Zetor

Gledao jedan zetor zts 12245 , motor ne dimi na auspuh i ne baca uopce dim na iber lauf , da li je moguce da motor nije diran kako vlasnik kaze ili ? Cisto sumnjam da je traktor stajao od 94 kad je napravljen, na satu je 3 cifreni broj , sat nije nov i zadnje gume su skroz ishabane, da li je moguce da je okrenuo 10000RH a da je motor u tako dobrom stanju , ipak nije to fendt;)

Prvo boldovano nije moguce. Drugo jeste - ako je iole odrzavan.
 
Ljudi jel nesto sa mojim Zetorom nije u redu ili su oni jaki potrosaci?
Vozio sam ga 25km, vukao berac, on mi potrosio 8l, trebalo mi je jedno sat ipo da stignem, nisam vozio na punom gasu....
 
Ako se secam, imas 6011. Toliki potrosaci nisu sigurno. Ja sam skoro sa slicnim motorom koji imam potrosio svega 30 litara u oranju dok sam izorao 1,2ha tako da to nema sanse.
Proveri dok je skroz na ravnom. Meni se desilo da ostanem bez goriva ako se traktor nagne, jer oni imaju veliki rezervoar pa u brazdi nekada cak i kada ima i preko 7-8 litara zna da zezne.
 
Ma u oranju nije strasno, trosi 22l, tanjiranje, jedan prohod 7l, tanjiraca zahvat 2,4m. Po ha. Ali u transport katastrofa.
 
Pa bas, to je laka zemlja za obradu. I meni bi manje trosio kada bi zakacio 2x14, a da li bi vukao.
 
Za zetore svi kazu da trose naspram drugih traktora, zbog neke njihove specificne bos pumpe koja trosi isto bila pod opterecenjem ili bez.
 
Ne znam stvarno, meni se jako svidjaju zetori duplaci, ali prvo sto su precenjeni a drugo je ta potrosnja, to sam citao na komsijskom forumu.
 
Ja sam cuo da su malo potrosaci. Ali kod mene se nije tako pokazalo. Ipak ce na njegovo mesto, neki 577 ili Torpedo, sa uskim tockovima.
 
Ja sam cuo da su malo potrosaci. Ali kod mene se nije tako pokazalo. Ipak ce na njegovo mesto, neki 577 ili Torpedo, sa uskim tockovima.
to sto si cuo je sasvim pogresno kolega. zetori trose. oni motori sa 3 klipa i nekako se mogu tolerisat, a taj kod tebe voli da skrne ko i 7745. garantovano pricam. a to sto ti potrosnja u oranju nije velika je razlog lake zemlje. da je malko teza on bi trosio mozda i malo preko 30L po hektaru.
 
Nazad
Vrh