Zetor

pozdrav drugari dali je bolje uzeti zetora 2511 za 1500e ili ursusa c335 za 2000e ili pak imt 533-539 za 2400-3500e (533 ima neki za 2400),koliko zetor ima tacno konja i dali je i kod njega ista stvar ka i sa ursusom c355 koji po knjizici ima 47ks a 549 nosi u zubima?inace meni treba traktor za 12-13kj da obradi prve godine naravno povecavanjem povrsine bi i veci traktor dosao,jel bi mogao on prvom da vuce olt pto 2x25? hvala unapred drugari :osmeh:
 
Svaki je dovoljan za tu površinu.Gledaj da je uredan i da nemaš odmah ulaganja u njega.
 
pozdrav drugari dali je bolje uzeti zetora 2511 za 1500e ili ursusa c335 za 2000e ili pak imt 533-539 za 2400-3500e (533 ima neki za 2400),koliko zetor ima tacno konja i dali je i kod njega ista stvar ka i sa ursusom c355 koji po knjizici ima 47ks a 549 nosi u zubima?inace meni treba traktor za 12-13kj da obradi prve godine naravno povecavanjem povrsine bi i veci traktor dosao,jel bi mogao on prvom da vuce olt pto 2x25? hvala unapred drugari :osmeh:
Sto se tice konjskih snaga, imao si link bas na ovoj strani tj 187oj. Evo kacim ti ponovo

http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm

Imt 533 zaboravi odmah, jer uglavnom su sa jednostepenim kvacilom (ima i sa dvostepenim poslednje generacije), ima spor alnaser, malo konjskih snaga za oranje itd.. 539 je dosta skup traktor jer je dosta trazen, pa ti se i to ne isplati. Lagan je, pa i on nije bas za oranje.

Imt 549 je sasvim ok traktor. Ima dovoljno snage da se izbori bez problema sa plugom 2x10'' tj 2x25cm tj da radi a da ne zapinje. Sa njim mozes da vuces 2x30cm samo u lakim zemljama. Ne znam kakva je tvoja.
Opet, traktor je mali potrosac, ima 3 klipa od rakovice 65, gume su mu 12,4 tj sire od 539 (11,2), ima dobru hidrauliku, ima 5 brzina tj ide i do 40km/h sto je za traktor neverovatno.

Moj savet bi ti bio da za tu zemlju kupis recimo zetor 4718, 5711, 5718, 6711... zato sto mozes da ih uzmes za malo para, a kvalitet ti je bez premca.
Takodje, imas traktor za sve i neces morati da ga menjas kada dokupis zemlju.

Ursus c355, c360 je dosta jeftiniji od zetora, a jako su slicni traktori. Neko daje prednost ursusu, a neko zetoru.
To je sad na tebi :)
 
Druze mene prvobitno interesuje 2511 jer cu jedva odvojiti novac i za njega (1400-1500e) kakav je dali se moze boriti sa 2x25 kod mene u mojoj zemlji gde 533 standardno vuce taj plug...naravno posle bi neki imt 558 pao ili pak c355-c360 :ppozdrav:
 
Druze mene prvobitno interesuje 2511 jer cu jedva odvojiti novac i za njega (1400-1500e) kakav je dali se moze boriti sa 2x25 kod mene u mojoj zemlji gde 533 standardno vuce taj plug...naravno posle bi neki imt 558 pao ili pak c355-c360 :ppozdrav:
Nema sanse da 2511 vuce taj plug tu,jer jeste da je zemlja malo laksa za obradu,ali ne toliko.
Imam ja par jutara kod solane i kod nadvoznjaka,pa znam.
Sve ovo ti je moje misljenje,da ne ispadne posle da sam te za*ebao.
 
Isto smatram da je preterano opterecenje da tako mali traktor koristis u oranju.

Jedan kolega ore sa 549 i jednobraznim plugom, iako ima i dvobrazni imt 755. Kaze da mu potrosnja dodje na isto, obzirom da traktor ide sa trecinom gasa.
Mozda ti je to resenje ako budes uzeo 2511?
558 je odlican traktor, pogotovo u oranju. Problem mu je jako mali ajnslag tj imaces problema pri skretanju u bilo kojoj situaciji, nosi gume 16,9 tj dosta skupe, pa ako se zaletis i kupis neki 558 za male pare sa losim gumama, zabolece te glava :)
Takodje mu dosta zameraju na potrosnji. Los ti je i za trasnsport..

Za preporuku sam ti vec rekao sta bih ja uradio na tvom mestu.
 
tako sam i dosa do resenja da uzmem neki imt 752 1x16 coli i da lepo cepam 40cm umesto 50 i bolje zaoravam masu i lakse vuce traktor,moze i neki olt akar i slicno mislim da bi mogao taj plug da vuce...inace u 558 se malo bolje razumem,u brazdi trosi taman koliko treba za takav traktor,al perja sve i jednog u toj klasi za transport je los jbg 3 brzine spor je...inace odlucio sam se za 2511 naravno i veci ako nadjem neki u losem stanju za male pare pa da sredim..inace staropazovnanin jel ti treba vozac preko subote i nedelje?

- - - - - - - - - -

i 558 fabricki dolazi sa 14.9 :)
 
tako sam i dosa do resenja da uzmem neki imt 752 1x16 coli i da lepo cepam 40cm umesto 50 i bolje zaoravam masu i lakse vuce traktor,moze i neki olt akar i slicno mislim da bi mogao taj plug da vuce...inace u 558 se malo bolje razumem,u brazdi trosi taman koliko treba za takav traktor,al perja sve i jednog u toj klasi za transport je los jbg 3 brzine spor je...inace odlucio sam se za 2511 naravno i veci ako nadjem neki u losem stanju za male pare pa da sredim..inace staropazovnanin jel ti treba vozac preko subote i nedelje?

- - - - - - - - - -

i 558 fabricki dolazi sa 14.9 :)
Hvala na ponudi,ne treba.Ja samo vikendom radim posto sam radnim danima vecinom na faxu,a sad je ostalo oranje,pa svaki vikend 12-15kj i do polovine novembra sam gotov.
Nadam se da se neces uvrediti,ali ja moje traktore ne dam ni caletu svaki put da vozi,a kamoli nekome drugom.
 
koji plug mi preporucujete za 5711? povremeno bi ga vukao i sa rusom 820 kada orem za repu...
 
Druze, mozes da juris da kupujes ventilcice, ali mislim da to ne moze da se nadje.
Ja sam moju menjao pre 10ak dana. Hteo da je remontujem, al svi rekose isto-kupi drugu. Tako sam i uradio.
Kao sto si ti rekao, ide bez casice, dok se za ursusa dobija komplet i casica.
 
Pitanje za kolege da li se mala pumpa za naftu na zetora 7011 moze remontovati ili je potrosni materijal? Nova je oko 6000 bez casice i nosaca dosta je skupa
Ubaci novu i ne razmisljas.Mozes da zamenis ventilice,ja sam imao od drugara posto je mehanicar pa kad nekom menja AC pumpu i musterija mu ostavi on je vadio ventilice i davao mi koji valja,medjutim to traje od danas do sutra,a obicno stane kad najvise treba.Proletos sam od Marta do Maja 3-4 ventilica zamenuo i na kraju na njivu mi cale doneo novu pumpu i od tad nema problema.(Mozda se Pidikanac seca toga jer smo bili zajedno na njivi).
 
Isporučeni termostati za traktor Zetor sa Same-ovim motorom 100.6
ssl22950.jpg
ssl22955.jpg
 
imam problem sa menjanjem brzina na zatoru 5211 , zakrci u svakoj brzini i kvacilo sporo odvaja ,dignem nogu sa kvacila ,a ono polako ide gore ... od cega da krenem ? da libda zamenim hidraulicni klip od kvacila ? i gde mogu da kupim kvalitetan ?
 
Nazad
Vrh