Zetor

Odluka je doneta, kao što se vidi na slikama. Kupio sam svaki zupcanik, sve lagere, sve oštećene osovine, bez obzira što je oštećenje malo negde. Ako već sredjujem, idem do kraja. Menjač će biti kompletan obzirom da je kupljeno sve. Terao sam majstora da svaki deo menjača detaljno pogleda, i da odvoji svaki deo što ne valja. Tako je i uradio, pa sam te loše delove ubacio u gepek, otišao do Goloboka i kupio sve.
isto tako će i biti sa reduktorima. Pored menjača, kupio sam i nosač druk ležaja, drzace rezervoara, i druge stvari..
idem na varijantu da sve bude na traktoru ispravno. Zato ću rasturati i zadnje reduktore, čizme, kočnice i to je valjda to :)
 
Moja masina u radu ovo je prvo probno baranje i paklena kombinacija Zetor7011 i Zmaj222!
dscn0157.jpg
/0/gu/2SeU6Ihy/3/dscn01
dscn0157.jpg
57.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

dscn0157.jpg
0/gu/2SeU6Ihy/3/dscn0157.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

dscn0160.jpg


- - - - - - - - - -

img]http://www.dodaj.rs/f/O/cc/4WEbYuU9/3/dscn0162.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

dscn0162.jpg
 
A to mi je radio jedan lik kod mene sto ima firmu za reklame i natpise posto ove nalepnice sa vasara i najlona ko da ih je neko onako preko volje radio i ruzne do bola,a ovako sa ovom nalepnicom nekako ko da ima dusu traktor:osmeh:
 
Tomo jesi li ti njemu menjao kabinu?Cini mi se da dok su ga vozali Baćini radnici imao tanak krov.
To je moj tata pravio vislji kapu(krov)po uzoru na IMT pa sada unutra ima policu za dokumenta i muziku,a moze i za frustuk!Pre neki dan kada sam bio u zadruzi nisu mogli da ga prepoznaju pa onda se svi iskupili pa ko mala deca setaju oko njega zagledaju pa sedaju u njega nemogu da veruju da je to onaj njin Zetor!:osmeh:
 
Prvo, dali je upaljen:ppozdrav:Zatim ako je nasajlu pogon sata onda proveri nju .Zatim mehanizme u satu .
 
Pitanje za poznavaoce zetora 5211. Koji plug može da vuče u srednje lakom do srednje teškom zemljištu na neku normalnu dubinu od 25cm? Koji zahvat setvospremača je najbolji za njega? I da li ima problema oko ulaska u redove od 45 cm razmaka, tj da li se tockovi moraju obrnuti? Verovatno cu fergusona prodati pa tražiti 5211.
 
ja imam 5211 ,dok je orao orao je sa imt 756.2 , a kako mu je bilo ne znam , ja se tada jos nisam zanimao za zemlju, sada ore 577 sa 757.2

setvospremac zahvata 2.9m mu je mnogo, a od 1.8m kad vucem kroz vocnjak ne oseti

ja nisam nesto iskusan da savetujem, ali cisto da uporedis sa cime je uparen kod mene , valjda ce se javiti neko iskusniji ;)
 
Treba mi drugaru pomoc ako se neko razume u hidrauliku na novijem zetoru,zasto se greje ulje u hidrauliku,nemoz drzati ruku na izvodima za kipovanje i cuje se neko zujanje,mislim da nije pumpa ali ko zna sta bi moglo da bude neka mi javi.
 
Nazad
Vrh