Zetor

Ne moze biti da je isto 420mm(42cm) i 540mm ili 54cm,.da i ja smatram da bi ova 540 ka bila previse za zekana,ali ne kazujem da bi lose izgledo,.

Pa jel vidiš šta sam napisao?

ISTA, potpuno iste visine, samo šira.

420/85 i 540/65 su isto visoke, samo je ova druga šira. Metričke gume mogu da se kupe u mnogo varijanti širine i visine, nije to kao kod ovih colovnih da si ograničen na jednu mjeru.

Pogledaj,

900ow9.jpg


Imaš u prvoj koloni metričku mjeru koja je ista sa colovnom u drugoj koloni (ista visina i ista širina). U trećoj i četvrtoj koloni imaš mjere metričkih guma, sve iste visine samo sve šire i šire.
 
Mislim da su ovo mjere poredane u kolloni po naj blizoj sirinsko,visinskoj razlici ali da su iste ne bih se slozio,jer sam bio u prilici da vidim gume sa ovim i slicnim oznakama i kad sam mjerio metrom nije to bas isto,i kako tabela prikazuje.,
 
tako sam i mislio,jel ima kakve veze koji da kupim,posto uopste nisam zadovoljan kvalitetom,mesec dva i opet pocne da pusta.
 
Trazi silikonski znaces po ceni......Zombie 666 al si ti uporan jel znas da na primer ruma guma i mitas koje su iste oznake rezlikuju se za deset santimetara sigurno..
 
To može na colovnim gumama i za "divlja" tržišta. Metričke gume se prave strogo po standardu, znaš valjda kako je sa gumama za automobile. Pogledaj ovdje, ukucas colovnu mjeru i dobijaš sve moguće metričke gume koje mogu da je mijenjaju - visinski su iste ili zanemarivo različite, razlika je širina. Potrebno je da znaš da sve stvari koje se izradjuju u metričkim mjerama MORAJU Da budu izradjene u tačno zadatim standardim mjerama. Tu nema hoću ovako ili onako kao što rade naši domaći proizvodjači da bi prodali muda pod bubrege tj. 10-20% manju gumu pod mjeru veće.

http://www.bkt-tires.com/bkt_tyre_replacement.html
 
Jasno je da ne bi trebalo i to se nigdje u normalnom svijetu ne smije raditi - ozbiljan proizvodjač se ne bi igrao sa tim stvarima. Pogledaj samo djelić standarda koji obuhvata gume i felge za traktore:

http://www.iso.org/iso/home/store/catalogue_tc/catalogue_tc_browse.htm?commid=47728

a domaći proizvodjači se zaje*avaju sa gumama koje su i po 5cm niže a o širini da i ne govorim! Kada sam kupovao gume za traktor (14.9-30" za Hurlimana) namjerno sam uzeo metar i mjerio. Na traktoru su mi došle Pirelli radijalne 14.9-30" (radijalnih ima i u colovnim mjerama), uzeo sam mjere i uporedjivao sa onim koje sam gledao u raznim prodavnicama. NIjedna domaća guma veze sa vezom nije imala sa tim mjerama. Petlas, MItas, Barum, neke ruske i neke indijske, sve su bile za 1-2cm razlike što je sasvim normalno i podnošljivo, još su sve bile dijagonalne.

Zna li neko za koje bi se novce mogla naći zakošena hauba za Zetora? Znači ona modernija, kao što je ima 7211, 7245, 7745 i slični.
 
sta je ovo niko ne pise danima u ovoj temi..... :sta: :sta:
ovih popodneva se kolega i ja zanimamo promenom semeringa u reduktorima,nije bas puno komplikovano...ispustili smo i lje iz menjaca ujedno da zamenimo i semeringe izlaznog vretena,kardana itd... e a sad ono sto bi mene jako zanimalo je, trator vuce blago ulevo,na cilindru kako da ga nastelim u neutralni polozaj,ako vuce levo jel treba cilindar da raspustam ili dotezem?
 
kod nas kazu stigla dva nova od 80ks,jos ih nisam video mozda ima neko od mojih zema da napise nesto vise o njima
 
sta je ovo niko ne pise danima u ovoj temi..... :sta: :sta:
ovih popodneva se kolega i ja zanimamo promenom semeringa u reduktorima,nije bas puno komplikovano...ispustili smo i lje iz menjaca ujedno da zamenimo i semeringe izlaznog vretena,kardana itd... e a sad ono sto bi mene jako zanimalo je, trator vuce blago ulevo,na cilindru kako da ga nastelim u neutralni polozaj,ako vuce levo jel treba cilindar da raspustam ili dotezem?
Gde vuce,na volanu?

Zombi da li si montirao ublazivac prednjih tockova ili kako se vec zove?
 
Poslednja izmena:
Kod njega nije nastelan dobro servo cilindar.Cim upali traktor pomalo mota ulijevo.Stela ga kad otpusti selnu na cilindru.Ja inace nikad nepratim na koju stranu treba.Probam na jednu pa ako nije onda na drugu dok ne postignem da volan miruje kad se upali traktor.To se moze nastelati pod ulslovom da mehanicki dio ventila nema lufta.
 
Nazad
Vrh