Zetor

Marko poredjenje sa serijama x0xx i x2xx nemoj da racunas jer se tamo malte ne ni motor ne cuje.
Mislim da nebi smelo nista da se cuje posle detaljnog remonta.
hvala na odgovoru. Voleo bih da mi je to neko napomenuo kada sam se raspitivao o traktoru. Bila je priča da su svi zetori odličnog kvaliteta, i da se samo izabere potrebna snaga, ali buku niko nije pomenuo.
kupicu antifone, pa za godinu,dve mogu i promeniti traktor. Tj mogu ga dati u oglase, neka stoji, pa ako i kada ga budem prodao, fokusiracu se na noviju generaciju, a i fali mi malo snage kako bih dublje orao na oko 30ak cm bez zapinjanja traktora.

i da vas pitam: kojom brzinom orete?
ja orem drugom brzom na oko 1500-1700rpm. Trećom traktor pusi tj muči se ali i tada ide oko 20ak cm bez problema.
prva brza ili peta spora su mi nekako spore za oranje. To je oko 5km/h.
 
markokg1982, ja imam Zetor 5911 koji je mislim nasledio model 5711 . Buka u kabini je velika, tako da bez čepova za uši ne sedam u traktor. Proveri amortizere-nosače kabine u kakvom su stanju i da ti mozda kabina negde ne leži na metalu i da prenosi vibracije. Ja sam promenio zadnje amortizere i dosta smanjio vibracije a i prednje treba da menjam. Takođe kod mene je dihtung guma između rezervoara i kabine i dole kod kvačila i kočnice propala pa i tuda verovatno ulazi buka. Kad bi se to sredilo verovatno bi bilo podnošljivije.
Orem drugom ili trećom brzinom na 1800-2000 obrtaja plugom IMT 756 , zavisi od zemlje.:ppozdrav:
 
U lakšoj zemlji bi trebalo da ore trećom, a u teškim zemljištima, i u ritovima oru i petom sporom.....
 
Na 12045 je poceo sad u oranju da se cuje diferencijal iako je i njemu odvojena kabina unutra se bas cuje da nesto melje.Da napomenem da ujutru kad je hladno ulje zvuk je normalan a kad se vracam sa njive buka je poprilicna.Pokusao sam sa zamenom ulja u menjacu i diferencijalu ali nista nisam dobio,tako da ce preko zime morati u param parcad.
Sinoc je bacio kasiku tj crko mu diferencijal(odatle se cuje lomljenje,pucanje).Sutra ga otvaramo da vidimo kakav picvajz je napravio unutra.
 
meni nije verovao :)
Nije da nisam verovao, nego mi je to neverovatno :)

Da moram da orem 5om sporom, odmah bih prodao ovaj i kupio jaci traktor. Ne bi postojao ni jedan razlog da ne uradim tako nesto. To je samo mucenje masine i gubljenje vremena.
Kada ubacim u drugu brzu iz trece, cini mi se kao da sam odmah izgubio duplo vremena u oranju, tj sve postaje jako sporo i dugotrajno.
Otprilike, druga brza na nekih 1700rpm ide oko 5.5-6km/h a treca brza oko 8,5-9. U trecoj brzini, prosto se vidi kako pozadi samo prsti od oranja, traktor je lepo zaleteo i samo brise, ali nazalost trazi gas skoro 2000rpm i izbacuje crni dim tj zapinje dosta, a to ne mogu da gledam.
 
Nije da nisam verovao, nego mi je to neverovatno :)

Da moram da orem 5om sporom, odmah bih prodao ovaj i kupio jaci traktor. Ne bi postojao ni jedan razlog da ne uradim tako nesto. To je samo mucenje masine i gubljenje vremena.
Kada ubacim u drugu brzu iz trece, cini mi se kao da sam odmah izgubio duplo vremena u oranju, tj sve postaje jako sporo i dugotrajno.
Otprilike, druga brza na nekih 1700rpm ide oko 5.5-6km/h a treca brza oko 8,5-9. U trecoj brzini, prosto se vidi kako pozadi samo prsti od oranja, traktor je lepo zaleteo i samo brise, ali nazalost trazi gas skoro 2000rpm i izbacuje crni dim tj zapinje dosta, a to ne mogu da gledam.

pa, ne bi ni ti orao sa traktorom od 60-70 ks jednom brazdom. jeste da je "mucenje" ali ne moze drugacije. ako je teska zemlja, teska je.
 
Napravi par slika kada otvorite diferencijal.
Danas otvoren pozadi.Izlomio je zube na konusnom zubcaniku i naravno dosta ostecen i tanjirasti.
fotografija12421.jpg

fotografija12381.jpg

fotografija12451.jpg

fotografija12431.jpg

fotografija12341.jpg

Kad smo otvorili srce diferencijala bilo je riseva gde dodju podloske na trkacima,pa smo odlucili da i to kompletno zamenimo.
fotografija12401.jpg

Veceras nabavljeni skoro svi delovi i narednih dana sledi sklapanje.
 
Nazad
Vrh