Zetor

Ja sam na mom kinezu cackao neki saraf na bos pumpi, isto imao plombu a bio mrtav strasno i odvrnuo jedan krug, kao da nije onaj traktor, a nisam primetio da je dobio vise obrtaja nego pre ili da vise trosi, sve je isto.
 
to sto pises je prosto nemoguce!! ako dobija snagu isto tako i vise trosi. prosto jednostavno!
prestanite se blamirat.
 
Odvrtanjem tog šrafa motor ne dobija odmah više obrtaja već mu dozvoljavaš da papučica gasa ide malo više ( ima veći hod ) te mu max broj obrtaja povećavaš .
 
Jednostavan i bezopasan poduhvat ako je pumpa sa samo podmazivenjem naspete SAE 90 i dobicete oko 100 obrtaja vise bez odvrtanja srafov i regulatora,a to mi je jedan izuzetni bosista bio rekao koji je na zalost umro od njega u Vrbasu i okolini nije bilo boljeg majstora.
 
Odvrtanjem tog šrafa motor ne dobija odmah više obrtaja već mu dozvoljavaš da papučica gasa ide malo više ( ima veći hod ) te mu max broj obrtaja povećavaš .
Nije tako kod mene, traktor je jednostavno lose reagovao na gas i slabo isao, to sam uradio i od tada ide li ide, nista ne pipam, Za potrosnju ne primecujem stvarno da vise trosi, mada ja to i ne merim nesto specijalno, gledao sam prema rodjakovom fotonu i tu su negde.
 
Br.obrtaja se povecava sa gasom ali ja nisam mislio na sraf iza sipka za gas(stelovanje hoda ) nego mali srafic sa plombom,bez glave ima samo pljosnat vrh za kljuc ili kombinirke,sa strane bos pumpe vodi do elemenata.Isprobano na rusu neznam za zetora.
 
Poslednja izmena:
Br.obrtaja se povecava sa gasom ali ja nisam mislio na sraf iza sipka za gas(stelovanje hoda ) nego mali srafic sa plombom,bez glave ima samo pljosnat vrh za kljuc ili kombinirke,sa strane bos pumpe vodi do elemenata.Isprobano na rusu neznam za zetora.

Sve se svodi da povecavas kolicinu goriva, odnosno centrifugalnomu regulatoru da vise zakrene elemente pumpe i doda vise goriva koje povecava broj obrtaja. Malo procitajte kako radi pumpa visokog pritiska pa cete manje ovdje pricati naucnu fantastiku. Normalno kad je motor istrosen povecanjem kolicine ubrizgavanja goriva vracate mu stare obrtaje ali i povecavate potrosnju i normalno jos vise habanje motora.

Ako mislite da nesto nije u redu sa PVP odnesite ju kod provjerenog bosiste da ju istestira, ako treba promjeni elemente i dizne i tek onda ce ako je motor koliko toliko dobar da ozivi , a ovo "skinuo plombu pa malo otpustio pa je proradio" :haha:

Mislim da jedan dobar element ovdje oko 11-12E , pa nepovratni ventili i mozda jos neke sitnice i nove dizne i dobar bosista da ju tarira i izmenja dijelove.

Samo losa dizna pravi stetu na motoru a kamoli kad vam odu elementi , nema pritiska , kolicina po cilindru se razdesava itd.
 
Ima li neko sliku ručica hidraulike u kabini ali takvu da se vide oznake tj,. brojevi koji označavaju položaje ručice za dizanej i spuštanje? Kod mene tu nema naljepnice, otpala nekad a onu malu P-M-D imam.
Konacno i ja uhvati priliku da ti ovo slikam a rucica bude na M ovde je pomjerena


Na snimku se kad okrenem kameru pozadi cuje ko cvrcanje, eh to je to sto sam ti prico da traktor polako dize hidrauliku i opterecuje tockove zavisno od opterecenja i tacno se osjeti kad ga otpor zaustavi malo podigne i nastavlja dalje :D
 
Zna li netko di ima i pošto je komplet alnaser za zetora 5211 ali da je orginalni, imao sam neki vašarski i nije trajo 5 mjeseci košto je 700 kuna?
 
Da li neko zna di bi se moglo nabaviti razvodnik hidraulika (kocku) za zetora kristal 12045
 
f761466a0a32695884726d2a34c22a30.jpg
 
Da li neko zna di bi se moglo nabaviti razvodnik hidraulika (kocku) za zetora kristal 12045
Cudo da to nema u Osjeku.
Po meni Osjek je u Hrvatskoj slicno kao Novi Sad u Srbiji.
Ja sam (doduse prije nekoliko godina) u Slavonskom Brodu u nekoj trgovini koja drzi sve za Zetor i Ursus kupovao neke dijelove i tad su mi rekli da mogu nabaviti sve sto treba.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna di bi se moglo nabaviti razvodnik hidraulika (kocku) za zetora kristal 12045

Imas u Vinkovcima i Zupanji Seckara , a uzimao sam i od Hubzina i zastupnika zetora u biti djelovi od istog proizvodjaca. Za Seckara znam da prodaje za one velike ursuse djelove a cini mi se da su ih proizvodili na istom mjestu. Ja kad sam zadnji put gledao kocke nisu bile bas jeftine , za manje zetore.
 
Ulje sipas gore na regulatoru(nisi obelezio ni sa cim),pod brojem 2 je kontrolni sraf(tu kad procuri dovoljno je ulja) a ispustas na najnizoj tacki(plava strelica)
 
Nazad
Vrh