Zetor

Kako su se pokazali ti superasi sa originalnim motorom?cuo sam da su dosta jaki?
 
Kako su se pokazali ti superasi sa originalnim motorom?cuo sam da su dosta jaki?

Imao ga je jedan deda iz mog sela, izvlacio je uz brdo ono sto Rakovica nije mogla. To je nekad bio prvi i jedini traktor u selu, poorao je hiljade hektara svima je u to vreme orao za pare.
Traktor neunistiv.

- - - - - - - - - -

Ugradjen mu je, kako mi se čini prema slikama, veliki Perksin motor sa 6 cilindara kakav koristi IMT 5106 čini mi se a taj motor zaista ima oko 100KS.

Takav motor sam imao ja, ugradjen na MTZ-u. Imao je snage na pretek ali sam ga prodao zbog prevelike potrosnje goriva.
 
www.konedata.net/Traktorit/Zetor2511.htm Drugari imam zetor 4511 s , na sajtu konedate piše da su obrtaji kardana 540 I 1000 ali ja ne znam gde se uključuje I da li je uopšte ima ako neko zna molio bih za pomoć. Inače traktor je stigao kod nas 1974 godine I danas je u radnom stanju .Radi sve ko I R65 zavisi koji pre dohvatim. S njim ne volim frezu da teram ali zato berem kukuruze sa njim,mali potrošač ali co dan u njemu ko da te voz pregazio.
 
Da li imaš opciju da levu ručicu staviš u položaj menjača?
zapravo, leva mala rucica može da bude u položaju gde radi samo pumpa, zatim pumpa i kardan, pa neutral položaj i na kraju preko menjača.
kada staviš ručicu u položaj skroz gore tj na menja, onda se kardan vrti onom brzinom u kojoj tj je rucica menjača.
primer: leva rucica je u položaju menjača, desna rucica je na neutral (nije ni u brzim ni u sporim brzinama), ubacis u petu brzinu, pustiš kvacilo i vidiš da se kardan vrti baš brzo, a pogotovo ako daš gas, onda ode i preko 1000 rpm.
 
koliko km/h ide zetor 7011 u trecoj brzini na 2250ob/min. danas sam prvi put orao sa njime pa sam ga terao trecom i ide bas brzo ali neznam koliko tacno u km/h?
 
Tu ručicu nikad nisam koristio tj samo sam je koristio za kipovanje I nju je još deda blindirao u donjem položaju samo da može da kipuje ,mislio sam samo da za to I služi. Sutra skidam blindu I probam pa javim šta radi
 
Ima li neko traktor zetor 121-45 zanima me kakav je kao masina ima li
razlike u odnosu na ursuz iste snage.
 
sta oznacavaju ove oznake na madjarskom?u pitanju je pinjon za obrtaje?
2v0051t.jpg
 
Ala je ovde to jednostavno!na 160 ks tu ide racva za creva od vode,pa muke skinuti,a jos veca za namontirati...treba skidati alternator,liveni deo koji predstavlja cep za sipanje ulja...namontirao sam nekako,al utom pade mrak i ostade...kod mene zice stajale ovako-Crna,narandzasta i tamno plava...tako da se boje ne uklapaju nikako,a originalne su zice,nije nista dirano oko njih...i da,jos nesto,da li je potrebno da alternator ima i w izvod da bi obrtomer radio?posto postoji jos jedna zica na kraju voda,pa dal ona treba na taj izvod da se nakaci ili ne?

- - - - - - - - - -

Evo da se javim sa rezultatom u vezi obrtomera...povezano kako napisase clanovi Lisnik i Sanji,i radi...jos jednom hvala.i jos da napomenem da za rad obrtomera ovde nije potreban W izvod na alternatoru...
 
Naizgled smesan problem, koji opet pravi problem...

Posto me zeza obrtaljka na instrument tabli, odlucih da kupim novu tablu. Kupio sam je u Goloboku, kao i sajlu za obrtometar.

Problem: totalno drugacije pokazuje i obrtaje i brzine od moje originalne table. Pokazuje mnogo vece brzine od realnih.
Nadoh sada guglajuci jos jednu tablu koja se prodaje za zetora sa dosta preciznijim merenjem, ali opet ne kao original merenjem na mojoj tabli.

Poredjenja radi:
3 brza - oko 7,5km/h pri 1500rpm moja tabla
3 brza - oko 6,5km/h pri 1500rpm pal tabla
3 brza - oko 12km/h pri 1500rpm golobok tabla

5 brza - oko 19km/h pri 1500rpm moja tabla
5 brza - oko 16km/h pri 1500rpm pal tabla
5 brza - oko 24km/h pri 1500rpm golobok tabla

5 brza - oko 25km/h pri 2000rpm moja tabla
5 brza - oko 22km/h pri 2000rpm pal tabla
5 brza - oko 31km/h pri 2000rpm golobok tabla

I sta ja sada da radim? Zvao sam Golobok i kazu da se na to jos niko nije zalio. Ispade da se ja zalim, a meni je samo nenormalno da stavim tablu koja ce raditi, u koju cu ja svakodnevno gledati, a pokazuje nesto sto nema veze sa vezom!
Inace, jako su ruzne obe ove nove table, i jedva okom da mozes u voznji da procitas na koliko se obrtaja krece. Ima li neko trece resenje?

Evo i slika

Moja tabla


free image hosting

Pal tabla


picture share

Golobok tabla


screenshot on pc
 
Mozda bi za tu tablu koja pokazuje vise, treba drugi "pinjon" davac sa manjim odnosom.
 
Nazad
Vrh