Zetor

A ja govorim da su te gume na tom traktoru neupotrebljive za poljoprivredu jedino ako imas jos jedan komplet tockova
 
A ja govorim da su te gume na tom traktoru neupotrebljive za poljoprivredu jedino ako imas jos jedan komplet tockova
02zetor5945.jpg

Kako neupotrebljiv?Ja imam 34" gume ,da vidis kako pici u kosnji sa rotacionom od 192cm, a o transportu da ne pricam,preko 30km/h
 
Ko ima para neka baca ,neces moci pola poslova da obavljas snjim a proizvodaci stavljaju gume namenski..A ti stavi sta ti volja..:ppozdrav:Tibore kojom kosis nije valjda cetvrtom brzom sa 195 cm..
 
Ja imam dva traktora pa bih, da mogu to da priuštim, na Zetora stavio široke radijalne gume. Mnogo manje se gazi zemlja, radijalne gume bolje vuku, udobnije, ljepše. Ionako sve poslove u medjurednoj obradi i prskanju radi mali traktor pa bi mi na Zetoru široke gume savršeno odgovarale jer on sije, vuče sjetvospremač, sav teški transport, kosi, balira...sve poslovi gdje se zemlja mnogo gazi.
 
Ja imam dva traktora pa bih, da mogu to da priuštim, na Zetora stavio široke radijalne gume. Mnogo manje se gazi zemlja, radijalne gume bolje vuku, udobnije, ljepše. Ionako sve poslove u medjurednoj obradi i prskanju radi mali traktor pa bi mi na Zetoru široke gume savršeno odgovarale jer on sije, vuče sjetvospremač, sav teški transport, kosi, balira...sve poslovi gdje se zemlja mnogo gazi.

To svakako, ja očima nisam mogao da vjerujem kada sam vidio ono, 600mm širine, jes da je to dobro za npr rad sa sjetvospremačima i sličnim mašinama gdje je bitno da se ne taba, ali u oranju to nema sta traziti. Šteta, kako nemogućnost servisiranja bukvalno "ubije" neke sasvim dobre traktore.

Evo tvoj post pa da ne duzim dalje sta sam ja mislio i odgovorno tvrdim da presiroke gume nisu pohvalne za nase potrebe gdje1traktor radi razne operacije :ppozdrav:
 
Ti zetori sa takvom kabinom su malo sporiji od onih sa klasicnom i zbog tog odlicno podnose kad im se stave vece gume.Da li su ti 2 i 3 brzina kontra od klasicnih menjaca.
 
jel mora da se ispusti ulje iz menjaca prilikom zamene semeringa izlaznog vretena? i koje ulje i koliko za volan za 6045? ima ispod pola i tesko se mota dok je hladan.
 
Ako ima ispod pola ,naspi par litara Matika mada nećeš ništa postići.90 % je pumpa otišla.
 
Jel neko obratio pažnju o kojoj dimenziji guma govorim? 540/65R30.

Ta guma je ISTA kao 16.9-30".

ISTA, potpuno iste visine, samo šira. Radi se o radijalnoj gumi sa metričkim mjerama. 16.9-30" u metričkim mjerama je 420/85R30. 540/65R30 i 420/85R30 se u visini razlikuju za otprilike 5-6mm i smatraju se medjusobno zamjenjivim.


ja govorim o ŠIRIM gumama. Ne gumama sa većom VISINOM.

Ne moze biti da je isto 420mm(42cm) i 540mm ili 54cm,.da i ja smatram da bi ova 540 ka bila previse za zekana,ali ne kazujem da bi lose izgledo,.
 
Nazad
Vrh