Zetor

@zombi Hvala na detaljnom opisu, potrudicu se da proverim sve ako vidim da nije neka krsina u samom pocetku.
A hvala i svima ostalima na savetima i predlozima.
A sto se tice toga da je 6245 slabiji od 577. Ako je dobra masina zavrsice i on posao bez obzira sto je slabiji, a i ne treba mi za transport samo za poslove vezane oko setve.
 
Što ne uzmeš 5911 ili 6811 ovi manji ti nisu tako za oranje a ovi su univerzalni.Bio je jedan 5911 ali mislim da traži 5500 ali je izgleda sređen dobro (široka kabina,dodatno sedište,tapacirung-spolja perfektno urađen).Trebalo bi da je dobar čim toliko traži.
Malo pre otkuco na Google Zetor 6811 i on mi izbaci Kukuleleta:haha::haha::haha:.

I ja 99% sam siguran da takav Zetor ne postoji.Kukulele je hteo da napise 6911 al je omano.
 
Opet ja dežurni krivac:haha:
Ako ga nema izmislićemo,da sam još jednom napisao svi bi verovali da taj tip postoji ali prave zetordžije znaju da sam pogrešio u kucanju.
 
Jel skidao mozda neko kardan prednje vuče sa Zetora, kako se rasklapa zglob a da se nešto ne zezne? Primijetio sam da malo bali dole semering na izlazu prednje vuče (dole na mjenjaču) pa bih zamijenio i taj semering prije početka sezone al ne smijem da krenem da rasklapam zglob, ne znam šta bi mi od alata trebalo? Inače treba skinuti zglob, odviti veliki zavrtanj, izvući polovinu zgloba koja je ostala sa ožljebljenog vratila, izvaditi zamijeniti semering i sve vratiti (prije toga naravno ispustiti ulje). U principu je vrlo jednostavno al ne znam kako da rasklopim kardan. Znam u principu kako se to radi, sredjivao sam male kardane od balerine i krunjača za kukuruz al me strah da ne zeznem šta.
 
Nemoj rastavljati zglob ,možeš ga zeznuti.Skineš naprijed kardan ,spustiš na zemlju .Odvneš navrtku u zadnjem zglobu ,sjekačom ,a zatim prstima ,lagano odvrćeš i svlačiš ,sve sa osovine .Ispod podloške imaš o ring ,tj ,konusni ring koji sprečava da ulje izmedju kanala izadje vani.Čest je problem baš u toj gumici a ne u semeringu. Sretno....
 
Hvala Spasoje!!

Razumio sam sta govoris, toga se nisam sjetio jbga. Zar se kardan ne može "skratiti" na mjestu gdje se na njemu nalazi ona okrugla matica? Ako se na tom mjestu može dovoljno skratiti, možda se i ne mora skidati sprijeda.
 
Izmjeri otprilike koliko ide naprijed po kanalima a onaj nosač zgloba po osovini ulazi u ono kućište ,kroz semering .Mislim da ti treba 10 cm .min. Nije problem skinuti napred .4 vijka sa navrtkama m 10 .Svaki po minut to je 4 min.
 
Rupe su simetrične ali te ništa ne košta da zabilježiš i vratiš isto .Šta znaš ,balans i te stvari.
 
Opet ja dežurni krivac:haha:
Ako ga nema izmislićemo,da sam još jednom napisao svi bi verovali da taj tip postoji ali prave zetordžije znaju da sam pogrešio u kucanju.
O Zetorima ti je informisanost kukulele - mlad si pa ćeš naučit -a ja mislio da sam kupovinom Zetora 6811 80 godište od prvog vlasnika uredno registrovanog na moje ime postao zetordjia , kad ono ćorak !!!
 
Pošto ga prodajem , nahvaliću ga kad ga odnese kupac ! Pošto sam imao i radio zemlju sa IMT 577 i novi MTZ 820 nisam verovao svojim očima nego sam verovao prijateljskim savetima, srećom je na sajmu Zetor bio preskup pa ne učinih još veću glupost kupovinom novoga ...!! Ovog 6811 sam platio astronomskih 4000 eura. Valda će se neko sažaliti na mene i dati oko 5500 ..?
 
Pošto ga prodajem , nahvaliću ga kad ga odnese kupac ! Pošto sam imao i radio zemlju sa IMT 577 i novi MTZ 820 nisam verovao svojim očima nego sam verovao prijateljskim savetima, srećom je na sajmu Zetor bio preskup pa ne učinih još veću glupost kupovinom novoga ...!! Ovog 6811 sam platio astronomskih 4000 eura. Valda će se neko sažaliti na mene i dati oko 5500 ..?
Za te pare ce se sazali neko i na mene za 7011:haha: a za tabe tesko...
 
@Dolovac ,polovinom oktobra bio sam u Dolovo nekim poslom, svratim u onaj prvi kafic pored puta sa leve strane cim se udje u Dolovo. Bilo je lepo vreme pa je radila basta kafica sednem da popijem pice. Dok sam cekao i pio pice prolazio putem traktor za taktorom bese neki udaran radni dan, dok sam tako cekao garant je proslo preko 30 traktora razlicite marke. kad prodje Rakovica, IMT 560,577 zemlja se trese trebaju mi antifoni u basti kafica. Kad prodje Zetor 7011 kao automobil da je prosao putom, nema da se gromi i bruji sve zivo na njemu...
 
Eto na .Nedate nam faliti zetore ni u našoj temi.Šta bi bilo da je ovo napisano u ImT temi ili mtz temi.:haha:
 
Nije da ne damo ali ko je ovde kompetentan da iznosi takve zaključke bez upotrebe konkretnih instrumenata.Možda je taj Zetor bio neki slow motion traktor pa se nije čuo. :haha:
 
Nazad
Vrh