Zetor

Marko u Krokusu u Goloboku je bilo kataloga za sve moguce Zetore na srpskom jeziku.Tamo imas i sve te delove koji ti trebaju a relativno je blizu tebe.

Sad sam ih zvao. Nemaju uputstvo, ali imaju sve delove koji mi trebaju, a cene su, kako je Zombi rekao, smesne. Sve prodaju na komad.


Gumice za hidraulik 50din + 50 din plasticni prsten
Biksne 550 din komad
Karike za hidraulik 207 din
Manzetna 160 din
Filter goriva 2x215 din (grubi i fini)
Radni zadnji far 1400 din (pravougaoni, a okrugli 1500)

Ulje u hidrauliku ti kao preradjeno iz motora,crno je sacuvaj boze.Menjaj.

To moram obavezno. Vidim i ja da curi crno. Ko zna sta je sipano pre nego sto su ga prodali meni.. Izmenicu sve sto se moze, hidraulicno ulje, ulje u motoru normalno, cak i ulje u reduktorima, pumpi, letvi volana, kociono ulje, dolicu u druk lezaj..

Ne mogu da nadjem koliko litara hidraulicnog ulja ide u 5711?
za 4718 ide 19L a za 5711? 25L? ili 32L?

Dajte neku preporuku za motorno ulje. Znam da ide 12L u karter, pa sad, dal da sipam modricu, FAM Krusevac, ili neko kvalitetnije a da nije papreno skupo i da nema ni potrebe. Prijatelj mi je rekao da je bizon ulje kvalitetno, mada da nema potrebe za mojih 4ha zemlje (bolje da cesce menjam, nego da mi godinama stoji u karteru).
 
poteba mi je pomoc. nisam palio traktor sigurno 2 sedmice mozda koji dan i vise,u medjuvremenu sam izvadio onu morsku travu iz filtera vazduha i oprao onu posudicu za ulje i ne znam zasto rekoh kad sam vec tu da ga i upalim,znaci bez filtera vazduha,radio je normalno ali posle nekih 10 min rada u mestu na ler gasu pocelo je nesto da klokoce (ne znam kako drugacije da opisem) odmah sam ugasio,danas namestim filter,naspem ulje u posudicu,vratim sve na svoje mesto i ista prica,traktor je na pocetku radio normalno posle promeni zvuk i poce malo da dimi uz onaj zvuk,opet sam odmah ugasio...Molim za pomoc.....
 
Odakle se cuje to klokotanje?Kad je skinut filter normalno je da klokoce i zvuk dolazi iz creva sa usisa i treba da se cuje odma a ne tek posle 10 min.A kad je filter na mestu nebi smelo da se cuje.Da li si sve vratio kako treba?
Da nisi kojim slucajem stavio neku krpu u crevo da ne udje nesto pa zaboravio i tako ga upalio.Izvini sto te ovo pitam ali u zurbi se svasta desava a zaboravi se.
 
nisi me bas razumeo najbolje,znam ja da ce on da promeni zvuk je usisava vazduh sa svih strana ali nije to u pitanju,sad sam majstora zvao kaze da je mozda uvukao opiljke ili delice one trave pa zbog toga i da ce "progutati".....i nastaviti da radi normalno,kaze nije nista strasno. e sad.....
 
Razumeo sam te dobro sta si napisao ali mi nepada na pamet sta bi moglo da bude pa nagadjam.Neverujem da je mogao travu da uvuce i da ona se ne pere nego menja( ako je morska trava) ako je sitna zica ispletena onda se pere.
 
brate naravno da sam zamenio travu,ali sam oprao od ulja i prasine posudu za ulje a peracem unutrasnjost filtera...
 
Oce da suska pod malim gasom i kad ode neki dihtung na glavi,ali sve se to cuje odmah a ne posle par min.Obavezno napisi sta je kad otkrijes uzrok.
 
Stigla prinova i kod mene u avliju...
picture-118.jpg
[/IMG]
picture-119.jpg
[/IMG]
picture-120.jpg
[/IMG]
picture-121.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh