Zetor

Šta ću kad su jeftini a mrzi me da vidim da je negdje nešto masno. Žao mi što mi na IMT 539 bali na zadnjem semringu radilice a ne isplati se džaba rasklapati traktor kad je lamela još ko nova, zato pomalo dolijemo dok ne otkaže lemala. Ovo sve na Zetoru je potrošna roba, gubitak ulja je beznačajan ali hoću da ga dotjeram, kao što kod nas kažu, "ko' sebi" :)
 
Malke na polumesecima ,malke na sajli obrta,pa hoće ina razvodu pa na kompresoru ,ali sve se to da rešiti. Jest da treba malo češće rešavati.A zetor ispod poklopca menjača a zatim nazad na hidrauliku isto hoće da pošta. Narod je nezgodan ,kad on rekne poslovicu , to je to...
 
Ima jedna narodna.IMT-u niko nije zacepio motor ,a na Zetoru mjenjac i diferencijal.
ee to je neki teski izmisljan koji nema ni zetora ni ferdzu,ima moj komso imt-a tera ga ko formulu i ne curi nista dok ga ne satre kolko je lud vremenom,a zekanima kolko je godina pa mora i da curne neka kap,curi i nama na nos ponekad:haha:
 
pomoc. Na zetoru 7340 turbo mi je procurila cevka koja vodi do vrha kabine vodu za grejanje iste,e sada, cevka prolazi kroz stub kabine i ne znam kako da je izvadim. ima ugao i ne znam ni kako su je uspeli ubaciti. nisam uspeo slikati(sutra cu) ako je neko imao slican problem molim za pomoc. takodje me interesuje da li mogu da spojim odlaznu i dolaznu cevku iz hladnjaka i raditi tako?
 
koliko sam te razumeo kod tebe je cetvrtasta kabina. mislim da je resenje da se parkiras uz neki kanal za popravku vozila desnom stranom, pa da je nadole izvuces......mozes da spojis te dve cevi iz hladnjaka, samo sto onda neces imati grejanje.....
 
dobro si me razumeo,pa sada mi grejanje i nije tako vazno,do jeseni...Danas sam radio sa spojenim crevima i sve je ok. problem je izvuci te cevi jer imaju krivine koje prate ugao kabine i na gornjem kraju su zavijene 10 ak cm(uopste ne znam kako su ih ubacili). mislim da je jedino resenje polako ih izvlaciti i seci a posle ubaciti bakarne u mesto njih.

- - - - - - - - - -

ispravka nije cetvrtasta
 
bakarne ce ti od vibraija das se zeznu kad tad,vezi kanap kad tu budes vadio da ostane pa probaj novu uvuci.
 
Šta fali ubaciti gumeno crevo . Krajevi su sigurno naknadno savijani posle uvlačenja (ako je isto kao i kod četvrtastih ).
 
Pa takva se creva inače koriste za grejanje , zar ne ?

- - - - - - - - - -

Da li neko može da izmeri nosač prednjeg blatobrana (bez prednje vuče i bez amortizera) , i da slika od napred . Još me zanima da li je deo gde se "šrafi" blatobran paralelan sa podlogom ili sa površinom gume (jer je točak pod uglom tj. nije 90 u odnosu na podlogu) . Unapred hvala.
 
lepo ga je opravio svaka mu cast, ali licno sam za ocuvanje poznate 'zetor zelene' kod starijih traktora.
 
Nazad
Vrh