Zetor

Pa tako sam i planirao neki spremac do 6m...A sto se tice iskoriscenja,bice maksimalno iskoriscen i sa tri brazde kad budem orao u Omoljici...A plugovi 3+1 mi se najvise svidjaju...Koliko ulja ide u motor,menjac prednju vucu....?

- - - - - - - - - -

Kish traktor je bombona...
 
U pravu si PGKrnac u radu u poredjenju sa nekim drugim traktorom deluje kao da ima manje konja.NPR Nista vise nemoze da uradi od Rusa 1221 cak je mozda i slabiji.

Seco 18 litara u motor ide ako se dobro secam.Kad pustas ulje obavezno ispusti i iz hladnjaka ulja.
 
Imam problem sa hidraulikom na Zetoru 2511. Kad nije ukljucen kardan tj kad pumpa ne radi hoce da popusta tako da kad nosim neko teze orudje npr tanjiracu kardan mora non stop da radi. Nije mi problem sto radi kardan ali polako se priblizavaju prolecni radovi planiram da nosim prskalicu bez vitlanja kardana i kosacicu takodje bez vitlanja kardana. Sta tu crkava kad popusta hidraulik? Koliko kostaju te gumice? Jel skorije neko radio na svom zetoru? :ppozdrav:
 
158ma strana, drugi post :)ja ne volim kada nešto pitam, a neki mi odgovori:"bilo je reči o tome. Prelistaj malo.." a tema recimo 150 strana. Ja tebi kažem da prelistas samo 3-4 unazad :)
 
Ništa nisam menjao. Samo sam zvao da pitam za cenu.
prvo ću da zamenim gumice i plastični prsten, pa tek onda, ako ovo ne uspe, da skidam poklopac hidraulike. Moja dobro drži, tj nemam problem sa njom. Možda i imam, al tek sam kupio traktor, pa ne znam.

jel ima neko prednje tegove koji odgovaraju 5711? Hteo sam da zamolim nekoga da mi kaže dimenzije, pa kada budem na nekom vašaru, da ih uzmem. Napravio bih neki takav model, pa da budem siguran tj da se ne zeznem. Ima ih raznih oblika za razne zetore, a nemam ni jedan teg da bih znao kakav tražim.
 
Sasa kod mene u selu niko nemoze da nosi nista na polugama ako je kardan iskljucen.. To mi se uopste ne svidja negde sam ti vec napisao da ne volim da idem do njive sa izvadjenim kardanom pa da tek tamo ukljucujem.. Ja mislim da ti bude sve ispravno i novo opet ce pustati sa iskljucenim kardanom...
 
Kako mislis da mora biti uključen kardan?Kod mene ne mora, kod komsija na 7745, 7745 Plus, 3320, 4911, 6911, 5711...nijedan ne mora da drzi uključen kardan. Ručica kojom se uključuje kardan ima tri položaja:u jednim radi hidraulik (poluge, kipanje) a kardan ne. U drugom radi i hidraulik i kardan a u trecem samo kardan preko mjenjača.
 
Kako mislis da mora biti uključen kardan?Kod mene ne mora, kod komsija na 7745, 7745 Plus, 3320, 4911, 6911, 5711...nijedan ne mora da drzi uključen kardan. Ručica kojom se uključuje kardan ima tri položaja:u jednim radi hidraulik (poluge, kipanje) a kardan ne. U drugom radi i hidraulik i kardan a u trecem samo kardan preko mjenjača.

Zetor 2511 nema tu opciju...
 
Ali za tog Zetora 3511 od mog prijatelja imam samo reci hvale mnogo izdrzljiv a vuce prevelike masine za njega... Samo malo malo pa pukne viljuska u menjacu,kako on kaze to je zato sto je manjac tu lepo pri ruci pa kad ga voze rumuni koji rade kod njega kad dohvate taj menjac i cimnu cuje se na kilometar krcanje..
 
Mene ovaj lepo sluzi ako je mali. Mali potrosac a i ne treba mi neki veliki traktor 10 hektara sa ovim obradim bez problema.
Ciro ima u selu kod mene zetor 3511 covek radi sa njim 30 hektara tek prosle godine kupio 4911 kao pojacanje.
 
Dobri su ti mali zetori i ja razmisljam o raznim traktorima kao pojacanje IMT 539.. Ali nemogu da prebolim to sto su im stavili menjace gore to me tako bode u oci da to nije moguce..(neznam zasto,mada sam vozio i lepo se salta i pri ruci je) Ali nemogu da prebolim to sto su gore menjaci...
 
Lako se vozi kao automobil. Meni je taj menjac bo oci ali kad sam kupio zetora zavoleo sam menjac pored volana. Zgodan je za rad ima veliki ajnsak za ove usitnjene parcele dusu dao.
Taj hidraulik mi ne prestavlja neki veliki problem nego bi cisto da ga sredim kad krene sezona prskanja hocu da nosim prskalicu bez da radi kardan! Ako moze ako ne moze ima da zavrsi 15tog na pijac kupim fergusona 533 i opusteno :haha:
 
Ma znam da se lako salta i da je pri ruci i vozio sam ga mnogo puta i dosta Ursusa ali nemogu da prihvatim taj menjac.. Odustao bi od kupovine samo zbog tog menjaca gore... A sto se tice nosenja tezih prikljucaka sa iskljucenim kardanom mislim da ce to teze ici.. A ti moras da ukljucis kardan podignes prskalicu i vozis pa kad ona padne do odredjeng nivoa ponovo da ukljucujes kardan??? :sta: Po meni je onda bolje ukljuci kardan na njivi i zavrsen posao kad vec sad nemoze drugacije.. Ili Imt 533-539... :haha:
 
Nazad
Vrh