Zetor

Naravno na tebe,moj post je iza tvog,zato ga nisam citirao.
 
Kod mene je to dugme uvuceno izmedju pumpe i ja mislim kompresora,ako je to kompresor
ovo de je crveno
bec94k.jpg

Isto kao i kod mene na 2511.

- - - - - - - - - -

Naravno na tebe,moj post je iza tvog,zato ga nisam citirao.
Sta pogresno pise da ispravim ako je potrebno?
 
U prvom postu si napisao da dimi KAD UPALI jer dugme povecava kubikazu goriva.
Dugme sluzi samo dok traktor ne upali,onog momenta kad sastavi dugme se deaktivira,a dimi svaki na ovu hladnocu dok se malo ne ugreju glave i uopste motor,ako je sve uredu oko motora(to znas i sam jer si mehanicar)
U drugom postu si povezivao Zetora duplaka i dugme.
Zadnje serije Zetora cije PVP imaju dugme su x0xx,nebitno da li je duplak ili ne.Serije x2xx pa na ovamo nemaju dugme na PVP.
Postoji mogucnost i da NPR na 5718 da se stavi PVP od 6211 ali mora da ide kod bosiste,i to je sve budjenje i nije ni bitno sad.
Znaci nema apsolutno nikakve veze da duplak nema dugme,sve zavisi od godista odnosno serije traktora.
 
Možda je zbog onog snimka ,figurativno naveo duplaka ,zna se da su isti motori.
 
Po tom postu ispada da duplaci imaju dugme a obicni ne,5 puta ga citam i nemogu drugacije da protumacim.A i pise da ne misli na Zetora sa snimka.
 
U prvom postu si napisao da dimi KAD UPALI jer dugme povecava kubikazu goriva.
Dugme sluzi samo dok traktor ne upali,onog momenta kad sastavi dugme se deaktivira,a dimi svaki na ovu hladnocu dok se malo ne ugreju glave i uopste motor,ako je sve uredu oko motora(to znas i sam jer si mehanicar)
U drugom postu si povezivao Zetora duplaka i dugme.
Zadnje serije Zetora cije PVP imaju dugme su x0xx,nebitno da li je duplak ili ne.Serije x2xx pa na ovamo nemaju dugme na PVP.
Postoji mogucnost i da NPR na 5718 da se stavi PVP od 6211 ali mora da ide kod bosiste,i to je sve budjenje i nije ni bitno sad.
Znaci nema apsolutno nikakve veze da duplak nema dugme,sve zavisi od godista odnosno serije traktora.

Nisam ni mislio da dugme stoji i dok traktor radi. Da iz prva zadimi jace svakako zadimi, dugmence po svemu sudeci povecava kubikazu goriva.
Kakve veze ima duplak napisao sam da nisam video zetora bez dugmeta na pumpi i da ovih duplaka nema kod nas sto je tacno koji nosi bas tu pumpu koja nema dugme. Nisam imao nameru da navodim serije koje imaju dugmence ili koje nemaju nisam radio u zetorovom servisu pa da sad nabrajam modele raznih zetora koji imaju dugme na PVP ili nemaju ,pisem ono sto znam i ono sto sam video.
Po svemu sudeci nisi razumeo moj upis samo si bespotrebno i ironicno provocirao...
 
Nisam ironicno provocirao jer to neradim,ako mogu da pomognem pomocicu ako ne necu ni da odmazem i pod...avam.
Onda uredi poruke jer kad se procitaju izgledaju onako kako sam napisao.:ppozdrav:
 
Nisam ironicno provocirao jer to neradim,ako mogu da pomognem pomocicu ako ne necu ni da odmazem i pod...avam.
Onda uredi poruke jer kad se procitaju izgledaju onako kako sam napisao.:ppozdrav:

Nisam ni ja imao sanse da pogresno objasnim kako palim svoj traktor jer to radim nekoliko puta na dan, lepo pise mislim da sam pismeno napisao da kad je temperatura u plusu dugmence i ne pritiskam, moze da upali bez dugmenceta i sada kad je temperatura u minusu ali zahteva duze verglanje posto nemam jak akumulator vec od auta 55 ampera obavezno pritisnem dugme i pali kao mina. Tako sam napisao u postu neznam sta je tu toliko nejasno svako moze da razume ono sto je napisano samo ako zeli da razume. Niko iz tog posta nece nauciti nista pogresno kao sto si ti ironicno napisao :ppozdrav:
 
Ljudi bitno je da pali, jel da? Ja sam uradio pumpu u N Milosevo na 5011 2001 god. i ove godine opet ali u Plandistu sad pali bez ikakvih problema, nevezano dali je dugme stisnuto ili nije. Nije lose prvo paljenje ili onda kad je hladno da se stisne dugme da bi startovao iz prve bez duzeg verglanja.
 
Moj 7211 je kupljen nov i nema dugmence (kako vi nazivate) i nikad nije upalio veselo ma sta radio od njega ,jest da je preporuka da se malo napumpa na ac pumpi ali ni to ne daje nekakve velike rezultate

po ovoj hladnoci je najbolje iskljucit hidraulicnu pumpu na onim zetorima gdje je to moguce mislim na serije koje nemaju pumpe na bloku motora:ppozdrav:
 
@ BATONI Kod tebe starija serija do 7211i 7245 su satim dugmadima na bosh pumpi, a 7211 i 7245 i mladji su sa euro pumpom takozvanom, i oni pale preko gasa, imaju direktno ubrizgavanje , znaci daj mu gas i nadrukaj ga i ako upali upali..

starija serija sa tim dugmetom nije se loshe pokazalo, das mu dugme ipali ko mina..

- - - - - - - - - -

kad smo kod paljenja..

Danas smo palili 7245 prvi put odkako je snijeg dosao..

Bilo je oko -5..


da sam odmah drzao dugme za palenje sastavio bi odmah, ali ja nisam , cim mi se javi ja pustim dugme ..
 
Možeš tako ako je dobar akumulator. Vidim da tako radiš ali ja nebih tako .Samo ti jedan klip opalio a ti pustio dugme startera i motor se gasi umesto da držiš jer je tada upravo lakše i alnaseru i akumulatoru zbog zaleta..Isključiti pumpu i kardansko vratilo na srednjoj maloj ručici nipošto stiskati kvačilo i startuj.Ako ne upali za 3 sekunde sačekaj 1 min da se akumulator u potpunosti povrati i obično je drugi start bolji jer je ulje malo razdrmano i to je to.Tako je moje pravilo.Jesili jutros palio?????:sta:Novije pumpe imaju to isto ali radi automatski kada se stisne gas do poda e sad sve što je automatski zna da handri pošteno...
 
Možeš tako ako je dobar akumulator. Vidim da tako radiš ali ja nebih tako .Samo ti jedan klip opalio a ti pustio dugme startera i motor se gasi umesto da držiš jer je tada upravo lakše i alnaseru i akumulatoru zbog zaleta..Isključiti pumpu i kardansko vratilo na srednjoj maloj ručici nipošto stiskati kvačilo i startuj.Ako ne upali za 3 sekunde sačekaj 1 min da se akumulator u potpunosti povrati i obično je drugi start bolji jer je ulje malo razdrmano i to je to.Tako je moje pravilo.Jesili jutros palio?????:sta:Novije pumpe imaju to isto ali radi automatski kada se stisne gas do poda e sad sve što je automatski zna da handri pošteno...

baterija mi je od 90 Ampera, sve je pogasono, trenutno su mi samo ukljucene zadnje poluge ..

Nisam palio danas,..
 
Pravo da ti kažem da to nemože niko izračunati. Ovamo je veliki stisak na opruge korpe i mast u druk ležaju se stisne i ako još nije najbolji ležaj. A ovamo se okreće samo donji snop jer gornji miruje kao i reduktor nazad .Ja lično sam primetio da bolje zavrti ako ne stisnem kvačilo ,tako i na Jeti dizel.E sad ti probaj pa sam zaključi.....:ppozdrav:
 
Dobro je upalio ali si posle toliku gresku napravio kad si odmah poceo da ga turiras da je to nemoguce,moj drug je upalio jedne zime 558 i odma krenuo da ga turira nije proslo ni par minuta on okrenuo lezajeve na radilici.. Ja strogo izbegavam da palim traktor zimi jer nemam potrebe,ali kad palim po hladnom obavezno ostavim dosta da radi na ler gasu,i nekoliko puta ga gasim pa ponovo dok ne razbije ulje... Moj ti je savet ne tururaj ga odmah tako smrznutog...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh