Zetor

ciro imam ja 3511 77g.nije tacno da nemoze da nosi bez upaljenog kardana. kod mene nosi normalno bez problema.
neznam starije serije kako je snjima?
 
Pa neznam kolege ja znam da drugarev 3511 mora da vrti kardan dok nosi rotacionu ili nesto tesko jer kaze kad iskljuci kardan to vrlo brzo padne na zemlju.. E sad da li je kod njega nesto neispravno to nemogu da kazem jer nisam upoznat sa Zetorima mnogo..(vozio sam ih par puta svega kod nas nisu bas zastupljeni)...
 
u mene ima tri opcije al kardan radi preko donje,i u krajnoj gore je preko menjaca.pa plugove drzi bez problema imt-ove,nisu oni bas lagani.
 
Poslednja izmena:
Evo moj 3545 iz 1977, uvezen iz Norveske, ima grijanje u kabini, motor mu vrlo slican motorima 4701 i 4901..
slika-1213-2012-11-1353071505-velika.jpg
 
Vidio sam ja na nekoliko ovakvih traktora istu saru, tako im vjerovatno vishe odgovara u posllu..moguce je a za Norvesko trziste ubacuju ovakve gume..

153.jpg
 
Evo sema za ukljucivanje pumpe hidraulika i kardanskog vratila
fotografija05351.jpg

1.Radi samo pumpa hidraulika(dize-spusta a kardan nije u funkciji)
2.Radi i kardan i hidraulika
3.Neutralan polozaj,ne radi ni hidraulika ni kardan
4.Pogon preko tockova.
 
Poslednja izmena:
U pravu si PGKrnac u radu u poredjenju sa nekim drugim traktorom deluje kao da ima manje konja.NPR Nista vise nemoze da uradi od Rusa 1221 cak je mozda i slabiji.

Seco 18 litara u motor ide ako se dobro secam.Kad pustas ulje obavezno ispusti i iz hladnjaka ulja.
Tacno...u poredjenju sa John deere 160 ks,slabiji je...ali u poredjenju sa 1221.3 rusom-ocigledna razlika...jedino sto oni svi dime,kao veliki imt,pa deluje da manjka snage-zato i pitam clana PgKrnac,na sta mi opet nije odgovorio...
 
Kada bi se koristio u skladu sa svojim sposobnostima, tj. onako kako je konstruktor predvidio, mogla bi i ova prednja vuča dugo da radi bez problema. Kod nje je problem što ona jednostavno nije za stvarno teške poslove, posebno tamo gdje može doći do propinjanja. Za normalan rad i uključivanje samo u slučaju nekih laganijih zapadanja, mogla bi opet koliko-toliko da pomogne.
 
Na malim zetorima nije tako. Kod mene ima 3 polozaja i nema rada hidraulike bez okretanja kardana.

neznam dal mislimo isto ali i kad nepalis kardan on se pomalo vrti,dohvatis ga rukom on stane,to ne racunaj u rad kardana. naprimer meni se pomalo sporo vrti uvek i ugasen al to nije to pa neki kazu nemoze da radi bez kardana. pricam konkretno o 3511 a isto se desava i ostalim gledo sam.

dok kad ga upalis on vrti bas brze dosta,od tog nevazeceg.
 
Samo teška vuča kod zetora je prava vuča.

Naravno, na to sam i mislio. Teška vuča je baš "teška", ono bi bilo stvarno teško pokidati kako su je napravili. Nedavno sam rasklapao prednji reduktor kada sam mijenjao semeringe, naprosto je nevjerovatno koliko je sve masivno. Laka prednja vuča je kao neka pomoćna stvar, ono kad malo zapadneš da pripomogne. U principu nije ona loše zamišljena, čak ima i bočne reduktore. Problem je odlivak osovine, tanak je baš preko svake mjere.
 
neznam dal mislimo isto ali i kad nepalis kardan on se pomalo vrti,dohvatis ga rukom on stane,to ne racunaj u rad kardana. naprimer meni se pomalo sporo vrti uvek i ugasen al to nije to pa neki kazu nemoze da radi bez kardana. pricam konkretno o 3511 a isto se desava i ostalim gledo sam.

dok kad ga upalis on vrti bas brze dosta,od tog nevazeceg.

Kad je polugica skroz dole tad je ukljucen kardan i tad radi pumpa hidraulika, Na sredini je iskljucen kardan i ne radi pumpa za hidraulik. Onaj gornji polozaj nikad nisam ni koristio...
 
Nazad
Vrh