Zetor

kakav je zetor super 50?jedan mi je zapao za oko ali nisam bas neki ljubitelj zetora? jel vredi 2000e u super stanju?pozz
 
To je mnogo para po meni ipak to cudo ima oko 50 godina!! I ja gledam te zetore ali nebih dao vise od 1000-1200 e za njega pod uslovom da je dobar i da ima uredne papire!! Inace traktor je za svoju snagu i godine nepoderiva mrcina :osmeh:
 
to dugme blokira regulator pumpe. znaci u slucaju verglanja (kad radi motor) pumpa ubaciva vise goriva - ne moze da "presisa".


Imam frezu sa motorom lombardini 520 i pokojni deda me je naucio da tu sipam malu ulja :sta:.. A sada vidim da zapravo treba malo nafte da se sipa.. U svakom slucaju je pusilo prilikom prvog paljenja :osmeh:

Sada mi je jasno kako dugme funkcionise. Naucio sam tog dana kod kupovine kako se dugme koristi, ali sada i vidim u cemu je fora.
Po logici, ako sa dugmencetom ne upali i ako malo izvergla, trebalo bi da bude sve ok ako ponovo stisnem dugmence. Ne bi trebalo da "presisa"

- - - - - - - - - -

Ne moze da presisa i ako je motor i PVP ok dugme ce ti trebati samo zimi da nemucis alnaser.

najbolje je koristiti to dugme bez obzira na temperaturu!
 
Slika "vrcanja meda", Zetor 6245 je bio zadužen za taj mali utovar. Utovarivač nema paralelogram pa je stvarno nezgodan za rukovanje.

zikhds.jpg
 
On ti omogućuje da ti je kašika na utovarivaču tjekom dizanja ili spuštanja uvijek u istom položaju, u odnosu na tlo, u kojem si ju ostavio. Postoje mehanički i hidraulični. Na ovom traktoru je bio mehanički paralelogram, al je skinit i nema ga.
 
Dobre pumpe ,brze vešte ruke ,i dobar razvodnik će nadoknaditi nedostatak paralelograma bar donekle...
 
Pumpa spora (loša) + razvodnik sa kontra spojenim crijevima rezutiliraju usporenim radom. Ono drugo-srednje što si naveo nije tolki problem.
 
Dvije, al su na ručici za dizanje crijevima zamjenjena mjesta pa kad krenem komandom dizat ko inače on spušta i suprotno pa se tu gubi vrijeme i živci.
 
Bar te ono srednje vadi a ko je tvoj.I ja sad trebam da montiram svoj RIKO i da se bacim učišćenje kanala. Trebat će ove godine izgleda .,ali nešto nemam volje...
 
Kolege, da li neko zna za neki otpad ili prodavca delova, trebao bi mi krov od zetora 7011( pase i od ostalih zetora koji imaju tako siroku kabinu). Da je pravougaon, pravio bih ga sam, ali je kod vrata zakrivljen.Evo slike

 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
moglo bi to u da se isavija priblizno hidraulicnom presom,al zeznuto i komplikovano,ako nenađes krov a tesko,ja bih napravio ovakav kao na maseju pod90" nebitno na kosine.

ili savijes ovako
MG][/IMG]
 
Poslednja izmena:
A sto ga nepopravis sa plastikom ..
Hm, nije u pitanju popravka, vec zamena krova, hocu umesto starog krova da nabacim ovaj dublji i lepsi. Stari krov je em plitak em od mesavine plastike i staklene vune. Ili si mislio da mi neko savije plastiku po meri(umesto lima?)

Mozda bi i neki limar mogao da ga napravi,oni to znaju kako ne verujem da ne bi moglo.
Ima u vrscu na pavliskom putu neka firma koja se bavi savijanjem limova, pa cu (ako nigde ne nadjem krov) da tamo radim savijanje, posto treba i okapnicu, bolje da mi oni to saviju. Tada ce naravno morati da bude pravougaon.
 
Nazad
Vrh