Zetor

Zna li neko gde se ze naci radionicko upustvo za ZETOR LKT 80 (interesuje me konkretno na koliko se zatezu glava, leteci i lezeci lezajevi, us. i izd. ventili)
 
kupujem zetora od 30 do 50 konja ,potreban mi je zbog navodnjavanja samo da preveze tifon do njive i da tera pumpu
 
I ja sipam hipoidno 90 .Nemam upustvo da pročitam tačno ali većina to sipa kod nas,a ima i koji sipaju traktol.
 



Uploaded with ImageShack.us



U svakom slucaju TRANSHIDROL 80 ili TRAKTOL 85 su najbolja ulja kod nas za mjenjace koji koriste isto ulje za podmazivanje i hidrauliku.
 
Poslednja izmena:
Pa najbolje bi bilo hipoidno ulje SAE 80, ako moze da se nadje, mozda je SAE 90 previse gusto za zimske uslove..........
 
ako hidraulika sporo dize i samo na punom gasu digne a cim se smanji gas on polako pocne da spusta jel pumpa hidraulike?
 
Ne mora da znači, može da gubi pritisak na manžetnama u cilindru. Hoće li da cupkaju poluge gore-dole kada diže i drži teret? Ako ne cupka onda je vrlo vjerovatno pumpa u najgorem slučaju ili se začepio filter.Pregledaj ga obavezno, ne znam koji je Zetor u pitanju, ako je neki stariji filter je ispod sjedišta, odvrneš veliki zavrtanj i cijeli filter izadje, dobro ga ispedi od metalnog mulja. Ako je noviji Zetor sa vanjskom pumpom hidraulike, filter je naprijed, dole ispod kartera, mijenja se veliki uložak (njega nemoj da pereš, on se mijenja). Ako i posle toga bude slabo dizao onda je pumpa oslabila.
 
ako hidraulika sporo dize i samo na punom gasu digne a cim se smanji gas on polako pocne da spusta jel pumpa hidraulike?

Može da bude . Najbolje izmeriti pritisak u hid. instalaciji . Meri se na izvodu "za kipovanje" (on je najdirektniji od pumpe)treba da je pritisam minimum 160bar (ili ako neće da diže kosu sa hidr. sklapanjem-nešto lakše).
Ako hidraulika ne drži mašinu kad motor ne radi (ili pumpa) onda može da bude 1. hidraulični cilindar (tj. loše mandžetne i karike na njemu)
2. "crna kutija" koju trba prepakovati staviti nove O-ringove
za poslednje dve opcije je dovoljno kupiti komplet gumica (koje se samo tako i prodaju) .
 
dize i radi sa tarupom 700 kg jeste tezak ali radio je sa njim. Kad ga ugasim i ostane da prenoci spusti poluge, a ne cupka uopste,mislim da mi se smesi trosak za novu pumpu,po sve prilike........
 
Manžente dakle nisu sigurno. Provjeri filter hidrauličnog ulja obavezno a potom nek ti neko izmjeri pritisak kao što reče Kiki, bolje sve provjeriti prije nego što budeš siguran da je pumpa.
 
ako hidraulika sporo dize i samo na punom gasu digne a cim se smanji gas on polako pocne da spusta jel pumpa hidraulike?

Po simptomima kako si objasnio pumpa nije sigurno.Neki od O-ringa je profulao ili sigurnosni ventil(najvjerovatnije je on problem)..Inace pumpa nema nikakve veze sa popustanjem dignutog hidraulika.Njena uloga je da digne teret.Ako tesko digne teret i poslije ne popusta onda moze biti kvar pumpa.U tvom slucaju po objasnjenju nemoze biti kvar pumpa.Naglasavam po objasnjenu 99 posto nemoze biti pumpa problem.
 
Prvo izmeriti pritisak , pa onda sve ostalo . Pumpa najčešće ne strada od jednom nego to traje duži period .
 
Kada je pumpa u pitanju ,traktor na početku dok je hladnije ulje radi a kako odmiče vreme i povećava se radna temperatura počinje da zeza sve više. To je naravno jedan od simptoma.Mada bez merenja nema ništa od dijagnoze pupe.
 
Nazad
Vrh