Zetor

Da li na zetora može da se stavi brzi anlaser i ima li neko predstavu koliko koštaju.
 
7045 je tu po snazi i motoru gotovo isti kao 7245 (65Ks i 66KS, isti klip, ista zapremina, 12Nm više obrtnog momenta za 7245). Potrošnju u oranju nisam mjerio ali mi se čini da nije veliki potrošač a oraj je sa premalim plugom za sebe (2x10"). Ako si slučajno gledao 7245 sa PIK-a sa onom čudnom kabinom, bjež od njeg što dalje, Taj traktor je porijeklom od Rakića, pa je imao vlasnika u Bijeljini (mjesec dana) pa ga je taj prodavao 6 mjeseci (nije ništa radio sa njim) pa je prodat i taj novi vlasnik ga je stavio na PIK posle 15 dana. Gledam sam taj traktor kad je bio u Bijeljini, uvoz iz Amerike, užas. Daj mi oglas da vidim jel to taj traktor, da se ne zaje*beš.
 
Da li na zetora može da se stavi brzi anlaser i ima li neko predstavu koliko koštaju.
100105144850_1.jpg
Moze od 150 do 250eur...ima Kineski i Ceski///
 
7045 je tu po snazi i motoru gotovo isti kao 7245 (65Ks i 66KS, isti klip, ista zapremina, 12Nm više obrtnog momenta za 7245). Potrošnju u oranju nisam mjerio ali mi se čini da nije veliki potrošač a oraj je sa premalim plugom za sebe (2x10"). Ako si slučajno gledao 7245 sa PIK-a sa onom čudnom kabinom, bjež od njeg što dalje, Taj traktor je porijeklom od Rakića, pa je imao vlasnika u Bijeljini (mjesec dana) pa ga je taj prodavao 6 mjeseci (nije ništa radio sa njim) pa je prodat i taj novi vlasnik ga je stavio na PIK posle 15 dana. Gledam sam taj traktor kad je bio u Bijeljini, uvoz iz Amerike, užas. Daj mi oglas da vidim jel to taj traktor, da se ne zaje*beš.

Ma nisam ni gledao toga nego se vako raspitujem posto mozda uzmem jednog na ljeto.
Bio je kod mene jedan na prodaju 7045 sa losim gumam 12000 km i valjda mu nesto nije htio ukljucivati prednju vucu.
 
NIje problem. Ovog ćeš uvijek prepoznati po čudnoj kabini, pravljena je negdje u Bijeljini a naprijed ima američke gume sa tupom šarom, nazad 16.9-34" barumke. Obrati pažnju na ovo, traktor je stvarno grob. Sad sam ga traio na PIK al ne mogu da nadjem, inače ga cijeni 16.500 a znam pouzdano da ga je u Bijeljini platio manje od 15.000.
 
imam probleme sa cilindrom kvacila na jednom 7711. onaj donji , mi traje oko godinu dana, a i ne vozim mnogo taj traktor oko 200 sati godisnje. da li neko zna , gde ima da se uzme original ceski, posto oni fragokov slovakia su veoma loseg kvaliteta? da li je neko stavljao mehanicko od 7011? hvala!
 
Nemoj stavljati mehaničko hoće da se plašt kontrolne table ( crveni metalni deo ) da se iskrivi jer je veliko naprezanje nije to puno ali se primeti . Probaj rešiti nekako drugačije . To ti je moja preporuka . :osmeh:
 
Da li neko ima radionički priručnik za Zetora 7211? Potreban mi je da vidim šemu zupčenja razvoda paljenja. Kupio sam nov set zupčanika razvoda pa imam problem sa uzupčenjem.
 
na ovom traktoru se nalazi nekakav mehanizam koji nemozem da definišem nikako a mislim da je u sklopu kvacila , glavnog ili kardanskog nemam pojma :sta:
ova rucka koja se nalazi ispred lijevog koljena vozača je vezana za polugu noznog kvacila i nema ama baš nikakvu funkciju , čini mi se da bi ta polugica odozgo sto ide trebala biti zakacena za ovu sledecu polugicu na kojoj se nalazi ova opruga a preko ove klackalice ide poluga talje nazad negdje na jenjač sa strane kod lijevog točka otprilike


abcd0003fi.jpg

Ako ti je polugica dole onda prilikom pritiska na pedalu razdvaja samo lamelu vožnje ako ti je gore onda razdvaja i kardan.

Trebalo bi da radi kako ti je tibor napisao:
Kad uključiš ručicu na dole onda se kvačilo lakše stiska nego kad je ručica gore...
Tu ručicu nemaju svi 4718.... Samo zadnje godište pre pojave 4911 Starija godišta imaju dvostruko kvačilo na pedali, stim da ima mala ručica sa kojom može da se uključi da kvačilo radi kao dvostruko ili kao jednostruko! U jednom položaju te male ručice kvačilo radi kao jednostepeno, a u drugom položaju te ručice kvačilo je dvostepeno...
ako nemaš kvačilo kardana ručno, a kako si pisao shvatio sam da nemaš(oko 20-25eura, i rastavljanje traktora na pola i da se ugraditi) onda kod ukopčavanja kardana koristiš nožno kvačilo, a ono ako je pravilno naštelovano onda prilikom pritiska na pedalu prvo razdvaja lamelu vožnje pa tek kad stisneš dublje pedalu, onda razdvaja kardan!

Izvukao sam ovaj citat sa strane 50-55. Ja imam ovakvo kvacilo.
E sad, ko ima rucicu sa leve strane, njemu je ocigledno mnogo lakse. Ako recimo baliras seno, dodjes do kraja njive, podignes rucicu i iskljucis automatski kardan, okrenes traktor, spustis rucicu, i produzis dalje. Ukoliko rasturas min. djubre, prilikom povlacenja rucice, kardan se gasi, kao i pumpa, ali poluge nece da padnu, pa opet okrenes traktor, spustis rucicu i produzis dalje.

E sad, sta ja da radim sa ovakvom polugom? Kada dodjem do kraja njive, ukoliko mi je ova rucica u gornjem polozaju, kada nagazim kvacilo do kraja (moram da nagazim do kraja da i kardan stane), traktor ce da stane, kao i kardan i pumpa, i sta onda? Znaci, moram da prebacim malu kardansku rucicu u neutral ili u donji polozaj gde radi samo pumpa, pa da pustim ponovo kvacilo i tako krenem i okrenem traktor? Pa posle ponovo da nagazim kvacilo do kraja, prebacim u polozaj br.2 gde radi pumpa i kardan, pa pustam kvacilo i krecem, dok i kardan krece?

Jesam li u pravu?
Hvala unapred za odgovor. Nisam imao mogucnost da jos ovo probam jer sam ga skoro uzeo. Kada ovu polugu za dvostepeno kvacilo guram na dole, onda traktor malo dodaje gas (nekako je prespojeno zaista), a na gore nece da mrdne. Mozda je zaribalo od nekoriscenja..
 
Nazad
Vrh