Zetor

Jesi li probao da skineš čep rezervoara, možda ti pravi vakuum u rezervoaru pa se zato gasi.
 
Kad sam ispustao prljavu naftu spustio sam crevo koje ide iz rezervara i nisam skidao cep i izaslo do zadnje kapi.
 
kod mene na sestaku isto ako stoji duzi period povuce negde...sva creva nova,sve podloske,nove gumice takodje,nigde ne curi,ali ako stoji nekoliko dana upali teze-iz dva tri puta.tek ako pred paljenje nadrukam na ac pumpi desetak puta,upali dobro,tj normalno.inace pali,sto bi rekli-"na zub."ne znam sta dirati,ne pravi problem u radu,sem sto pred svako hladno paljenje moram nadrukati koji put.
 
Ventili u AC pumpi su bili problem,onaj do iglice je zezao,ali ubaceni su oba nova.Hvala svima na pomoci i trudu.

Sa sestakom nikad nisam imao takvih problema,desi se nekad da ga i po 3 meseca ne palim i kad stisnem taster pali na zub.Zimi takodje nebitno na minus pali kao mina,samo ako nafta nije smrznuta,pu,pu da ga ne ureknem.
 
@Velja

Može ali otac neće da ide brže, ja sam išao prvi prolaz drugom, ponegdje i trećom gdje je nizbrdo i gdje je oranje bilo bas ravno, traktor stvarno ima snage, zakleo bi se da je najmanje za trećinu jači od Hurlimana iako ima samo par KS više.

@Perhan

Ta parcela je rano uzorana, silirali smo je rano,bio rani hibrid na njoj, AS54 kojeg je "napala" suša pa smo ga morali silirati da se ne osuši, posle je pala dobra kisa i uzorao sam je da ne raste korov medjutim korov je sve nadoknadio u proljeće čim je otoplilo a bilo je previše vlažno da se predje spremačem. Zato je i naraslo ovoliko, nije moglo ranije da se spremi. Posebno mi je čudno da vuče bez problema čak i kad prednja vuča nije uključena a Hurliman nije mogao ni po ravnom da vuče spremač bez prednje vuče a nazad je imao nove gume, jednostavno bi proklizavao. Zetor je doduše teži oko 600kg od Hurlimana a izgleda da je veći dio te mase nazad.
 
Zombi_666 produži toplinger (spremač ti visi naprijed) i valjak spusti dole, neš krompir sadit već kukuruz, netreba to tolko duboko pripremat. I samo opleti po gasu, može on to i brže vuć bez brige. Mi smo 2,8 m sa dva reda valjak vukli sa Zetorom 4340 (58 ks) samo tako.
 
Ne znam, nije mi posebno ni bitno, imam samo 3.5ha pa mi koji litar gore-dole nista ne znaci. Kad ja vozim onda idem dosta brže, otac voli da radi polako.

@Bećarina

Znam, ovu zatravljenu parcelu smo morali dublje da predjemo zbog korova, posle smo išli dosta pliće. Kao što sam gore napisao, ja vozim dosta brže (prva ili druga uzbrdo, druga ili treća nizbrdo). Otac koristi isključivo petu sporu i prvu brzu. Traktor ga vuče bez ikakvih problema, svaki put kad ga vozim iznenadim se koliko snage ima.
 
Po ravnom bi trebao da može i četvrtom brzom . Sa 6011 vučemo 2,9m sa dodate još 8 motike (koplja) , vuče 3. brzom bez problema (kod nas je zemlja teška možda zato) . Probao sam i četvrtom , ali mu je to već teško .
 
Evo i jednog Majora 80
m-ajor.jpg
 
Nazad
Vrh