Zetor

Jel ima i 5711 ove srafove za sipanje ulja kao i kontrolni sraf? Mogao bih da promenim ulje.
Pricao mi je Arpad Dulka o tome da ide valjda oko 100 ml ulja ali se ne secam gde se sipa a jednako su mi bitni i kkntrolni draf kao i sraf za isoustanje starog uoja ako ga vec menjam. A koji sae ide?
 
Jel ima i 5711 ove srafove za sipanje ulja kao i kontrolni sraf? Mogao bih da promenim ulje.
Pricao mi je Arpad Dulka o tome da ide valjda oko 100 ml ulja ali se ne secam gde se sipa a jednako su mi bitni i kkntrolni draf kao i sraf za isoustanje starog uoja ako ga vec menjam. A koji sae ide?


I mene interesuje ima li 7211 na boš pumpi neki vid održavanja,u uputstvu nisam našao a već 30 god.ništa nije dirano oko motora:bravo:
 
Jel ima i 5711 ove srafove za sipanje ulja kao i kontrolni sraf? Mogao bih da promenim ulje.
Pricao mi je Arpad Dulka o tome da ide valjda oko 100 ml ulja ali se ne secam gde se sipa a jednako su mi bitni i kkntrolni draf kao i sraf za isoustanje starog uoja ako ga vec menjam. A koji sae ide?

Marko, pogledaj na licu mesta, t.j. na bosch pumpi. U "dolini" je sraf za ispustanje, sa strane za proveru nivoa, a gore za sipanje ulja (malo nezgodno je za sipanje jer ti smeta hauba, koja se ne moze dizati, mislim na te limove sa strane).
Tacno ne znam koliko ide ulja, ali to ce ti samo kas'ti.
Da, sae. Mi smo sipali malo kvalitetnije ulje, ako se dobro secam comma 20w50.
Obratite paznju prilikom ispustanja da li ima samo ulja ili i nafte.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam , to vazi za starije xx11 serije imate 2 mjesta za sipanje i 2 mjesta za ispustanje ulja. Na original pumpama ti "srafovi" su ofarbani crvenom bojom. Takodje pumpe koje sam ja vidio u prodaji a od zetora su crne boje , moguce da su i ovakve kao na slici.

Centrifugalni regulator ima mjerac visine ulja i odvojen je od djela gdje su elementi brizgaljki, u regulator ide hipenol ili slicno a u dio gdje su elementi ide motorno ulje.

Mislim da novije pumpe ne odgovaraju na te traktore, kad sam ja gledao pumpu za moj traktor sve imaju centralno podmazivanje.
 
Poslednja izmena:
Tako je, sto sam ja napisao, to vazi za 5711, 7211 ima novi tip pvp. Jbliga, nemam slike da sve detaljno objasnim i demonstriram ::jako_besan::
 
Da, ali uglavnom to ne stvara neki veliki problem, jer onda su - obicno - potroseni i elementi, pa gorivo "podmazuje". To se najlakse da primetiti, kad se na überlauf pocinje da kaplje gorivo - bar takoj je kod serije x7yz. Pricam za te serije, jer je na prethodnoj strani uglavnom sve objasnjeno u vezi pumpe novijeg tipa.
 
I mene interesuje ima li 7211 na boš pumpi neki vid održavanja,u uputstvu nisam našao a već 30 god.ništa nije dirano oko motora:bravo:

7211 nema cep za sipanje ulja.Njegova PVP ima centralno podmazivanje .Tacnije PVP se podmaziva preko cjevcice sa uljem iz motora.To je moviji tip pumpe.



dsc01267-kopirati.jpg


- - - - - - - - - -

Jel ima i 5711 ove srafove za sipanje ulja kao i kontrolni sraf? Mogao bih da promenim ulje.
Pricao mi je Arpad Dulka o tome da ide valjda oko 100 ml ulja ali se ne secam gde se sipa a jednako su mi bitni i kkntrolni draf kao i sraf za isoustanje starog uoja ako ga vec menjam. A koji sae ide?

To je stariji tip pumpe.Slika govori sta i kako.
i00982-kopirati.jpg
 
Poslednja izmena:
Hoce da pali i bez njega ali teze. Kada stisnes to dugme, pumpa dobije vecu kolicinu goriva i pogura ga ka diznama. Preporucuje se da se ovo uvek koristi mads kady je traktor vruc, morao bi da upali i bez ovog srafa bez problema.

- - - - - - - - - -

Lisnik, hvala na slikovitom prikazu. Steta sto nisi blize. Ne bi mi bilo tesko da dovezem traktor do tebe da ga dobro pregledas.
A ova cev, sa leve strane, gde se ceka da ulje procuri, jel ta cev ide onako ispod traktora i ona je naravno sa leve strane motora? A sa desne je iberlauf?
Akoo curi sa leve strane iz pumpe kroz tu cev, jel to znaci da su otisli elementi pumpe? A sa desne strane ako dimi iberlauf znaci da motor trazi osvezenje?
 
Danas sam skinuo plocu na 5211, da resim problem poluga koje su ostale gore >>

Mislim da problem nije u kocki , vec da su se polugice nekako raskacile, sad nisam siguran kako i da li je to problem.Ako neko moze da mi kaze da li sam na slici dobro obelezio.
Malo sam samo to pogledao danas i nisam siguran kako se vraca..

zhid1_zpslctfb39c.jpg


Jos nesto sam zapazio , ova viljuska ima dosta lufta levo desno , da li to moze da se sanira i da li na njenom kraju nesto fali , buni me rupa koju sam obelezio >

zhid3_zpskccoxntl.jpg


Ujedno cu zameniti gumice i kariku na klipu >>

Klip po sebi ima dosta risova, da li bi bilo dobro da i njega zamenim ili je dovoljno samo gumice i kariku ??

zhid2_zpsuwvcd1mj.jpg


Posto mi i malo pusta ulje kod jednog ramena, da li je isto kao i na IMTu , dve caure i izmedju njih gumica ili drugacije, ako neko mozda ima sliku toga , gledao sam malo delove na internetu , nisam naisao na to

Izvinte na nestrucnim izrazima i pitanjima, svaki savet dobrodosao ,ako bih sta jos mogao da uradim dok je ploca dole..

:ppozdrav:
 
Upravo zbog lufta je iskocila polugica.To se moze sanirati ali je veoma zeznut posao za demontazu i montazu.Mora se citavo poluzje rastaviti da bi se kvalitetno odradilo uz pomoc tokara..Ako si u mogucnosti najbolje bi bilo da zamjenis klip i stublinu. Klip dobro ispoliraj,zamjeni kariku i mandzetne.Za dihtovanje i ostecivanje mandzetni je bitnija stublina da nije izgrebana. Ta rupica netreba da te brine to je tako..
i01002-kopirati.jpg

Svi prolemi sa luftovima u poluzju nastaju zbog poderanih stiftova(nitni).
i01455-kopirati.jpg


i01054.jpg


O-ring kod ramena mozes zamjeniti i svana.Skines rame i ispod imas platicnu podloski.Odmah iza podloske je O-ring(gumica).
i02389-kopirati.jpg
 
Imama problem sa hidraulikom na zetoru 7011 kad dignem poluge na prazno onda ih digne skroz do kabine,a cim mu na primer zakacim plug ili bilo koje orudje nece da digne vise od 10cm od zemlje i sada kada sam sa njime orao da bi podigao morao sam da zaglavim komad gvozdja iza gde se toplink kaci tamo gde su one makaze u cemu je tu problem?
 
Zna li neko de u Srbiji osim Marije ima na lageru motor ventilacije kabine za ZTS 16245 ? Kosta oko 10 000din do 100e.

- - - - - - - - - -

Nema ni PAL iz BG-a,nema ni Norden Plus,ni Jusel.


Krokus ima,ali je nesto preko 150e,dok kod jednog koji donosi kosta 95e,ali mora da se ceka.
 
Gledao jedan zetor zts 12245 , motor ne dimi na auspuh i ne baca uopce dim na iber lauf , da li je moguce da motor nije diran kako vlasnik kaze ili ? Cisto sumnjam da je traktor stajao od 94 kad je napravljen, na satu je 3 cifreni broj , sat nije nov i zadnje gume su skroz ishabane, da li je moguce da je okrenuo 10000RH a da je motor u tako dobrom stanju , ipak nije to fendt;)
 
Nazad
Vrh