Zetor

Podesavanje kvacila na korpi nije neki problem.Skines kutiju u kojoj se nalazi akumulator.Zatim skines poklopac na mjenjacu koji drze dva vijka 10 kljuc.Tri capne su za kardan ,a druge tri za vucu.Capne za kardan stelas na vijcma 17 kljuc.Prvo otpustis kontra navrtku.Zatim maticu do capne dotegnes za krug ili dva,Probas kardan da li odvaja .Ako ne odvaja opet dotegnes krug ili dva i probas.Nay slici je obiljezena jedna od capni za kardan.



Uploaded with ImageShack.us
 
Evo jedan koji obavlja sve poslove uredno i bez problema, forterra 11441 :)
Star je 5 godina do sada 4982 radna sata, tj. 5 godina ce imat u 2 mjesecu iduce godine :D
nlcqr5.jpg
 
moze li elektronski sat temerature nekako da se namesti na 6045? greskom prodavac mi poslao taj..
 
moze li elektronski sat temerature nekako da se namesti na 6045? greskom prodavac mi poslao taj..

6045 trebalo bi da ima fabrički elektronski pokazivač temperature . Pored još elektronski pokazivač nivoa goriva , obrtaja motora i radnih časova i pokazvač pritiska u pneumatskoj instalaciji .
 
Evo sta se danas radilo...

- - - - - - - - - -

Evo sta se danas radilo...

- - - - - - - - - -

kum menjao na kamion i teo da baci u staro gvozdje...

- - - - - - - - - -

 
U sred voznje, samo se ugasi traktor tj zetor 5711... skinuo sam filtere da se dovucem do kuce, i upali odmah, ali se ponovo ugasi.
Elem, propala mi je drukalica na AC pumpi pa ne moze da se zavije, nego dok traktor radi, ona skace gore dole, i izlazi gorivo iz nje pa verovatno vuce neki fals vazduh.
Daj Boze da je samo to..

Htedoh da vas pitam: dal moze da se servisira AC pumpa ako je slucajno problem u njoj (ako sa novom drukalicom ne resim problem)?
Skinuo sam je i odneo kod jednog bosiste, ali on rece da to ne bi trebalo da se otvara jer nema delove za nju, a otvaranjem samo mogu da se zeznu stvari. Klip lepo radi tj nije opruga propala koja je unutra.




Narucio sam neke delove, i drukalicu koja je bas neka nova i ruzna. Valjda ce da funkcionise, i valjda ce navoj da bude dobar. Nisam skinuo jos sa moje AC pumpe da proverim navoj.

Evo i nekih delova i cena, ako nekome nesto treba, pa da moze da vidi.




p.s. Jel moze neko da mi kaze dal postoji razlika u grubom i finom filteru goriva? Ja ne vidim nikakvu razliku, samo postoji drugacija oznaka na kutiji..

Pored ovih gumica za hidraulicnu osovinu i podloske za hidraulicnu osovinu, trazio sam im i biksnu, ali nisu znali sta mi zapravo treba, a ja jos manje znao da objasnim,, ako skidam poklopac hidraulike (ako mi ovi plasticni prstenovi i gumice ne rese problem curenja hidro ulja iz poluga), sta ce mi jos trebati?
 
Ventili u AC pumpi su problem 99%.Posto njih nema da se kupe ostaje ti opcija cela AC pumpa.Za otvaranje AC pumpe ti ne treba bosista,slobodno je sam otvori nema sta da se zezne unutra.Mozda je neki trun upao pod ventil pa to zeza,ali mala verovatnoca.U drukalici sigurno nije problem.
 
Hvala na odgovoru.
Cela AC pumpa je 4.000 din, i narucicu je ako ovako ne resim problem. Znaci, kada se otvori AC pumpa, ti ventili su dostupni oku, pa odmah mogu da probam da je isperem ako je trun.
 
Ventili bi trebalo da mogu da se nabave , mogu ti poslati na PP broj čoveka kome donose iz Češke delove . Nema šta nema , od limarije , tapacira itd. Mislim da sam to kod njega viđao .
 
Kiki,ako moze i meni posalji broj,trebaju mi neke sitnice,sto u prodavnicama ne mogu naci.
Pozdrav!
 
moze i meni broj,dans bi trebo da skinem glavu sa5211 ,sigurno ce trebati nesto od delov, pa da vidim sta ima kod njega

- - - - - - - - - -

da li neko moze da mi kaze na koliko kila se stezu glave na zetoru 5211 , 3 cilindra ?
 
Данас смо гледали овај трактор 1982г цена 10000е за мене скупо а шта ви мислите има скоро7000рч.


 
Jeste ocuvan i vidi se da ga gazda pazi,ali za te pare moze da se nadje mladji 7245 ili cak 7745!
 
Nazad
Vrh