ikada napravio...A i ovako je "legendarna" masina.

Ulazio sam i u novi model Major 80 HS na jednom sajmu (sa motorom od Dajca, pojacanom hidraulikom, menjacem 24/12, redizajniranom kabinom, povecanom max brzinom na 40 km/h isl.) i tu je vec druga pesma (traktor deluje dosta ozbiljnije uradjen u odnosu na ovaj stari model Majora sa Zetor motorom).
Jedino sto tako opremljen u Ceskoj kosta oko 34 400 E bez pdv-a.Rekao bih da je tu negde u rangu sa John Deere 5075E (sto se pravi u Indiji), Deutz 5080 Ecoline isl...Verovatno bi na zahtev kupca isporucili i njega u Srbiju...Toliko od mene...Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ovaj Zetor 7045 sa oglasa moze imati ili 15.000 sati ili 25.000 sati. A 5.000 sati nikako. Prvo za te godine je nerealno imati tako malo sati, drugo u kabini je sve ponovo tapacirano I radjeno. Moj je dosta ocuvaniji u kabini nego taj.
I ja bih seepre odlucio za onaj 7245 iz Leskovca. Ponudi mu 9.000e, a na 9.500 ces ga sigurmo uzeti. Da imam trenutno para sigurno bi taj bio kod mene u dvoristu, a sadasnji 6011 ponovo na oglasima.

- - - - - - - - - -

A mozda ni ovo nije lose....
https://www.polovniautomobili.com/traktori/10082691/zetor-6245-akcija
 
Dobro izgleda ovaj is Leskovca Ali na zalost moj budzet za traktor je 7000-7500e.maksimum.Gledam torpedo I'ma da biras za te pare Ali ne smem zbog menjaca, imam dosta tesku zemlju a mnogi see zale da su I'm slabi menjaci.
 
Dobro izgleda ovaj is Leskovca Ali na zalost moj budzet za traktor je 7000-7500e.maksimum.Gledam torpedo I'ma da biras za te pare Ali ne smem zbog menjaca, imam dosta tesku zemlju a mnogi see zale da su I'm slabi menjaci.

Bolje uzmi neki kredit 2.000e i pogledaj taj 7245. Veruj mi neces se pokajati.
Delova ima, nisu skupi, a udobnost je odlicna u njemu.
 
Ovaj zetor 7045 je iz mog sela... voze ga dva brata mladi decaci i kod njih je nekih 10 godina.. Znam da je koristen kao drugi traktor u poljoprivredi, i nije lomovina jer je propisno odrzavan... e sad sta je sa godinom proizvodnje to nemam pojma i znam da kad je kupljen placen je nekih 8000-8500 evra
 
Ja imam Zetora 7245 vec 4 god. Traktor u kojem je milina provesti vreme. Sa njim sejem i spartam kukuruz i suncokret i u oranju rame uz rame sa Ursusom.
Ako ga potrefis da mu je dobar motor i menjac, svaka preporuka za kupovinu.
Ja sam svoj platio onda 11500 e
Sto se tice Fortere i Yta, Zetor je u dosta vecem plusu i po izgledu i po svemu ostalog.
dfb7fd5328b8aca3f38c345512cfd944.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad kad Manjevic spomenu kredit nesto sam se setio. Kod ovog prodavca sto prodaje ovaj 7245 sam pre par godina gledao jedan traktor. Tad mi on rece da je malo pre nego ja da dodjem bio neki moj zemljak. Rece mi da mu je prodao traktor na pocek. Kaze 7000 evra da mu donese, a za 2500 evra da ga saceka. Tako Marice ako ti se svidja traktor zovni coveka i pitaj ga za tako neku kombinaciju. Nije mi jasno kako se on osigura da ne ostane bez para, ali nije ni bitno.
 
Evo zetora sa reverzerom, vidi se na slici kriva rucica ispod sedista.
https://www.kupujemprodajem.com/Zetor-4340-54623980-oglas.htm?filter_id=164651063
Trazi 10500e i navodno ima samo 500 sati na njemu. Nisam zaboravio da dopisem jos jednu nulu.

- - - - - - - - - -

Bolje uzmi neki kredit 2.000e i pogledaj taj 7245. Veruj mi neces se pokajati.
Delova ima, nisu skupi, a udobnost je odlicna u njemu.

Ja bih uradio ovo sto Manjevic predlaze. Ipak ne kupujes ovakav traktor svake godine. Cak i za par godina ako odlucis da ga prodas, sigurno ce prodaja biti laksa zbog izgleda. Vidis i sam kako se komentarise manje odrzavan traktor.
 
Zetori su mašine samo takve. Samo ovi od 7011 pa nadalje oće malo više da troše. Ja sam imao priliku da se vozim u 7011 gdje je za nekih 300 metara potrošio 2l goriva ali bio je pojačan na pumpi i išao uz brdo cijelo vrijeme pod teretom.
 
Motor je isti kao na 6245 samo su brzine male drugacije.



po njihovom korisnicnom uputstvu ima 57 konja...ali umeli su oni i namerno da mu "smanje" konjazu da budu jeftiniji (ide po nizoj carinskoj stopi) isl. prilikom izvoza itd...
U svakom slucaju to je traktor u najgorem slucaju u rangu 560, mada je prema mom misljenju zbog boljeg prenosa snage preko reduktora bar 10-15% jaci...
 
Nazad
Vrh