Zetor

Upravo su mi to i govorili kada sam skidao dizne i hteo da skinem i pumpu. Ista prica.
Skoro drug sa rakovicom 65 skinuo pumpu. Rekao mu bosista da nije imao ni 45hp. Uradio pumpu i kaze da se traktor preporodio. Sad kada vuce punu cisternu, tamo gde je uzbrdo morao da salta u nizu brzinu, sad trsktor samo peva i izvlaci a navodno je bilo sve kao skroz ok.
 
sto te toliki skeptici prema bos majstorima malo je tu krivice do majstora uglavnom i oni muce muku sa losim delovima nema vise gvozdja iz zenice ipm iz beograda ili rikard bencic iz rijeke. sada sve uvoze i neznas sta gore
 
Za Zetora moze i nekako da se nadju original delovi za pvp. Problem su domaci traktori jer je Rikard Bencic mislim propao a IPM je u slicnoj situaciji. Ovo sto se nadje su izgleda samo stare zalihe koje ce se vuci neko vreme a posle se snalazite kako znate.
 
Malo je off, ali ako vec pricamo bosistima, i o kvalitetu sto se tice ubrizgavanja... Ulosci dizni su "propisali" posle 5 (pet) jutara (radi se o kombajnu) - za ne verovati, ali sam video svojim ocima. Toliko o kvalitetu. Moze da bude zlatan majstor, bosista, ako je kvalitet takav, kakav jeste.
 
Ako je pred vama montirao onda sigurno ne valjaju zato kupovati skuplje a i zato se zove majstor da moze da preporuci sta se u zadnje vreme pokazalo ok kroz praksu kod njega . Najcesce korisnik masine sam mora da traga za kvalitetom .
 
To ne znam sta je ugradio (koja marka), ali sam ja demontirao stare, i montirao dizne, znaci ulos. su bili novi.
 
Malo je off, ali ako vec pricamo bosistima, i o kvalitetu sto se tice ubrizgavanja... Ulosci dizni su "propisali" posle 5 (pet) jutara (radi se o kombajnu) - za ne verovati, ali sam video svojim ocima. Toliko o kvalitetu. Moze da bude zlatan majstor, bosista, ako je kvalitet takav, kakav jeste.

Vecinom krivac ne bude losa dizna vec neka necistoca koja udje kod mjenjanja uloska unutra u dizne , koja da li zbog korodiranih dijelova(voda u gorivu) , starost itd. trosenje pa nastaju metalni opiljci , trebao si skinti pazljivo uloske i vecinom bude zaglavljen (pisa) , pogledas pod povecanjem 5 do 10 x , nadjes krivca a i vidi se na igli uloska jer ostane zaglavljena i dim ulazi unutra jer ne moze da se spusti i unisti ju , a i ogrebotine se vide pod povecanjem, vecinom treba dobro ocistiti tijelo dizne , a i kod montaze na traktor treba paziti i ocistiti.
 
Sve je moguce, mada smo pazili na sve i prilikom zamene, i prilikom demontiranja, i montiranja. Doduse rezervoar nije cist (iako smo ga cistili vise puta na raznorazne nacine), ali se koristi 3 filtera goriva (klipna ac pumpa, hvala Bogu vuce dobro kroz sve te filtere), ali je sve moguce. U svakom slucaju hvala na savetu.
 
030 438536 Deda Vlajko
A najbolje bi bilo da sacekas da vidimo kako je kod mene uradio. Pa onda da posaljes.
Sad sam se cuo sa ovim Vlajkom. Kaze da slabo radi zetore i dao mi je broj od nekog majstora iz Beograda tj nekog Vite. Ja mu rekoh da je skoro radio jednog zetora iz Kladova, a on mi rece da uopste nema delove za njih, i da bi morao, kada mu stigne pumpa, da pogleda pa da porucuje delove itd. Nije bio raspolozen za rad.
 
Moj ćale je radio pumpu na 4718 pre dve godine, kaže ide i ovako ali nije nista pipano na njoj već 20godina pa bi bio red da se prepakuje... Odneo kod Puškaša u Kulu i skoro da je zaplakao kad je vratio nazad... Traktor je izgubio 1/4 snage, sutra dan nije mogao da ga upali... Poludeo...
 
Da li je neko nosio i radio sa majom6redi i zetorom 6211 ili nekim tog tipa sto ima jedan pomocni cilindar hidrulike? Pise na sajtu majevice da ima 820kg, trenutno imamo 4reda (620kg sa sajta podatak) i dosta je teska.
Naravno da se dodaju tegovi napred.
 
Kod mene drzi na 80, non stop a u oranju malo predje

A sta se desava ako recimo upalis traktor i stojis u mestu? Hoce li podici temperaturu kroz neko vreme? Kod mene je isto kao kod Boleta iako sam menjao termostat.

I jedno pitanje za sve: da li je normalno da, kada otvorim hladnjak i pogledam, vidim da uvek "fali" antifriza da se dolije? Ako dolijem, dodje do prelivnog creva i naravno izbacuje visak. Cim se traktor vozi, ponovo spadne voda do tog nekog nivoa i tu drzi u negodled tj ne spada vise. Celije nisu gole nikada.
 
Nazad
Vrh