Zetor

Ima li neko sa foruma Zetor 6245 ?? Ima jedan u mojoj okolini mozda cu da idem da ga pogledam posle praznika, pa ako neko moze da mi kaze da li ima neke slabosti na koje treba da obratim paznju i kakav je u radu i po pitanju odrzavanja ??
 
na sta ces obratiti paznju sem na ono sto vidis spolja,uopsteno kako izgleda jel sredjen ili nije vodjeno toliko racuna o njemu,najskuplja stavka bi trebao biti menjac ali tesko da mozes sta da zapazis samo dok probas,...koliko se ceni?
 
Cena je 9500e 1989 godiste. Nisam video kako izgleda, posto sam nisam video na oglasima nego sam broj nabavio preko nekih poznanika. Prioritet za kupovinu mi je IMT 577, ali ovo je naislo usput pa bih iso da pogledam. Cuo sam da je solidno stanje.
 
Imam 7045 i na njemu sam rsredivao neke sitnice pa evo nekih stvari na koje treba obratiti pažnju pošto su 6245 i 7045 svakako jako slični.

- Klasika, motor ne smije da duva, mora oštro da prima gas, mora dobro da pali, sad je odlična proba za to pošto je hladno - obrati pažnju da dodirneš rukom motor kada odeš da ga gledaš, ako je mlak odmah ćeš da znaš da ga je zagrijavao da bi lakše upalio a to znači da ima neki problem.

- Prednja vuča kod njih je jako masivna i izdržljiva. Obrati na pažnju na semeringe na reduktorima - sami semerinzi su jako jeftini ali je njihova zamjena dosta teška.

- Obrati pažnju na sve zglobove na prednjoj vuči - traži luftove. Ako ih ima, nisu skupi za sredjivanje a mogu ti poslužiti da obaraš cijenu.

- Obavezno provjeri hidraulik - probaj da digneš nešto teško. Ako cupka, dakle teret se malo spusti pa naglo digne, treba mijenjati manžetnu na cilindru. Sama manžetna je jako jeftina, zamjena nije problem ali ima posla pola dana dok se skine pod kabine, sjedište...dakle nije skupo ali ima gomila posla.

- Stanje semeringa na kućištu diferencijala kao i zaptivki na kočionim cilindrima je lako provjeriti tako što zavučeš neku grančicu u otvor na mjestu gdje poluge ručne kočnice ulaze u zadnje kućište. Gurneš dakle grančicu ili kakav štapić unutra, ako ima ulja dole po dnu znaj da semerinzi puštaju. Opet, sam semering je jako jeftin ali ima gomila posla dok se zamijeni.

- Provjeri kočnice, ručnu i nožnu. Zetori su jako teški traktori i nije se igrati sa kočnicama. Zaletiš traktor, pritisneš kvačilo i nagaziš na kočnicu. AKo stane, dobre su. Na isti način probaš i ručnu.

- Mjenjač detaljno isprobaj u svakooj brzini. Mora da se šalta lako, bez sumnjivih zvukova.

- Stanje pumpe hidraulike provjeriš tako što digneš nešto teško a ako nema ništa, možeš jednostavno da aktiviraš ručicu za kipanje (srednja ručica sa desne strane). Potisni je gore ili dole, ako motor promijeni zvuk tj, ako se guši znači da je pumpa dobra.

- Prednju vuču uključi i kreni u nekoj višoj brzini, sad je svakako blato i klizavo, obrati pažnju na okretanje predjnih točkova, probaj da voziš u krug sa maksimalno namotanim točkovima. Ne smiju se čuti čudni zvukovi niti motor smije mijenjati zvuk kao da mu je nešto teško.
 
Ako tebi treba IMT 577 ovaj Zetror ne bi trebalo da odgovara jer je slabiji od IMT i u transportu je dosta sporiji . Pre bi ti odgovarao Zetor 6711 /45 ili 6811/45 OD TIH STARIH NAJBOLJI JE 6911 /45 !Zombi 666 ti je dosta toga napisao mogu da ti dodam kad digneš nešto teže na hidrauliku , ugasi traktor - podignuta stvar mora ostati gore dok pričaš sa prodavcem !
 
ne bezi 577dv mnogo zetoru 6245 ali u nekim stvarima kao sto su udobnost kardan ,masa spram jacnie zetor je mama ali mu je cena mnogo veca nego imt -u i nepostoji zetor 68
 
I ja dajem glas Zetoru.Pored svega gore navedenog i zbog kocnica koje bas nisu dobro resene na IMT(tako kazu vlasnici,ja nisam imao prilike).Moji su nekad imali Zetora,i ja sam sada uzeo novog Zetora.Svaka cast kolegi zombiju na iscrpnom opisivanju postupka pri kupovini.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh