Zetor

@ Neli
Iz nekog razloga se ne vidi više slika koju si postavio, pa ako ti nije problem da je postaviš ponovo.
 
šta mislite jel puno za zetora 3511s u odličnom stanju 2500 eura,znači kompletno ispravan i u originalnom stanju nikad otvaran
 
Hvala kolege na cestitkama.Deda je poceo sa zetorom 2511,pa evo sada i ja nastavljam sa zetorom.Kamo srece da ih ima vise novih u nasim atarima.:ppozdrav:
 
Deda je znao da se opredeli za kvalitet...........savrsen traktor, po mom misljenju u ovom trenutku best-buy traktor kod nas trenutno.....malo skuplji nego MTZ, a od zapadnih traktora jeftiniji.......
 
Upravo tako sam i ja razmisljao prilikom odabira traktora.Konfor,oprema,tradicija,jednostavnost i naravno cena su osobine koje izdvajaju zetor."Zapadnjaci" su dosta skuplji u toj klasi,a nije tolika razlika u kvalitetu,jedino je razlika u opremi koja i nije tako presudna za kvalitet rada.Imam rusa 1025 koji je fantasticno odradio posao za svojih 5 godina,ali je vreme da se ide dalje. imam i proximu 70 bez prednje vuce i sa uskim gumama za fine operacije,a fortera ce da radi fizikaliju,ipak je i lepo videti dva traktora istog proizvodjaca u dvoristu.
 
Hvala druze,nema tajni za cenu.52 680 evrica sa pdv-om,preko kreditagrikol banke na 5 godina sa 3% godisnje kamate,nema nigde bolja kombinacija,veruj mi provereno.Ruja je 2007. godiste sa 2600 rh,dobar je,ali i vreme je da putuje dalje.
 
pa ovaj jedino nema kabinu a traktor je kod mene u komšiluku a on je prvi vlasnik tako da znam sve o njemu ( i kad je kino i kad je prno)
 
imam problem sa hidraulikom. Desava mi se da u radu (oranju) rucica za polozaj hidraulike ,sa ona tri polozaja, jednostavno usled opterecenja valjda,promeni polozaj i traktor iz plivajuceg predje u onaj prisilni i ode plug u crnu zemlju. Posebno mi je problem bilo jesenas jer je bilo tvrdo . Napominjem da je deda zadnjih 20-tak godina ovu polugicu vezao a kada sam renovirao traktor ja sam je oslobodio i eto sta se desava.Sta je resenje?
hvala
 
Ako vec moras poklopac hidraulike da sredjujes preporucujem Mikron iz Cacaka,meni su radili pre neki dan,god dana garancije sve izmenjali.
 
Juce sam prvi put kosio za mojim zetorom 5711. Obzirom da je skoro kupljen, jos uvek ga isprobavam i testiram.

Pojavila se dva problema:
1. Na nizbrdici ispada iz brzine tj ne ispadne menjac iz brzine, nego rucica reduktora iz zec pozicije spadne na neutral pa drz bolje i sto pre na kocnicu.. Prvo pomislih da je to slucajno, ali zapravo i dugom i trecom brzom, cim naidje na vecu nizbrdicu (a ima i rotacionu kosu na sebi), odmah ispadne.
Jel moguce da je do toga jer me rucica za dvostepeno kvacilo zeza tj kao da je zapekla, i nece da mrda, pa jedva pomeram rucicu za pozicije: pumpa, pumpa kardan, neutral, menjac.. ili je ozbiljniji kvar?

Orao sam sa njim i vukao drva, i na opterecenju je sve normalno. Znaci ispada iskljucivo kada naidje na nizbrdicu, u neultal poziciju reduktora.

I druga stvar koja me prati od prvog dana..

Na leru radi super. Cim krenem da ga vozim i dam gas, odmah nastaje buka koja nije motor. Kao da su neki zupcanici, kao da se nesto lomi u njemu.. Ako recimo idem uzbrdo na naidjem na ravno, tog trenutka kada se "rastereti" te uzbrdice i krene bez opterecenja na blagu nizbrdicu, odmah se taj zvuk izgubi, i konacno se lepo cuje motor. Cim naidje na blagu nizbrdicu (ili uzbrdicu, sve jedno tj bilo kakvo opterecenje) opet se zvuk javlja.

Zvao sam coveka koji mi je prodao traktor, i kaze da je to za zetora normalno, i da je to njegov normalan zvuk i da ne brinem nista? :sta:
Niko u mom okruzenju nema zetora, pa nemam sa cime da uporedim. Taj zvuk kao da potice sa prednjeg dela traktora ili sa polovine. Suvise je bucno da bih odredio.
Ima jedan covek u selu ursus c360. Jel je kod njega sklop svega skoro isti? Mogao bih njega jedino da pitam..
 
Što se tiče iskakanja reduktora, moguće je da je samo do opruge osigurača, tu jedna mala opruga osigurava ručicu u položaju. Što se zvuka tiče, provjeri šta ti je sa kompresora, možda nije ispravan, taj zvuk dolazi 90% od kompresora.
 
Nazad
Vrh