Zetor

nisi u pravu.

to se koristi za ukljucenje potencijala dvostepenog kvacila. znaci ako je kvacilo dobro nastelovano, onda odvaja samo 1. stepen: t.j. samo brzine mozes menjati. pa ako "ukljucis" tu rucicu, pa nagazis na kvacilo, tad "radi" 2. stepen, pa moze se prebacivat i pumpa-kardan-N-...
znaci ima veze sa kvacilom - iako se kvacilo (i 2. stepen) aktivira nozno!
ako ti stane kardan kad stisnes nozno kvacilo a pri tom rucica rucnog kvacila spustena onda ti kvacilo nije dobro nastelovano
 
Serije x7xx imaju fabričku tu opciju. Moj je bio u fabričkom stanju. Malo pogledaj i priručnike za starije zetore vidjećeš da imaju tu opciju. Moj Zetor 4718 je imao od opreme; prednje amortizere,. fabričku kabinu koja je bila odlično dihtovana, grijanje preko one cijevi koja vodi s hladnjaka, zračno sjedište vozača, sjedište suvozača, hidraulični par izvoda (dvosmjerna hidraulika).

i nas je takav kao vas (bio), sa tim opcijama, samo bez hidraulični par izvoda (dvosmjerna hidraulika), ali sa vazdusnom instalacijom (kao i vas bez tegova napred (3+3), i bez tegova nazad).

kazem posle 1976 god. (prva godina mislim da je bila 1977 kad su poceli ugraditi, ali u to nisam siguran: mozda je bila kao opcija vec i u 1976 god.) je to obicno bilo ugradjeno u zetorima X7YZ serije.

- - - - - - - - - -

ako ti stane kardan kad stisnes nozno kvacilo a pri tom rucica rucnog kvacila spustena onda ti kvacilo nije dobro nastelovano

marko nema "rucno kvacilo" vec samo taj uredjaj, da bi nozno kvacilo vrsio posao: da odvoji i 2. stepen kvacila.

a inace jeste: ako ti stane kardan bez prebacene rucice, onda kvacilo nije dobro nastelovano (tako i kad ne odvaja, kad je brebacena rucica za 2. stepen: i toj je moguce, onda treba stelovati dotle dok ne odvaja lepo, t.j. moze da se prebaci mala cucica za kardan-hidr.pump.-kardan+pump-N).
 
Drugar ima 75-o ili 76-o 4718 i nema tu opciju pa sam zato mislio da su sve iste te serije.A kakve su te kabine na 4718 skroz zadihtovane,postavite neku sliku ako imate.
 
Drugar ima 75-o ili 76-o 4718 i nema tu opciju pa sam zato mislio da su sve iste te serije.A kakve su te kabine na 4718 skroz zadihtovane,postavite neku sliku ako imate.

da. i moj poznanik (zapravo poznanici) imaju zetore X7YZ 1976, 1976, i 1977, kao i ja 1977, pa zato kazem da je kod 1975-1976 svaki ima to sto marko, a 1977 je "rucna".

na nas 4718 ne dihtuje kabina skroz :) ali ce :) nazad inace nema znacaja da dihtuje (to ja dosad nisam ni rekao, to ce kolega postaviti sliku), jer "gura" vruc vazduh unutra, pa ni ne treba da bude 100% zadihtovan kabina nazad, vec vise znaci da bude zadihtovan odozdo (oko diferencijalam, papuca kvacila, kocnice, izvod za upravljanje itd.) sa gumenim delovima, jer od nazad te ne duva vetar, vec kad traktor ide ka napred, onda nema problema - orao sam u -4-(-6) pa lagano u prusluku u kabinu...).
 
Nema sanse da je ista. x7x8 imaju uzane kabine a x9xx siroke.Na x7x8 su sedista za suvozaca iza vozaca a na x9xx pored vozaca.
 
jesi li ti vidio negdje zetora da je bacen u kanal to sto se cijeni tako malo ti je zbog kabine a iako nesto i fali probaj da vidis sta fali skini cijenu i poravi

Vozio sam taj traktor kad sam ga gledao, pola sata sam ga isprobavao, bio mi usput pa me zanimalo. Traktor je bio grob: motor je bacao naveliko naftu na auspuh, sav je bio otvaran jer se na sve strane vidio crveni silikon, mastan, dimio je kao lokomotiva, imao ulja u vodi, volan je imao kilometar lufta iako ima orbitrol, prednji most je bio klimav i lupao je do besvijesti, kabina nije originalna vec je pravljena i to loše, ručice mjenjača su bile rasturene i jedva je mogla da se "pogodi" neka brzina, ručice za reduktor i uključivanje kardana nisu bile vezane nizašta, slobodno su mlatile naprijed-nazad. Kažem-traktor je bio grob, pored svega motor je bio prefarban četkom i to ofrlje. Uvezen je iz Amerike i mislim da znam i ko je to uradio jer sam imao priliku da vidim te traktore kada su ih vadili iz kontejnera - vjeruj mi, onakvo nešto ne može riječima da se opiše. Ako je neko spreman da plati 16.500 za traktor sa isječenim i ispucalim gumama (sve 4), da mu potom radi generalku motora i mjenjača i praktično svega ostalog, samo naprijed. Ne znam u kakvom je traktor sad stanju ali znam kakav je bio i znam da ga je sadašnji vlasnik stavio na oglase odmah nakon kupovine. Zbog toga sam upozorio prijatelja sa foruma jer sam mislio da ga je gledao a ne bi mi bilo drago da ga neko sa foruma uzme i propadne na njemu.
 
Vozio sam taj traktor kad sam ga gledao, pola sata sam ga isprobavao, bio mi usput pa me zanimalo. Traktor je bio grob: motor je bacao naveliko naftu na auspuh, sav je bio otvaran jer se na sve strane vidio crveni silikon, mastan, dimio je kao lokomotiva, imao ulja u vodi, volan je imao kilometar lufta iako ima orbitrol, prednji most je bio klimav i lupao je do besvijesti, kabina nije originalna vec je pravljena i to loše, ručice mjenjača su bile rasturene i jedva je mogla da se "pogodi" neka brzina, ručice za reduktor i uključivanje kardana nisu bile vezane nizašta, slobodno su mlatile naprijed-nazad. Kažem-traktor je bio grob, pored svega motor je bio prefarban četkom i to ofrlje. Uvezen je iz Amerike i mislim da znam i ko je to uradio jer sam imao priliku da vidim te traktore kada su ih vadili iz kontejnera - vjeruj mi, onakvo nešto ne može riječima da se opiše. Ako je neko spreman da plati 16.500 za traktor sa isječenim i ispucalim gumama (sve 4), da mu potom radi generalku motora i mjenjača i praktično svega ostalog, samo naprijed. Ne znam u kakvom je traktor sad stanju ali znam kakav je bio i znam da ga je sadašnji vlasnik stavio na oglase odmah nakon kupovine. Zbog toga sam upozorio prijatelja sa foruma jer sam mislio da ga je gledao a ne bi mi bilo drago da ga neko sa foruma uzme i propadne na njemu.
Ako je i pola istina MNOGO JE...:osmeh:
 
Nema sanse da je ista. x7x8 imaju uzane kabine a x9xx siroke.Na x7x8 su sedista za suvozaca iza vozaca a na x9xx pored vozaca.

Evo jedne 5748 ista je kabina i na X718 .

dscn1327.jpg
 
drugari nadam se da nije problem sto imam cesto neko pitanje za vlasnike Ceske masinerije,zanima me od kog traktora je najlakse napakovati tegove na zetora,posto polovne originalne ne mogu da nadjem,moracu sam da pravm,meni se cini od imt stari tip da bi bilo ok,sta vi kazete?
 
Sipaj vode u gume , ja to već par godina radim . Negde 25min po točku . Zavisnosti od gume težina je 180-250kg /točku .

A ovo je mislim 6911 iz Mityine kompanije .
2dqvu4y.jpg
 
Kiki@
Kod nas su 4718,6718 svi sa uskom a 5718 sa sirokom,.Vise mi nije jasno kako su radili te kabine.Kod mene na 4911 sasvim drugacija i od uzane i od ovakve.
 
Oznake za uzanu kabinu su X7X2 bar sam ja tako našao u katalogu delova . X7X8 su široke kabine i imaju još po nešto dodatka . Toliko ja znam , najbolje bi bilo da nam vlasnici kažu .
 
Zetor je ugarđivao kabine od dva proizvođača Letostroj iz Letovice tzv. duža pod oznakom BK6011 i Vlad iz Prešov tzv mala pod oznakom BK 7011 . Pa verovatno i otud razlke u kabinama .

Ova je kao tvoja , samo što ima radijator . Da li su donja prednja stakla iz dva dela ili su savijena ?
625a6c311ee7-640x480.jpg
 
Bio je i kod mene radijator,proletos sam izbacio i stavio stakla,smetao mi kad sejem.Iz dva dela su donja stakla.
 
kazem posle 1976 god. (prva godina mislim da je bila 1977 kad su poceli ugraditi, ali u to nisam siguran: mozda je bila kao opcija vec i u 1976 god.) je to obicno bilo ugradjeno u zetorima X7YZ serije.

marko nema "rucno kvacilo" vec samo taj uredjaj, da bi nozno kvacilo vrsio posao: da odvoji i 2. stepen kvacila.

Znaci, sve sto mi preostaje, to je ovo sto mityoo predlaze na strani 52 iz ove teme:

Ako nemaš kvačilo kardana ručno, (oko 20-25eura, i rastavljanje traktora na pola i da se ugraditi) onda kod ukopčavanja kardana koristiš nožno kvačilo, a ono ako je pravilno naštelovano onda prilikom pritiska na pedalu prvo razdvaja lamelu vožnje pa tek kad stisneš dublje pedalu, onda razdvaja kardan!

112d5zt.jpg
 
Znaci, sve sto mi preostaje, to je ovo sto mityoo predlaze na strani 52 iz ove teme:

tako je: znaci ako je dobro nastelovano kvacilo, onda prvo odvoji lamalu voznje (traktor stane), pa ako hoces da iskljucis kardan stisnes do kraja, pa iskljucis kardan. u tom slucaju (ako koristis kardan) treba da ti je "ukopcana" rucica za 2. stepen kvacila, znaci ta rucica koju si opstavio na 167 strani.

- - - - - - - - - -

Oznake za uzanu kabinu su X7X2 bar sam ja tako našao u katalogu delova . X7X8 su široke kabine i imaju još po nešto dodatka . Toliko ja znam , najbolje bi bilo da nam vlasnici kažu .

nas 4718 je sa uskom kabinom, a suvozacevo sediste iza vozaca je - a ne pored. 47XX nisu prodavali sa prednjom vucom i sa sirokom kabinom (nije bilo 4745 i 4748 ) - moram da ostavim "spejs" inace ce izaci :cool: - a ostali X7Y8 su bili sa sirokom kabinom iako su bili sa ili bez prednje vuce! znaci 5718, kao i 6718 su bez prenje vuce a sa sirokom kabinom, 5745 je sa prednjom vucom bez kabine, kao i 6745, a 5748 i 6748 su bili sa prednjom vucom i sa kabinom. (bila jos jedna varijanta samo 5711c, koji su sa kabinom od 4718, znaci kao 5711 samo nije bez kabine, nego sa t.z. uskom kabinom. mislim da i marko ima slicnu varijantu, samo njegov je 5711, pa "bacili" na traktor kabinu od 4718, pa njegov zato ne nosi oznaku 5711c, vec samo 5711, jer je fabricki bio bez kabine.).

kao ovde: http://www.ebay.com/itm/1979-Zetor-BRNO-4718-Tractor-Photo-Czechoslovakia-/370694078236

a bio je (proizvodili su) i 4711 (kao i 4712):

http://www.ddr-landmaschinen.de/lexikon/lex_zetor.htm
 
Nazad
Vrh