Zetor

Taj termostat je sigurno otvoren, ili je negde drugde omogucen prolaz vode kroz hladnjak.
 
Imam i koristim je. Nju koristim zapravo kao termostat. Odlicna stvar za mene koji ne mogu odrzati temperaturu.

- - - - - - - - - -

Za nekih nedelju dana, menjam unutrasnje kocione cilindre na zetoru. Na sta jos obratiti paznju kad se sve to sada otvara obzirom i da nije mali posao?

Prvo osiguraj traktor klocnama da se ne izvrne na tebe dok budes radio. Onda posudi takozvanu "zirafu" (dizalica) od nekog mehanicara jer ce ti otici ledja dok budes skidao bocne reduktore. A i sa njom neces ostetiti semeringe kad budes vracao sve nazad. Inace je to patnja raditi bez adekvatne dizalice. Takodje ako su pakne dobre samo ih otvori ne skidaj i blokiraj i izvadi cilindre i stavi nove. Problem ce sigurno biti odviti i crijeva ako nije dugo skidano, treba novi i kvalitetni vilasti kljuc i wd ili neki sprej odvijac. Ako ti je ostatak sistema dobar kad sastavis samo odzracis ako nije moras mjenjati i ostale cilindre, ispod papuce kocnice i takozvani peti koji aktivira zracnu na prikolici jer na tom petom zna isto da curi. To je meni tu jedan decko izmenjao za dva sata sa tom dizalicom sve cilindre i one na kocnicama i ispod papuca i ovaj za aktiviranje zracne kocnice i odzracio. A jedanput sam mjenjao jedan na kocnicama sam i nikad vise.

Kad budes vracao bocne reduktore oni se moraju momacki stegnuti jer ako nisu u radu vremenom razbiju kucista i onda si napravio posao.
 
Zaboravio sam , moras popustiti i pojasne kocnice (rucna kocnica) , neces moci izvuci bocne reduktore. Ako imas neki jako stari zetor onda je to malo drugacije rjeseno.

Montoya , pogledaj katalog ili na traktoru ako ti neko nesto nije skidao, pratis hidrauliku kocnica i zrak.
 
Grabik, necu ja to raditi vec majstor. Vozim traktor kod njega pa ce u njegovoj radiobici sve rasturiti.
Imsm neki nedefinisani zvuk kada nosim nesto na hidraulici. Ne cuje se kao zujanje diferencijska vec drugacije pogotovo kad idem po nekom neravnom putu. Zato cu traziti da isproverava reduktore. Moguce da je neki luft u pitanju.
 
Ne posedujem takav traktor. Imao sam priliku da sednem u jedan takav primerak... Bas i nisam bio odusevljen...
Nadam se da ce se neko javiti ko ima vise iskustva.
 
Razmisljam o kupovina novog Major 80. Sta mislite o tom traktoru? Ima li neko iskustva sa njim?

Kod nas ima jedan Fortera 135, stao je vec dva puta a kupljen nov. Dalje, kada sam sedeo u njemu nisam nesto bio odusevljen kvalitetom izrade. Kvalitetniji je Yto 1304 nego ta Fortera 135.
Taj Major 80 se ne moze porediti po kvalitetu sa 7745.
 
7745 je traktor samo tako. Samo da ima brzine rikverc I dve brzine kardana.
Stim traktorom se moze raditi 12-15 sati dnevno a da skoro be osetis...
 
7745 je traktor samo tako. Samo da ima brzine rikverc I dve brzine kardana.
Stim traktorom se moze raditi 12-15 sati dnevno a da skoro be osetis...

Koliko znam da i 7745 imaju (PLUS) mjenjač pa imaju i brzine u rikverc a imaju i dvije brzine kardana (540/1100)plus ima brzine kardana preko mjenjača.Nema baš svaki (PLUS) mjenjač ali mogu se naći.
 
Kardan preko menjaca imaju mislim svi Zetori i oni iz 70-ih godina.
Ako kazes da imaju brzine u rikverc, onda je to reverzer. A to sam naleteo na jedan 6211 nisu imali reverzer.
 
Koliko realno vredi ovaj zetor [h=1]Zetor 7045 1988. godište[/h][FONT=&quot]

  • [*=center]
    225e14512daa-800x600.jpg

    [*=center]
    60f623c01f2b-800x600.jpg

    [*=center]
    81e19f7b0195-800x600.jpg

    [*=center]
    21d9f4f3e43e-800x600.jpg

    [*=center]
    607370bc9ccc-800x600.jpg

    [*=center]
    fad019509b0c-800x600.jpg

    [*=center]
    84b18bd0ea74-800x600.jpg

    [*=center]
    be4999a760fa-800x600.jpg

    [*=center]
    ce656ee60949-800x600.jpg

    [*=center]
    195b02c2f398-800x600.jpg

    [*=center]
    46f06e84c6f9-800x600.jpg

    [*=center]
    d7376f216fb1-800x600.jpg



1/15


2 [FONT=icomoon !important][/FONT]
[FONT=icomoon !important][/FONT]
[FONT=icomoon !important][/FONT]



10.200 €











Polovno vozilo
Zetor
7045
1988. godište
Standardni traktori
Ratarstvo
Cena nije fiksna





[h=2][/h]Broj radnih sati
5320
Pogon
4







[h=3]Svi oglasi oglašivača[/h]

Ćuprija
Bigrenica

066439255/ klik da vidiš broj


Piši prodavcu

Reklama


Reklama


[/FONT]
 
Zadnje gume su nove a prednje su za zamenu.Malo mi je cudno sto kaze da je 1988 god.a po onome sto Sam uspeo da pronadjem Taj model see proizvodio do 84 god.e sad sta je istina?
 
Malo je cudno sto je blok motora crven. Ili je nosen na masinsku obradu ili je menjan. Blok se kod zetora prilikom generalne ne obradjuje, jer ima mokre hilzne, mada ako je pregrejan pa zaribao, moguce de je bilo neophodno trnovati lezista radilice.
 
Nazad
Vrh