Zetor

Mislim da je ipak u pitanju bilo nestrucno stelovanje uzubljenja konusnog i tanjirastog.Da je traktor kojim slucajem zelene boje mozda bi razlog bio i kilaza vozaca:osmeh:.
 
Nije da nisam verovao, nego mi je to neverovatno :)

Da moram da orem 5om sporom, odmah bih prodao ovaj i kupio jaci traktor. Ne bi postojao ni jedan razlog da ne uradim tako nesto. To je samo mucenje masine i gubljenje vremena.
Kada ubacim u drugu brzu iz trece, cini mi se kao da sam odmah izgubio duplo vremena u oranju, tj sve postaje jako sporo i dugotrajno.
Otprilike, druga brza na nekih 1700rpm ide oko 5.5-6km/h a treca brza oko 8,5-9. U trecoj brzini, prosto se vidi kako pozadi samo prsti od oranja, traktor je lepo zaleteo i samo brise, ali nazalost trazi gas skoro 2000rpm i izbacuje crni dim tj zapinje dosta, a to ne mogu da gledam.
Marko kada baca crni dim tesko mu je i treba ga ubaciti u nizu brzinu. Bez obzira koliko je sporo, oranje mora da se radi prema trenutnoj situaciji. Lepo je orati brzo, ali ne ide uvek tako lako kako mi hocemo. A izgleda si kao i ja malo vremena, pa da se sve zavrsi sto pre. U svakom slucaju zetor je dobra masina, ali nista nije svemocno. Polako, da nesto ne slomis u oranju, bolje dan duze oranje, nego 7 dana kasnije. Nekad je i 5 km brzo oranje, a nekad i 7 km sporo.
 
Kolege ja sam godinama imao Zetora 5718 pre toga Super 50,jako su dobri traktori u transportu ali kad mu kaces plug ili spremac oni su gotovi znaci nisu za teske poslove,a ova novija generacija je bolja mislim na 7211 7745 7711 i tako.Zbog toga sam ja presao na Belarusa
 
Ja sa 5911 orem 3.om.Ako ne ide onda dignem plug i kući.
Ne bih de dložio sa komšijom jer da bu ih poredili onda treba da vidimo šta bi recimo i kako radila 82-a a kako 8045 a ne zaboravite da su to traktori od 55 ks i klasa koja može sve radove da obavlja od transporta do oranja.
 
Komsija ja nemam 82-u nego 552 koji ima 61 ks znaci moze se reci da su blizu sto se konjaza tice ali rus je bolji u oranju i spremanju
 
Evo slika mog Zetora 6711.
fotografija0493.jpg

fotografija0494.jpg

fotografija0495.jpg
 
Zetor super 50 nema bas dobru brzinu za oranje zato mu lepo zakacis veci plug i ides malo sporije,naprimer zakacis mu 756.30 ili 757.20 i ides sporije al makar hvatas vecu povrsinu,to je neka moja racunica
 
Pozdrav Zetordzije. Evo da se pohvalim, vucemo danas drva ja sa mojim zetorom 2511 1968god, a drugar sa IMT539p 2005god. Ja sam sa zetorom vukao dvoosovinski spediter, a drugar sa fergusonom jednoosovinsku prikolicu.
Vreme kaljavo, blatnjavo ferguson sa punom prikolicom ni makaac iz blata dok sam ja sa zetorom izasao ladno i to sa jos vecim tovarom jer na dvoosovinski spediter staje dosta vise nego na jednoosovinsku prikolicu zbog duzine debla koje se tovari. Za razliku od fergusona koji bi trebalo lakse da izadje jer ga potiskuje jednoosovinska prikolica ja sam lakse izasao. Zasluzno tome je zetorov neverovatno dobar prenos i blokada, koja na IMTu nikad ne radi.

Ovo sam napisao cisto da se zna da konjske snage nekad ne znace mnogo.
 
Zlatko kako vuce zetor vogela, na koliko je nastelovan i koliko duboko ores?Sta si vukao sa zetorom pre vogela?Pozdrav
 
Zlatko kako vuce zetor vogela, na koliko je nastelovan i koliko duboko ores?Sta si vukao sa zetorom pre vogela?Pozdrav
Dobro ide trećom brzom dubina po potrebi malo teže za repu ali ide to je dubina 30-32 cm za kukuruz i ostalo ide lakše. Pre toga sam imao neki ja mislim ako negrešim 755/2 imt ni za ku..c nije valjao.Vogel je naštelovan na 35 cm.
 
Ugradjen mu je, kako mi se čini prema slikama, veliki Perksin motor sa 6 cilindara kakav koristi IMT 5106 čini mi se a taj motor zaista ima oko 100KS.
 
A sta ce reci menjac na 110 ks...

Mislim da ga najviše koristi za pogon raznih priključaka preko kardana. Uz eventualno ojačavanje spojnice kardana, bio bi odličan za pogon mikserice ili kakvog malčera/tarupa, kao što se vidi na jednoj od slika. Naravno, u kombinaciji sa više nego duplo jačim motorom, ni to nema šanse da potraje.
 
Nazad
Vrh