Zetor

ja koristim pumpu za navodnjavanje sa zetorom 5011,, i možeš koristiti kardan preko mjenjača,, ubaci se ručica za spori i brzi hod u neutralan položaj i poslije ubaciš u 4 brzinu i na jedno 1500 obrtaja motor i tjeraj,,
Kolika ti je onda potrošnja na sat vremena? Ja sam mislio da traktor radi na manje obrtaja motora kad se kardan ubrza preko menjača.
 
Kolika ti je onda potrošnja na sat vremena? Ja sam mislio da traktor radi na manje obrtaja motora kad se kardan ubrza preko menjača.

možeš na manje obrtaja motora u 5-oj brzini,,možeš na 1000 obrtaja ili čak i manje,,,ali je onda malo teško za motor traktora,,i čini mi se da prebrzo vrti pumpu,,nisam striktno mjerio potrošnju goriva, ali mislim da potrošnja ne prelazi 5l na sat
 
Pitanje za vlasnike zetora i one koji se u njih razumeju. Da li je kod zetora kao što su 4718 i 5011 kardan brži nego na imt 533? Da li se kod njih može preko menjača regulisati broj obrtaja kardana ili su me pogrešno obavestili? I da li neki stariji modeli imaju istu mogućnost? Pitam zbog korišćenja pumpe za navodnjavanje.

z4718 (z serija 7) ima 2 opcije vrt. kardana.

1) na 540 obr./min. (to na popr. 2000 obr. motora)
2) i "preko menjaca".

sto se tice 1) to je na fergusonu brzi (znaci 540 obr./min. kardana / ~1500 obr./min. motora naspram zetora 540 obr./min. kardana / ~2000 obr./min motora).

a preko menjaca ti je druga prica.

imas tabelu kako (koijim obr.) se vrti kardan u datim brzinama u "uput. za rukovanje z serija 7".
 
možeš na manje obrtaja motora u 5-oj brzini,,možeš na 1000 obrtaja ili čak i manje,,,ali je onda malo teško za motor traktora,,i čini mi se da prebrzo vrti pumpu,,nisam striktno mjerio potrošnju goriva, ali mislim da potrošnja ne prelazi 5l na sat

Probao sam u 5-oj brzini, nema snage, i podize temperaturu....4- vec moze.......ali opet sve zavisi od pumpe.....
 
Jel stavljao neko 18.4-30" gume nazad u kombinaciji sa 12.4-24" gumama naprijed? Na jesen ću da nabacim Zetoru sve 4 nove gume pa razmišljam da uzmem šire gume jer mi on služi samo za teške poslove pa će manje da gazi.
 
Ja imam komb.18.4/30 naza a napred11.2 24.Nisam nista primetio na vuci. Doduse ukljucujem prednju samo u njivi...
 
Kod mene su zadnje 18.4 34 u kombinaciji sa napred 12.4 24.I moje misljenje da su za 70-ku previse 18 cola gume.
 
Kako su onda za 7045 po originalnoj knjizi/katalogu predvidjene i 16.9-34" sa 12.4-24" ako bi bio slabiji?

16.9-34" je visoka 1585mm a 18.4-30" je visoka 1550mm, dakle samo 3.5cm razlike po visini. 16.9-34" je široka 420mm a 18.4-30" je široka 460mm, dakle samo 4cm razlike po širini. U selu ima nekoliko 3320 sa 16.9-28" i 16.9-30" gumama, ako oni mogu da rade sa 52KS i onolikim gumetinama, nešto mi nevjerovatno djeluje da će traktor od gotovo 70KS biti slabiji, posebno jer su za njeg predvidjene čak i više gume (16.9-34").
 
Vidi mogu da rade ALI neznam koje gume imas kod nas njih 99 posto ima zadnje 16.9.28. prednje 11.24 i kada je neko stavio vece hvali se da brze ide u transportu a mnogo je slabiji u radu neznam ...valjda visina od 3cm. nece da smeta...
 
Šta mislite, jel može prednja vuča od 7045 da se stavi na 7011,dakle da se zamijene prednji mostovi sa pogonom i uključivanjem? Isti je volan u pitanju na oba traktora, dakle onaj klasični, nije sa orbitrolom.
 
@Zombie_666 naravno da je moguce,samo ne planiras ti to od tvog da skidas? Mene zanima gde bi mogla da se kupi opruga sto potiskuje druk lezaj male lamele???
 
Napokon stigla prinova.Nadam se da ce ponosno da nosi svoje ime kao i starija braca.Moj deda je poceo sa 2511.24 godine je radio sve,na tadasnjih 10 hektara,bez otvaranja,samo redovno odrzavanje.Ko je u kraju neka naidje na alvaluk.:ppozdrav:
lxg6.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh