Zetor

otišo je i on i proksima ili kako već se zove,a ovaj je na akciji išo sam se raspitivati za jednog pa mi ništa nisu znali reći koliko će biti sledeći
 
Zetor 7745 PLUS 1991..
734503_139306336251469_788664342_n.jpg

734382_139306629584773_1936403113_n.jpg

149051_139306219584814_1033626128_n.jpg


dscf1166p.jpg


dscf1136qu.jpg
 
Na tom mjestu sad dodje reverzer, a traktor ima 540 obrtaja vreteno .

- - - - - - - - - -

Na tom mjestu sad dodje reverzer, a traktor ima 540 obrtaja vreteno .
 
Danas sam malo imao vremena da se pozabavim stepenicama,posto sa obe strane ima po 2,na desnoj strani sam odlomio obe,naginje se u oranju i crvc ode,sad prepravljam i imace samo po 1 stepenik sa svake strane....
 
Danas upalio Zetora da mu zakacim rasturivac,upalio odma,radio minut-dva i ugasio se sam.Onda sam krenuo na brzinu da vidim sta mu je.Imao je u rezervaru oko 10 l nafte od toga bar litra vode,filteri puni vode,u taloznoj casici neka bela emulzija.Ispustim sve to ocistim,bacim tu naftu sipam novu i nece da upali i nece pa upali nekako,Opet radi minut i ugasi se,pa onda opet nece dugo da upali,i tako par puta.Cini mi se kad ga ostavim par min da stoji posle tog upali.Da li ima neko ideju sta bi moglo da mu bude?Ostalo je ujutru da mu pregledam AC pumpu jer nisam vise smeo da cackam pored njega da nebi cekic radio,pa je sigurnije bilo da udjem unutra.AC pumpu kad drukam rucno baca odlicno gorivo.Da li je moguce da kad upali ona ne radi kako treba?
 
Može se desiti da ventilići nezatvaraju dobro kad traktor radi a ručno da sve radi normalno. Moraš skinuti AC. i očistiti ventiliće .To te nekošta ništa ,a onda ako treba teraj dalje prema BOŠ pumpi.
 
Pa to i ja mislim,da nije nesto upalo u ventilic pa da zeza.Inace jesenas mu je remontovana PVP i stavljena nova AC pumpa.
 
Pa to i ja mislim,da nije nesto upalo u ventilic pa da zeza.Inace jesenas mu je remontovana PVP i stavljena nova AC pumpa.

i meni je to palo napamet. tu "emulziju" treba ispustiti odma pre nego sto se krene na njivu, t.j. pre sezone. i meni je bio u talozni filter (i casicu), a i u crev od rezervoara do AC pumpe, i na to treba paziti (i to treba ispustiti) sa creva.
 
Izbacio sam sve,iz filtera,casice iz rezervara i sipao cisto gorivo.Da mu nije nesto puklo od mraza posto je bilo vode pa sad da vuce fals vazduh?A opet nista nigde ne curka ni najmanje?
 
Može se probati bez AC pumpe .Kanister na krov. Ako radi PVP. je dobra. Da nije šta u njoj smrzlo od vode ,ali ako je radio par minut'''':sta:
 
Upali i radi minut dva,i onda treba klasicna muzika da mu se peva da bi opet upalio.A kad ga ostavim 7-8 min da ne verglam upali odma.
 
Nazad
Vrh