Zetor

Ovako će da guši opasno u oranju.Po meni prevelike gume za ovaj traktor.Ko da ima 110 hp.
 
Što bi gušio? Komšija ima Landini 8880 sa 80KS, nazad ima 18.4-30 gume a naprijed 380/85R24, ore sa 3x14" bez ikakvih problema. Ekvivalent 18.4-30 je 460/85R30 (ista i širina i visina) a ovaj na traktoru ima 540/65R34, dakle samo 8cm šira guma a ovaj Zetor nije ništa slabiji od komšijinog Landinija.
 
Što bi gušio? Komšija ima Landini 8880 sa 80KS, nazad ima 18.4-30 gume a naprijed 380/85R24, ore sa 3x14" bez ikakvih problema. Ekvivalent 18.4-30 je 460/85R30 (ista i širina i visina) a ovaj na traktoru ima 540/65R34, dakle samo 8cm šira guma a ovaj Zetor nije ništa slabiji od komšijinog Landinija.
Koliko se da videti oko 5cm ima izmedju gume i krila i isto toliko izmedju gume i kabine sta god bude radio po vlaznom ima da gusi 100 %
 
Neće da guši! Koristio sam i ja slično... napuni se blatom samo ako ima slame ili kukuruzovine na površini koja koristi kao armatura, inače nije problem...
 
Neće da guši! Koristio sam i ja slično... napuni se blatom samo ako ima slame ili kukuruzovine na površini koja koristi kao armatura, inače nije problem...

to se i meni desilo priloikom oranja. biljni ostaci + blato, pa se napuni izm. tocka i blatobrana da je to neverovatno...

- - - - - - - - - -

Ursus je nastao od Zetora...[/QUOTE]

izvinite, ali kakva je to glupost?

kako bi mogao da nastaje?? (Ursus 1893 VS. Zetor 1946)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_(zakłady_mechaniczne)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Zetor
 
zetor je prvo uzeo neku licencu od ursusa ,a tek kasnije ursus uzima matricu za svoje traktore po zetoru menjac hidrauliku i motor clan sosara zna to tacno
 
To kad guši onda ti centi-dva ne igra ulogu... meni je gušilo i sa fabričkom dimenzijom guma.... Kad je takva zemlja, digni plug i idi kući!
 
Tačno tako Mityo. Sa druge strane, sa širokim gumama manje gaziš i imaš bolji grip u npr. sjetvospremanju, sjetvi, koševini...a i traktor bude mnogo lijep.
 
obecao sam da cu napisati kad ustanovim sta se desavalo oko onog promenjenog zvuka na traktoru,bila je tacna konstatacija majstora da je nesto proletelo kroz usisnu granu,ali nije napravilo kurslus...malo je pregledao ventile i to je to ....u temi odavno nije niko okacio neki snimak pa bih vas zamolio da poradite malo na tome....
 
Imaces bolji grp kad naslazes tegova na njega a kad imas te siroke gume samo mozes da se ceses po glavi kad dodje do zamjene ::novac:: za zetor 77 7245 najbolje gume su 16 9 30 nazad 11,2 24 naprijed i da te glava ne boli:ppozdrav:
 
Nista veliko se time ne dobija ako stavite velike gume oslabite traktor orace prvom umesto drugom .Sto se tice kosenja cetvrtom je brzo pa moras trecom i sta si napravio sa tim gumama nista treba izdrzati u kabini nemoze ni da grabi cetvrtom nestizu grablje .Pri branju mu nemos naci brzinu ili berac radi naprazno ili zetor pusta dusu isto je i sa silaznim kombajnom a ni presu nije vuko bog zna sta ..Ja sam mu stavio 13..38..ruske a imo je ..30..tako da moj savet je ..30..jebo ustedu kad ili ides sporije ili se gusi valjda su u fabrici o necemu mislili. Nemojte izmislati toplu vodu ko ja ...:osmeh:
 
Jel neko obratio pažnju o kojoj dimenziji guma govorim? 540/65R30.

Ta guma je ISTA kao 16.9-30".

ISTA, potpuno iste visine, samo šira. Radi se o radijalnoj gumi sa metričkim mjerama. 16.9-30" u metričkim mjerama je 420/85R30. 540/65R30 i 420/85R30 se u visini razlikuju za otprilike 5-6mm i smatraju se medjusobno zamjenjivim.


ja govorim o ŠIRIM gumama. Ne gumama sa većom VISINOM.
 
Nazad
Vrh