Zetor

Potrebna mi je pomoc ne mogu na zetora 7011 da razdvojim menjac od diferencijala sve smo odsrafili i poskidali ali nema sanse da se razdvoji da nema unutra nesto da ga drzi zavrnuto ili ima neka caka?
 
Imas dva nacina da ga razdvojis.Za jedan moras skidati poklopac hidraulika a za drugi nemoras.Koji te interesuje.Inace ovaj bez skidanja poklopca hidraulika meni je drazi za rad i obicno tako razdvajam mjenjac.
 
Pitanje
Koji je bolji traktor za prskanje,spartanje.....lake radove Zetor 2511 ili IMT 539 ?
 
539 je živahniji , a i teži je napred (zetor hoće da propne kad nosi nešto teže) . Potrošnja približno iste , krug okretanja isti . Zetor milim da ima hidraulične kočnice i malo je udobniji .
 
Moze taj drugi da nemoram poklopac hidraulike skidati!

Za ovaj drugi trebas skinuti poklopac mjenjaca.Trebas skinuti poluge brzina.Tad gurnes presten za saltanje brze-spore brzine skroz nazad.Zatim izvadis dva stifta(klincica) iz zupcanika.Oni se nalaze u razmaku od 180 stepeni.Crvena strelica prsten.zelena strelica stiift.I to je to,Pripazi malo dalje da ne pomjesas zupcanike.

dsc06824l.jpg
 
@lisnik,da li moze uputstvo sa skidanjem poklopca hidraulike-za moj zetor zbog iskacenja reduktora?
 
Poslednja izmena:
FL\ Posto se kolega lisnik nejavlja,da pokusam da ti pomognem. Jednostavno se skine poklopac hidraulika i skine mali zupcanik od konusnotanjirastog sklopa.Tada vratilo menjaca moze ici napred....
 
  • Like
Reagovanja: FL
Nisam imao takva iskustva , mada 2511 kojeg sam ja vozio i nije bio baš u dobrom stanju .

zetor 2511 ima sporiji kardan (t.j. 540 obr. kard. ima na popr. 2000 obr. motora), a imt 533/9 imaju to (540 obr. kardana) vec na popr. 1400-1500 obr. motora.
imt 533/9 trose vise (i to ne malo) od ovih od 2 cililndra (z2511, u335, vladimirec).
ovi od 2 cilindra imaju mnogo bolji raspored tezine - motor-masa traktora je bolje udesen od ovih pometnutih nego kod imt 533/9, koji imaju priblizno jak motor naspram pomenutih. tako ovi od 2 cilindra imaju mnogo vecu vucnu silu, nego imt 533/9.

znaci sto se tice potrosnje, udobnosti, vucne sile "pobedjuje" z2511
sto se tice "brzinu" kardana "pobedjuje" imt 533/9.
 
Po meni imt 539 bi bio najbolji, a sto se tice udobnosti od ovi sto ste nabrojali nije nijedan udoban.

mislite napr. zetor 2511 koji nije udoban naspram svoje godine sa vazdusnom sedistom vec od 196X godine...

inace jeste... u pravu ste: nijedan od ovih nema klimu... :D

za prskanje i spartanje (i takve lakse poslove, kao i "laki transport") je bolji zetor 2511 zbog (mnoogo manje) potrosnje.
 
Hvala lisnik.Moracu rastaviti posto ranije samo ponekad izbacio reduktor,sada to postao ucestalije,a poceo izbaciti i 4. brzinu.Pretpostavljam da je u pitanju iglicasti lezaj.
Pozdrav.
 
Za taj posao traktor mora na tri dijela.Na slici mozes vidjeti sta se desi sa vratilom(osovinom) kad malo se duze vozi sa sjeb... iglicastim lrzajem.



Uploaded with ImageShack.us
Na drugoj slici se vidi da je otisla i spojnicka osovina.Tacnije otislo je leziste lezaja. Uzrok dva skupa kvara je bio taj iglicasti lezaj u spojnickoj osovini.



Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

Lezaj se nalazi tu na spoju glavne osovine gornjeg snopa zupcanika i spojnicke osovine.Ako je skroz otisao trebalo bi se osjetiti pod pajserom prije skidanja.Ipak ti bi prije svega ovog posla trebao provjeriti utvđivace brzina iz kojih iskace.



Uploaded with ImageShack.us
 
  • Like
Reagovanja: FL
Pitanje za vlasnike zetora i one koji se u njih razumeju. Da li je kod zetora kao što su 4718 i 5011 kardan brži nego na imt 533? Da li se kod njih može preko menjača regulisati broj obrtaja kardana ili su me pogrešno obavestili? I da li neki stariji modeli imaju istu mogućnost? Pitam zbog korišćenja pumpe za navodnjavanje.
 
Pitanje za vlasnike zetora i one koji se u njih razumeju. Da li je kod zetora kao što su 4718 i 5011 kardan brži nego na imt 533? Da li se kod njih može preko menjača regulisati broj obrtaja kardana ili su me pogrešno obavestili? I da li neki stariji modeli imaju istu mogućnost? Pitam zbog korišćenja pumpe za navodnjavanje.
ja koristim pumpu za navodnjavanje sa zetorom 5011,, i možeš koristiti kardan preko mjenjača,, ubaci se ručica za spori i brzi hod u neutralan položaj i poslije ubaciš u 4 brzinu i na jedno 1500 obrtaja motor i tjeraj,,
 
Nazad
Vrh