Zetor

zemjiste e mesano od pesoklivo i lesno do vlazna i teska i do sega proxima 70 rabotese na taa zemja so 756.30 i so 4x4 se snaogjase nekako, odnosno koga e vlazno na esen ili prolet na 25-28cm dlabina raboti solidno a ima problem ako e suvo ili mnogu vlazno togas kine celo pluzno telo obavezno ako ne go zastanis..
nema kaj nas teren takov pa zatoa sakav mislenje???
 
To je definitivno nešto u menjaču, ako se i u petoj brzini čuje onda nije igličasti ležaj, pošto se u petoj prespoji ta osovina, pa taj igličasti ležaj ne radi ništa....

Mora da se otvori, i to sto pre. Juce sam vukao presicu do silosa, a u prikolici bilo tacno 3020kg. Na nizbrdici ispada iz 2,3,4 a iz pete nece da ispadne? Zvuk naravno ostaje u svim brzinama.
+ kada sam u povratku ugasio traktor na nizbrdici, dok se kretao, bio je naravno izbacen iz brzina da bih video sta je sa zvucima, a opet krklja nesto na sve strane. To mi ukazuje da su bocni reduktori, obzirom da oni moraju da se okrecu, dok je menjac u fazi mirovanja?
Bice da ne valjaju ni reduktori ni menjac...uh,, bice glavobolje..
 
moguce da je menjac samo, tj osovina koja je povezana s diferencijalom, (neznam koja mu to dodje, gornja ili donja) jer se i ona vrti stalno kad i tockovi
 
Evo malo slika pa ce lakse da se snajde.Ako te interesuju detalji isto nije problem.Imam cijelu kolekciju slika.
0oq8.jpg

ik2q.jpg
 
lisnik,gde treba sa pajserom probati-mrdati gornji snop- da li je ostecena osovina?
 
Mora da se otvori, i to sto pre. Juce sam vukao presicu do silosa, a u prikolici bilo tacno 3020kg. Na nizbrdici ispada iz 2,3,4 a iz pete nece da ispadne? Zvuk naravno ostaje u svim brzinama.
+ kada sam u povratku ugasio traktor na nizbrdici, dok se kretao, bio je naravno izbacen iz brzina da bih video sta je sa zvucima, a opet krklja nesto na sve strane. To mi ukazuje da su bocni reduktori, obzirom da oni moraju da se okrecu, dok je menjac u fazi mirovanja?
Bice da ne valjaju ni reduktori ni menjac...uh,, bice glavobolje..
Kao prvo zbok bocnih reduktora traktor ne izbacuje iz brzina razdvajaj traktor drugo skini poklopac pa ce ti sve biti jasno ovako nagadjane je nista trece otvaranje ti negine..I jos nesto kada kreces uvati jednom rukom rucicu za brzi i spori hod ako se pomera sto posto spojnicka a ako izbacuje iz brzina ima tu jos nesto..
 
Jedan stift koji je punktovan na jednoj trouglastoj poluzi pored razvodnika je ispao iz lezista . To se desava jer na mestu gde je stift pricvrscen za trougao ima lufra i kosi se i lako ispada iz lezista jer je u drugu uguran i tako stoji . Bolje ne znam objasniti skini onaj poklopac sa polugama ispod sica pa onda ponovo procitaj poruku pa ces znati na sta sam mislio . resenje ili zamena stift sa nosacem ,da nema luft, ili na neki nacin osigurat da ne ispada .
 
lisnik,gde treba sa pajserom probati-mrdati gornji snop- da li je ostecena osovina?

Treba pajserom mrdati osovinu na kojoj je gornji snop zupcanika.To ti je ova oznacena strelicom.Kad budes mrdao gledaj da su zupcanici u ler poziciji.Posebno nemoj da bude ubacen u petu brzinu jer ona spaja dvije osovine.



Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

Problem;-hidraulika podiglapoluge ali neće da ih spusti (5911)

Skines poklopac hidraulika i znaces sta je problem.Uglavnom treba pregledati poluzje.




Uploaded with ImageShack.us
 
Kako da rasteretim hidraulik da spusti-presa je zakačena i ko raketa-samo što ne poleti.

- - - - - - - - - -

Na putu do majstora proradio hidraulik.
 
Kolege imam jedno pitanje,listam po temi i trazim diskusiju ili katolosku sliku u vezi stelovanja lamele za pogon kardana,valjda sam se dobrro izrazio:sta: Molim ako neko zna da mi kaze na kojoj je strani da nelutam vise izgubio sam zivce...
 
@dolovac@Pretpostavljam da neodvaja dobro pa teško ubacuje.Sa leve strane menjača ima sajla za kardan .Postoji mogućnost dotezanja i jako je jednostavno.
 
@dolovac@Pretpostavljam da neodvaja dobro pa teško ubacuje.Sa leve strane menjača ima sajla za kardan .Postoji mogućnost dotezanja i jako je jednostavno.
Jeste neodvaja dobro,zakrci dugo,pa smanjim gas cak i ugasim traktor da bi ubacio kardan.Ako uspem na sajlu onda je super,sad ce probam pa javim

- - - - - - - - - -

probao isto je opet
 
Sad je veći problem .Ako si dotegao sajlu od kardanskog kvačila i nisi ništa dobio ,sada bi trebao podešavanje na korpi.
 
Nazad
Vrh