Zetor

ma ne to smo kupovali komsiji uzeli od Jovice Popovica 7245 ali skinuli vucu pa je sad 7211 :osmeh:

ukrali od tebe bio je tebi namjenjen:haha:

a ja imam 7211 od 89g prvi vlasnik i 7245 od tebe
 
Ahah, dobro je izgledao utegnut pravo, samo celave gume naprijed bile posve. gledo sam ga, ali dolazili meni drugi iz norveske pa nisam bio bas zagrijan..

Slabo ti svog pokazujes na forumu, baci koju sliku da vidimo kako ide..;)

Mi inace nismo nikad oj jovice kupili nijedan, niti bi odskora uzimali, jer ja znam Njega malo bolje nego ti..
 
Kod nas je kupljeno nekoliko traktora gdje ljudi nisu htjeli prednju vucu i naravno dogovoreno je sa prodavcem da je skine i cjena traktora je bila niza i to je to
vuca je ostala kod njega a prednji most normalan bez vuce je ugradjen
 
Ovo je odogovor za za člana markokg1982 koji je pito na privatne poruke ali nešto bilo problema pa nisam mogo posalti odgovor. Znači položaji ručice za kardan.



1. radi samo pumpa hidralike
2. radi pumpa hidralike i kadran skupa
3. N - neutral ne radi ništa
4. kardan radi preko mjenjača, hidrulika radi samo dok se traktor kreće
 
Mozda treba napomenuti da kad je u polozaju 1 vrti se i kardan ali nema silu da bilo sta okrene,naslonite ruku na njega i staje odma(mnogi kad vide da se okrece i kardan kazu ne rade poluge dok kardan nije ukljucen)
 
Bosonogi, hvala na odgovoru i na linku za user manual za 4718. Nisu isti modeli ovaj moj 5711 i 4718 ali ima slicnosti tj dosta nekih sitnica provaljujem sto nisam znao.
Iscitacu ovo lepo sto si mi poslao, pa cu te pitati neka blic pitanjca da u ovoj temi ne spamujem sa sitnicama i glupostima.

Na ovoj slici sam morao da raskacim ovu jednu plavu zicu jer kada je ona spojena, ne mogu da ugasim stop svetla pozadi. Gde da trazim gresku u instalaciji?

DSC_5180.jpg


Rade ti stop svetla stalno jer verovatno nije ispravan taj davac u kome se prikljucuje zica pa ne prekida protok struje kada spustis kocnicu..
Prilikom kupovine, sve je radilo. U toku transporta, kao da je tada zaglavio ovaj davac. Znaci, njemu popravke nema kada zaglavi? Mora da se kupi nov?
Ako nije on, mozda je taster kod kocnica nesto zabagovao.
 
Ovaj tester sondu za kočnice lako ćeš testirati. uzmi najobičniji auto ispitivač od 12 V i provjeri koji je kabal dovod struje do sonde. kad tu utvrdiš. Vrati žice nas sondu. Ond provjeri kad su kočnice otpuštane, ako daje struju da odvodnom kablu za kočnice odnosno štop svjetla svjetle i s otpuštanom kočnicom onda je sonda neipravna. Normalno ako daje struju pod stisnutom kočnicom a pod otpuštanom ne onda je sionda ispravna. Prije svega ti vrati žice gdje su bile nema veze pozicija jer je to najobični prekidač. Te odzrači kočnice. U većini slučajeva proradi ponovno.
 
Ovaj tester sondu za kočnice lako ćeš testirati. uzmi najobičniji auto ispitivač od 12 V i provjeri koji je kabal dovod struje do sonde. kad tu utvrdiš. Vrati žice nas sondu. Ond provjeri kad su kočnice otpuštane, ako daje struju da odvodnom kablu za kočnice odnosno štop svjetla svjetle i s otpuštanom kočnicom onda je sonda neipravna. Normalno ako daje struju pod stisnutom kočnicom a pod otpuštanom ne onda je sionda ispravna. Prije svega ti vrati žice gdje su bile nema veze pozicija jer je to najobični prekidač. Te odzrači kočnice. U većini slučajeva proradi ponovno.
Kada je zica spojena, sve vreme svetle stop svetla, bez obzira sto stiskam i otpustam kocnicu. Znaci, 99% je neispravna sonda.
Onda moram da raskacim ovu zicu da ne vuce akumulator bez potrebe.
Jel je sonda sve ovo kompletno na slici (i ovaj deo gde je kociono crevo sa leve strane) ili se samo odsrafi ovaj desni deo gde se zice spajaju?
 
Kada je zica spojena, sve vreme svetle stop svetla, bez obzira sto stiskam i otpustam kocnicu. Znaci, 99% je neispravna sonda.
Onda moram da raskacim ovu zicu da ne vuce akumulator bez potrebe.
Jel je sonda sve ovo kompletno na slici (i ovaj deo gde je kociono crevo sa leve strane) ili se samo odsrafi ovaj desni deo gde se zice spajaju?

Druze daj kontakt izvuci buksne sa sonde i spoj ih i razdvoji ako pali i gasi STOP svetla pri spajanju i razdvajanju kvar je do sonde. Tako ti je najprostije da ispitas :ppozdrav:
 
Udri u to čudo čekićem ,možda se rastavi i proradi.Ako ne izvadi ga i onDa ipritišći iglom u mehanizam gde pritišće ulje ,ako i tad ne proradi onda je nešto slomito unutra ,možda opruga pa ne vraća.Onda novo.To ti je sva mudrolija.
 
Meni se to desilo i ja odsrafim taj automat curnu malo ulja i stade,ponovo zavrnem i sve ok. pa zna da se ponovi za mesec dva. kao da nabije neki vazduh probaj skini sacekaj neki sekund pa vrati ako valja automat radice.
 
Meni se to desilo i ja odsrafim taj automat curnu malo ulja i stade,ponovo zavrnem i sve ok. pa zna da se ponovi za mesec dva. kao da nabije neki vazduh probaj skini sacekaj neki sekund pa vrati ako valja automat radice.
Znaci, odkacim i drugu zicu, odsrafim ovaj krajnji deo gde su zice, izvucem (predpostavljam) iz ovog cilindra sondu koja napravi spoj kada stisnem kocnice i sta tu ima da uljim ako je elektronika u pitanju? Ja ovu sondu posmatram kao recimo termodavac na hladnjaku (kad dostigne neku temperaturu, dolazi do spoja strujnog kola, i ventilator se pali)
 
MARKO nema tu sonde, skines obe zice (buksne)odvijes to je ko obican sraf i vratis zavijes probaj.
u tom automatu su dva kontakta kad kocnicom nabijes pritisak ulja unutra se spoje ta dva kontakta ko prekidac,nema tu elektronike.
 
Poslednja izmena:
Znaci, odkacim i drugu zicu, odsrafim ovaj krajnji deo gde su zice, izvucem (predpostavljam) iz ovog cilindra sondu koja napravi spoj kada stisnem kocnice i sta tu ima da uljim ako je elektronika u pitanju? Ja ovu sondu posmatram kao recimo termodavac na hladnjaku (kad dostigne neku temperaturu, dolazi do spoja strujnog kola, i ventilator se pali)

Ne treba ti da uljiš, u tom cilindru ima ulja koje će malo isteći kad odvrneš sondu. Ulje pod pritiskom (kad stisneš kočnicu) deluje na tu sondu (davač) i onda on unutra spoji kontakte.
 
Ajd i ja da se uključim u popravku automata.Pogledaj ima li između tih buksni jedan mali šaf na šafciger za štelovanje, ako ima probaj ga malo odvrnuti, ako nema onda odvrni automat i izduvaj vazduhom možda je nešto potpalo pod kontakte, ako i to neće zameni novim, nekošta to mnogo.
 
Nazad
Vrh