Zetor

MarkoKG
Neces upaliti lamelu ako ides na brzi kardan preko brzina a njega mozes koristiti za sve operacije kao sto je transport i rad sa ciklonom beracem ili prskaliceom samo moras da pazis . A to je da ne ukljucijes preko brzina dok ulje nije zagrejano i da ne ides na bas velike obrtaje jer hidraulicna pumpa dobija enormne obrtaje posto je nakacena direkt na osovinu kardana , tako da moze da razgura diht gumice na samoj pumpi a i ako hidraulik "cupka" onda to cupkanje je veliko cimanje pa cak i dizanje predjnice ukoliko je nesto tesko dignuto na hidrauliku .

Najjednostavnije je da popalis vise potrosaca pa izvadis osigurac pa vidis sta se ugasilo jer mozda po semi ne mozes da se snadjes a i mozda je neki prethodni vlasnik nesto prekopcao kako mu vise odgovara .
 
I 2 brzom si terao? To bas slabiji kukuruzi ili? Kako tarupira u 2. direktno.

To možda na uvratinama kad se okreće, pa onda 2. brzom. :osmeh: Pa čak i 223 zna da se zagrcne na komušačkom stolu kad ima puno klipova, a ne 222.
Zna da iskoči klip na one lopatice gde ventilator izduvava lišće, pa kad ga zvizne lopatica - leti 10 metara u stranu.

Što se tiče tarupiranja, 7011 vuče Zmajev četvororedni tarup u 3. brzoj bez problema...
 
Kada kazes da ukljucujes brz kardan, da li je to opcija koju ima tvoj traktor, ne zavisno od ukljucivanja kardana preko menjaca? 4911 je stariji traktor kao i moj 5711 mislim da on nema opciju brzog kardana a da nije preko menjaca.
Ja imam samo opciju preko menjaca da ukljucim brz kardan, ali to nikada ne koristim jer se plasim da ne upalim lamelu. Cak i ne znam u kojim situacijama mogu bezbedno da ukljucim brzi kardan preko menjaca. Jedino za povlacenje vode iz bunara ili ukoliko mi je traktor povezan za traktorski cirkular, pa recimo ubacim levu rucicu da ide preko menjaca, a desnu stavim na neutral i ubacim u 4 ili 5 brzinu. Tada traktor stoji u mestu a pri malom gasu imam veliki broj obrtaja. Nisam to nikada probao.
Ako neko koristi ovu opciju koju sam naveo tj brz kardan preko menjaca, neka napise za sta sme da se koristi.

p.s. kod mene je rikverc uzasno spor i to je velika mana ovog traktora.


I mene to nervira. Cimanje mi je nekada u teskom oranju da prebacujem u sporohodne tj da prebacim u 5 sporohodnu, kako bi u tom trenutku prilagodio pravu brzinu pa onda ostajem u prvoj brzoj iako mi je spora u tom trenutku.
A i istina je to, bar kod mene na 5711 da je velika razlika kada se iz 4 prebaci u 5 brzinu. Tada traktor nekako poleti, a zapravo to je samo privremeno jer je opet spor traktor. maksimalna brzina je valjda 25km/h ali to je pri bas velikom gasu. Meni se sve ovo ne svidja al sta je tu je.

Nemam ja berač, pričao sam za komšije. Kod mene je Zetor 7045 i ima dvije brzine kardana, 540 i 1000, brzinu biram malom ručicom koje se nalazi na podu, izmedju nogu. Takodje imam i mogućnost da koristim kardan preko mjenjača, tako bi dobio još veće brzine. Nikad to nisam koristio a ovaj na 1000 obrtaja sam koristio sa mlinom za kukuruz u klipu, pri toj brzini rotor mlina se vrti na oko 6000 obrtaja i pravi prašinu od kukuruza i nema teorije da se zaguši. Sad to više ne koristim jer sam na taj mlin stavio trofazni motor od 9kW.


Kad već spominješ štednju goriva, baš bih voleo da vidim taj 3320 u "leru", kardan na 1000 o/min

Tako radi na ravnom, normalno da ne može u teškim uslovima on sa 50KS i tri klipa tako a vuče jednoredni SIP.

a cemu je to na zetoru da je 5 spora brza od prve direktne

5. spora je osjetno brža od 1. brze, dakle nije uopšte mala razlika. Ja gotovo uvijek orem u 5. sporoj jer mi je 1. brza spora a zemlja je preteška za 2. brzu. Kod mene su 4. i 5. brzina sinhronizovane tako da, kada treba da se zaletim, krenem iz mjesta u 4. brzoj bez problema (uopšte nije teško traktoru) a potom pritisnem kvačilo i prebacim u 5. brzu te pustim kvačilo, kao u autu, nemam krčanja. Mislim da tu opciju nemaju svi 7045 već su se sinhroni ugradjivali samo za neka tržišta. Moj je prijeklom iz Švedske, čak su mu i pločice sa podacima (model, snaga, nosivost...) na švedskom, ima dakle dvije brzine kardana, brzi rikverc i sinhronizovanu 4. i 5. brzinu što bi valjda trebalo da bude kao neka dodatna oprema.
 
Baaaš velika razlika, jednom sam probao na ravnom da krenem u 5. brzoj i hoće motor da se ugasi, nisam posle nikad više kad sam skontao da su sinhronizovane 4. i 5., džabe bi palio lamelu.
 
I 2 brzom si terao? To bas slabiji kukuruzi ili? Kako tarupira u 2. direktno.
Odlicno sve radi evo danas nase beremo i otac ga tera celo vreme 2 brzom tarup sece ko lud,a nozevi su bili na pocetku sezone naostreni i ne diramo ih do iduce sezone!Ako se setim sutra da uslikam mogao bi i da snimim kako ide ali neznam da postavljam snimke!I da ne bude da su losi kukuruzi na 1kj dve loznice sa stranicama od 90cm ili 8,1m3 zapremina prikolice!

- - - - - - - - - -

To možda na uvratinama kad se okreće, pa onda 2. brzom. :osmeh: Pa čak i 223 zna da se zagrcne na komušačkom stolu kad ima puno klipova, a ne 222.
Zna da iskoči klip na one lopatice gde ventilator izduvava lišće, pa kad ga zvizne lopatica - leti 10 metara u stranu.

Što se tiče tarupiranja, 7011 vuče Zmajev četvororedni tarup u 3. brzoj bez problema...
Posto smo skoro pa komsije eto pozivam te da naidjes pa da vidis kako to ide 2 brzom 222 eto jedini mu je problem sto kada je suvo onda ima vise lisca ali jbg nemoze bas sve da bude savrseno!
 
Ajde molim te snimi klip. Pa ce neko ili ja da ti objasnjenju kako da postavis. Ili mozes na Viber da mi posaljes....
 
Koliko bi realno vredio ovaj zetor 6340 ? Zaddnji gume oko 50%, kaze extra stanje

yXXr6jL.jpg


1TYuwBM.jpg
 
Da li neko zna koliko otprilike kosta rukavac za Zetora 6011? I da li se menjaju oba ili samo onaj koji je los?

- - - - - - - - - -

@bg kod nas se 7245 ceni oko 10000e.
 
Pozdrav potrebna mi je jedna pomoc za prijatelja upitanju je Zetor 50 super godina projzvodnje oko 65godiste, problem oranje zanima me razmak izmedju zadnjih tockova koliki treba da bude i ako moze slika za poluge privodni lanci sto stezu poluge da plug neseta levo desno gde treba da stoje na poluge i na trubu to jest gde se srafe, inace za oranje koristi plug Leskovacki zeleni 132 oznaku nosi, prva brazda mnogo hvata zemlju a kada se zategne na privodni lanac onda lanac zakacinje za tocak desni
 
Drugari potrebna mi je pomoc oko hidraulika na 5211. Ostala je zaglavljena u podignutim polozaju, ne reaguje na spustanje na rucici. Poluge ostale gore ,ne idu dole.
Otkacio sejacicu ,zakacio valjak i podigao ,ali dole vise nece.
Sta bi moglo da bude ??
 
A di ga je ? Razvodnik na pumpi ? Moram da skidam plocu ?? Nisam bas majstor za to ,pa ako moze mala pomoc..
I da li bi smeo tako da vozim sa polugama gore zaglavljenim , trebace mi traktor i za transport, dok ne sredim to..
 
dal smijes da transportujes, ne bih ti znao reci. a razvodnik je na poklopcu hidraulike. to bez majstora nista jer je taj razvodnik(kocka) na zetoru mnogo komplikovana ko je nije ustosio. a slabo ko jeste. lisnik posjeduje i znanje i slike u vezi nje.
 
Za transport smeta ako je razvodnik otvoren i nabija pritisak .Kvar je vjerovatno u poluzju koje se zaglavilo ,al nemora da znaci.U svakom slucaju poklopac hid. mora dole.Ovako to izgleda odozdo..
i02390.jpg
 
sta mislite o povecanjun snage na zetoru 5011,jedan majstor mi tvrdi da nece biti nus pojava ako mi malo odvrne onaj srafic na bos pumpi,kaze povecace snagu za 10-ak konja?
 
sta mislite o povecanjun snage na zetoru 5011,jedan majstor mi tvrdi da nece biti nus pojava ako mi malo odvrne onaj srafic na bos pumpi,kaze povecace snagu za 10-ak konja?

Povecace broj obrtaja motora, da li si siguran da to motor trpi i koliko. Ja znam slucajeve da im je motor dosao do generalne tamo poslije 90-te i stavljali su umjesto 3 cilindarskog motora , 4 cilindarski nov motor, razlika izmedju generalke kostanja brusenja i ostalog i novog ceskog motora je bila onda relativno mala , ti trakori rade i dan danas , ali nisu 5011 , mislim da je jos starija tipa traktora.
 
Povecace broj obrtaja motora, da li si siguran da to motor trpi i koliko. Ja znam slucajeve da im je motor dosao do generalne tamo poslije 90-te i stavljali su umjesto 3 cilindarskog motora , 4 cilindarski nov motor, razlika izmedju generalke kostanja brusenja i ostalog i novog ceskog motora je bila onda relativno mala , ti trakori rade i dan danas , ali nisu 5011 , mislim da je jos starija tipa traktora.
Zar br.obrtaja ne povecava na gasu ,a jja necu taj sraf nego onaj na bos pumpi sa strane kod elemenata sto ima plombu.
 
Nazad
Vrh