Zetor

neznam,videcu...Prvo spremac da doteram u avliju,a za plug ima vremena...Mada mislim da bi tri brazde bilo bolje icicu brze a i nasa zemlja je malo teza..Sta mislite koju sirinu spremaca da pazarim?
Tast sa ursusem 1614 vuce 5.80m bez ukljucivanja prednje vuce 1 brzom jako lako tako da mozes komotno tu sirinu ili najmanje 5.5m iako je kod vas teza zemlja
 
@seca nece biti iskoriscen traktor ako vuces 3 brazde, malo je to za 160 ks, a ako otvoris plug da hvata vise povecava se opterecenje na plugu, i kidace sigurnosne srafove. Ako se tera brze nego sto uslovi zapovedaju,opet se povacava opterecenje na plugu, nece biti oranje kvalitetno, desava se da kukuruzovina od brzine bezi iz pluga i bude od gore. Ali najbolje pozajmi plug od nekog poznanika pa probaj i sve ces videti sam na njivi. Ima do jeseni vremena .
 
Hitno pitanje, moj kum gledao neki 6045 pa da vas pitam kakav je i šta bi trebalo gledati kad se kupuje . Mislim šta im je najosjetljivije a nije beznačajno za popravku?
 
Kod nas takvi zetori 16145,16245 vuku 4- brazdne okretace 14 coli bez problema,zemlja je srednje teska!
 
Pokazao se dobro u poslu, to nije problem. Nisam imao nikakvih kvarova na njemu, samo sam zamijenio gomilu semeringa, manžetne na cilindru i ljevu kočnicu (sve).
 
Polovan traktor kad uzmes odma ima za ulaganje
Kad Zombi za par meseci resi da kupi 7745 i resi da proda 7045 eto polovan traktor bez ulaganja.

Inace ima kod nas jedan 1614 isto vuce 4 brazde regenta ali dimi ko parna lokomotiva,ali po recima vlasnika ne greje se i nije mu tesko,ali je za oko ruzno strasno.
 
ljudi bre pa ferguson vuce 2 brazde, a da 160 konja ne moze 4

kod nas ferguson ne ore sa 2 brazde. ako ore onda sa 1 (u dobrim uslovima), ako vuce 2 brazde, to onda nije oranje (ni u kakvim uslovima).
zavisi od toga kakve zemlje imate (i Dolovo nije sva zemlja ista), ali najbolje resnje je 4/3 (znaci "trougao" da bude za 160+, ili 200+, a plug 3+1 brazda). ali... znam i ja da je najbolji auto rollce-royce, ali ni - ne znam zasto - ga nemam :D
jeste da ako su teske zemlje (kod nas ursusi (1614) su orali sa 3 brazde i nista vise, nisu ni imali +1 brazdu a i dosta im je bilo...), pa zato je tu najbolje resenje 3+1 (3++, zanci ojacan ram sa 3+1 brazde) ako lova nije problem :) ako covek nema gromilu novca, onda gleda za jednostavno (i popr. jeftino) resenje.
 
31500e sa pdv-om,pravih 3500rc,iz 2003.
img1091.jpg
 
Nije nikakva licitacija,nego jedna firma gde smo juce bili,pa su mi se ti primerci svideli.
Pa rekoh sto da sa vama ne podelim slike.Mozda nekog zainteresuje.
 
Nazad
Vrh