Zetor

Taj polozaj koji nikada nisi koristio sluzi ti da se kardan vrti preko brzina, znaci skroz gornji polozaj povuces izbacis reduktor, a menjac ubacis u neku brzinu i kardan i se okrece om brzinom ako nekad budes radio sa traktorskim cirkularom, ubaci u cetvrtu pa da vidis kako radi
 
neznam dal mislimo isto ali i kad nepalis kardan on se pomalo vrti,dohvatis ga rukom on stane,to ne racunaj u rad kardana. naprimer meni se pomalo sporo vrti uvek i ugasen al to nije to pa neki kazu nemoze da radi bez kardana. pricam konkretno o 3511 a isto se desava i ostalim gledo sam.

dok kad ga upalis on vrti bas brze dosta,od tog nevazeceg.
Tacno tako mikser.

Moguce na 2511 da nema te opcije,nikad nisam baratao sa njima pa da mogu 100%da tvrdim,ali provericu ima kod nas 1 takav pa kad ga vidim bas cu da pogledam.
 
pa verovatno je drugacije,kod mene skroz dole neradi kardan,hidraulika da,
jedan polozaj uvis palim kardan.
 
Kod mene skroz dole radi kardan i hidraulika, zatim jedan stepen gore iskljucuje se kardan tad ne radi ni hidraulika i ovaj stepen gore sto sluzi da radi kardan preko menjaca... Tako je na mom 2511. Za to me i muci na primer kad nosim ciklon pun vestaka kad iskljucim kardan da ga vrti tad popusta hidraulik jer ne radi pumpa i onda ili do njive da vozim sa ukljucenim kardanom da okrece ciklon ili da ga povezujem sa kardanom kad stignem na njivu iili rotaciona kosacica i sl. Pa bih to da sredim da ne popusta jer tek ide prolece i radovi za koje mi treba hidraulik koji ne popusta kad je iskljucen kardan.
 
Menjas sve moguce gumice u hidraulici i na klipu,a mozes i kariku posto se vec rastura.

Ili nataknes kardan na prikljucnu masinu i vezes ga nekako kanapom,kardan normalno ukljucis i u transportu ti drzi gore hidraulik,kad stignes na njivu samo ga utaknes na izvod kardana iz traktora i to ti je.To sam video da neki rade tako koji imaju ursuse 355 ili 360 posto i oni ne mogu da dizu poluge ako kardan ne vrti.
 
@mikser kako te sluzi 3511? Od uvek mi se svidjao taj traktor samo sto kad sam kupovao traktor nisam naisao na 3511 u dobrom stanju pa sam kupio 2511 lepo me sluzi i ovaj ali 3511 bi mi bio mnogo bolji. Pogotovo mi se svidja ta opcija kad iskljucis kardan da moze da radi pumpa hidraulika.
 
Menjas sve moguce gumice u hidraulici i na klipu,a mozes i kariku posto se vec rastura.

Ili nataknes kardan na prikljucnu masinu i vezes ga nekako kanapom,kardan normalno ukljucis i u transportu ti drzi gore hidraulik,kad stignes na njivu samo ga utaknes na izvod kardana iz traktora i to ti je.To sam video da neki rade tako koji imaju ursuse 355 ili 360 posto i oni ne mogu da dizu poluge ako kardan ne vrti.

ursus c-355 ima tu cetvrtu opciju t.j. da radi hidr. pumpa, a kardan se ne vrti (traktor od '76).
 
Moj ujak ima 1976-g- 355 i nema pojma o tome .I ja to prvi put čujem .To mora onda da je neki raritet jer nijedan kod mene to nema....
 
@mikser kako te sluzi 3511? Od uvek mi se svidjao taj traktor samo sto kad sam kupovao traktor nisam naisao na 3511 u dobrom stanju pa sam kupio 2511 lepo me sluzi i ovaj ali 3511 bi mi bio mnogo bolji. Pogotovo mi se svidja ta opcija kad iskljucis kardan da moze da radi pumpa hidraulika.
u sale zekonja je super tesko ih naci da valja,ja pre 3god bio u rimi i prodaje ga vlasnik posten i dobar covek,nisam poso da kupujem traktor iso onako.svratim kuci coveku probamo i ostavim kaparu kasnije dođem po njega,i put pod noge sasinci-kosjeric peske.
 
Jel niste culi da su stariji ursusi imaju puno zetorovih stvari ....
c350.jpg
c4011.jpg
 
- - - -
u sale zekonja je super tesko ih naci da valja,ja pre 3god bio u rimi i prodaje ga vlasnik posten i dobar covek,nisam poso da kupujem traktor iso onako.svratim kuci coveku probamo i ostavim kaparu kasnije dođem po njega,i put pod noge sasinci-kosjeric peske.

Nisam ni sumljao da te lose sluzi, zetor je to


Ursus je nastao od Zetora...
 
Poslednja izmena od urednika:
Razlika je u osovini koja uključuje pumpu i kardan, pa ako se stavi zetorova šuplja osovina onda može da se nabudži da ima 4 pozicije na ručici za uključivanje kardana...
 
Po mojim saznanjima je isto..... Cevasta osovina koja uključuje kardan i pumpu je kraća, te ne može da izvrši sve četiri pozicije, a i na šini koja pomera tu osovinu nema 4 ureza za zabravljivanje u poziciji nego samo 3...
 
Nazad
Vrh