Zetor

Tako je spasoje to ima cena samo sto ljudi stavljaju cene na osnov procene drugih oglasa tako da svi zetori sa DV su preko 9000 sto po meni i sadasnjim cenama a nemogu a da neumesam cene proizvoda koje su u p.m. tesko da ce neko iskeširati 10000 za 7045. Brze se opredele ljudi za novu masinu tu samo ide potpi bez para :osmeh:
 
da probam opet... potreban mi je podatak za stelovanje ventila za zetor 5211 ,nasao sam u katalogu da je 0.25mm ali ne mogu da rastumacim sa ceskog da li se oba steluju nas 0.25mm ? i na koliko kN se steze glava i tu koliko mogu da prevedem na gtranslate da je 12kN , ali nisam siguran u prevod... ako neko moze samo neka mi potvrdi ovo, hvala
 
Za Zetorov motor 5201 koji se ugrađuje u Zetor 5211 i u model Zetor 5213 i 5243 (i Turbo) kažu da se ventili (usisni i ispušni) šteluju na 0,25 +- 0,05, a za kilažu kod stezanja glave piše 160-180 Nm za ladan motor. Ovo su podatci iz knjige od Zetora 5213 i 5243 standard i turbo verzija.
 
hvala kolege , za ventile sam i ja uspeo da prevedem da je 0.25mm i za usisni i za izduvni , za glavi mi rece neki stari majstor da stegnem na 16kn ... jos sam cackao po netu i nadjem na nekom forumu da se glava steze na 22 i ja stegnem toliko... moze da predstavlja problem ?
 
Ventili u AC pumpi su problem 99%.Posto njih nema da se kupe ostaje ti opcija cela AC pumpa. Mozda je neki trun upao pod ventil pa to zeza, ali mala verovatnoca.U drukalici sigurno nije problem.

Ventili bi trebalo da mogu da se nabave , mogu ti poslati na PP broj čoveka kome donose iz Češke delove . Nema šta nema , od limarije , tapacira itd. Mislim da sam to kod njega viđao .

Stigla mi je pogresna drukalica iz Goloboka. Zapravo, stigao mi je navoj drukalice od 16mm, a meni treba 14mm. Ako neko narucuje, neka obrati paznju.

Odlucio sam da ipak kupim celu AC pumpu. Nije puno skupa, a bilo bi mi cimanje da narucujem ventile i da ih cekam tj da ne pravim od gotovog veresiju.
Jos jedan simptom da ne valja AC pumpa je i to da je pomesao ulje iz bos pumpe i naftu tj pustila je AC pumpa naftu kroz klipcic koji je u bos pumpi, tako da definitivno mora nova.
Hteo bih da pohvalim ove ljude iz Goloboka. Stvarno su ljubazni i dobri za saradnju.
 
img20130903182701.jpg
[/IMG]
img20130903183101.jpg


Stavio bih nA Zeku neki obrtomer. ovaj izvod gore na slici se okrece ali ne znam od cega bih mozda mogao da ubacim obrtomer da odgovara na ovaj izvod . Da li neko ima neka iskustva u ovakvoj glavolomki? sat bih ubacio kao sto sam i sat za temperaturu, nekako mi je tako preglednije nego na originalu...pozdrav
 
Dogovaram se sa jednim nasim clanom ovde sa foruma da kupim plug od njega.

Moze li zetor 5711 da vuce zeleni lemind 2x32cm? Znam da sve zavisi od zemlje, al opet, ima li velike razlike (treba li bas veca snaga) izmedju ovog pluga i imt 756 koji je 2x30cm?
Znam da je lemind tezi i veci plug, i da je vise za dublje oranje umesto pliceg.. zemlja mi je smonica, i mogu da orem sa 756 sa drugom brzom, pa i trecom.

Hvala na odgovoru
 
Ako imaš imalo šara na gumama ,neboj se . Težak je to traktor nazad i hoće zapet .Drugom i još kad mu ponudiš blokadu ima da rovi do grede.Ja sam puno radio sa 60 45 i 3 x 30. Naravno imao sam crtala, i ona smanjuju potrebnu snagu.
15yohf.jpg
 
Nazad
Vrh