Zetor

Ima tamo O-ring (videćeš ga kad skineš polugu) ali ako već ima lufta u vratilu koje nosi poluge, brzo će se ponovo pojaviti ulje...
 
Ne cur isa poklpoca vec ispod ruke sto drzu poluge, a tu je jedna gumica i nije problema zamjeniti je..Nek zamjeni pa nek vidi kako ce proci..
 
Ama znam za gumicu ali cim je pustijo ulje znaci da je vec dobila osovina i sve sto napravi je kratkog veka .Nek proba ja sam za...
 
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?
 
Ja sam vazduh uvek ispustao na holenderima koji drze loncice od filtera na 4911 a na kristala na pumpi od gore pored elemenata,e sad neznam kako je kod tebe pa necu da lupetam.A centrifugu rasturis celu i videces gde je debeo sloj ulja i to ostruzes polako.Pazi da ne izgrebes to lonce od centrifuge koje budes cistio.
 
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?
Zombie kog Zetora si kupio i koliko novca ? Jesi prodao Hurlimana ?
 
Ako je kao na Ursusu nema potrebe za ozracivanjem . Prvo menjas prvi filter do ac pumpe ( vidis po cevima ) tako sto izvadis stari isperes kuciste filtera zatim stavis novi pregledas gumicu koja je u kucistu pa zavrces sraf 13 skoro do kraja da ostane malo lufta izmedju kucista i case filtera . Zatim pustis naftu i drukas ac pumpu dok se ne napuni da pocne da preliva tada zategnes sraf isto ponovis i na drugom filteru . Kada je sve to gotovo drukas ac pumpu dok ne osetis otpor pod rukom a istovremeno ces da cujes neki zvuk iz bos pumpe ( to je prelevni ventil ) . Posle toga sastavlja garantovano . Uljni filter rasklopis isperes sve u nafti, a ako treba i smrkom pa opet nafta sastavljas novo ulje i paljenje naravno na leru dok ne natere pritisak ulja.
 
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?

Da bi skinuo filtere goriva moras prvo da zatvoris slavinu na rezervaru. Zatim skidas filtere stavljas nove, na filterima ima dva srafcica za ispustanje vazduha odvrnes srafcic na drugom filteru otvoris slavinu za naftu kad se pojavi nafta na tom srafcicu vazduh je ispusten ( ozracen je) zavijes srafcic i gotova stvar. Kad menjas filtere goriva bolje skini komplet sa sve kucistem lakse ti je namestiti gumice van motora tj sa skinitim kucistem. Sto se tice filtera za ulje samo operes naftom jedan po jedan izduvas vazduhom i vratis, najvaznije je oprati kucista filtera jer u njima ostane taloga bilo da su oni od nafte ili ulja. Da te dugo sluzi, Zetor neprevazidjena masina :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Imam problema Sa hidrulikom Zetora , u pitanju 6711 iz 1976 godine
Nisam čitao od početka sve strane ( ima 140 strana a nemam sad vremena da sve čitam ) a možda je neko već imao takvih problema .....
Nekad neće da podigne plug iz brazde ,nekad neće da spust , nekad se trese kao da će se raspasti itd......
Međutim kad prebacim ručici na prinudno onda radi !?! a na normalnom radu neće
Da kažem da sam promenuo pre par godina nov klip i cilindar od hidrulike i da traktor godišnje uzore 10 -15 kj zemlje i samo za to služi ( složiće te se da skoro nije iskorišćen ni 10 % od svojih mogućnosti)
Meni se sve više čini da moj majstor ,,nema pojma" o tom pitanju pa sad ne znam šta da radim ??
Da promenem majstora je naj lakše ali drugi može da 10 dana onaj za 15 dana itd.. a to meni baš ne odgovara
Šta predlažete , šta bi moglo biti i na šta da obrati pažnju kad bude skinuo polopac ???
 
Zna li neko dimenzije te gumice, da je potražim sutra? Kako se inače kod Zetora vrši odzračivanje, hoću da zamijenim filtere goriva, stavim nove bakarne podloške i očistim "čašicu" sutra? Takodje, kako se vrši čišćenje filtera ulja, on ima centrifugalni filter a sa tim se nisam sretao do sada?
Te gumice cure na svakom zetoru, i na mom zetoru isto. Zamenom neces dobiti nista ako ne zamenis biksne, posto je malo veca procedura dolijes ulje s vremena na vreme i cepaj.
 
Imam problema Sa hidrulikom Zetora , u pitanju 6711 iz 1976 godine
Nisam čitao od početka sve strane ( ima 140 strana a nemam sad vremena da sve čitam ) a možda je neko već imao takvih problema .....
Nekad neće da podigne plug iz brazde ,nekad neće da spust , nekad se trese kao da će se raspasti itd......
Međutim kad prebacim ručici na prinudno onda radi !?! a na normalnom radu neće
Da kažem da sam promenuo pre par godina nov klip i cilindar od hidrulike i da traktor godišnje uzore 10 -15 kj zemlje i samo za to služi ( složiće te se da skoro nije iskorišćen ni 10 % od svojih mogućnosti)
Meni se sve više čini da moj majstor ,,nema pojma" o tom pitanju pa sad ne znam šta da radim ??
Da promenem majstora je naj lakše ali drugi može da 10 dana onaj za 15 dana itd.. a to meni baš ne odgovara
Šta predlažete , šta bi moglo biti i na šta da obrati pažnju kad bude skinuo polopac ???

Pokušaj da nađeš što kvalitetniju garnituru gumica jer kompletan set ti je oko 400E.Gumice iako su nove ne mora da znači da su dobre.

- - - - - - - - - -

Imam problema Sa hidrulikom Zetora , u pitanju 6711 iz 1976 godine
Nisam čitao od početka sve strane ( ima 140 strana a nemam sad vremena da sve čitam ) a možda je neko već imao takvih problema .....
Nekad neće da podigne plug iz brazde ,nekad neće da spust , nekad se trese kao da će se raspasti itd......
Međutim kad prebacim ručici na prinudno onda radi !?! a na normalnom radu neće
Da kažem da sam promenuo pre par godina nov klip i cilindar od hidrulike i da traktor godišnje uzore 10 -15 kj zemlje i samo za to služi ( složiće te se da skoro nije iskorišćen ni 10 % od svojih mogućnosti)
Meni se sve više čini da moj majstor ,,nema pojma" o tom pitanju pa sad ne znam šta da radim ??
Da promenem majstora je naj lakše ali drugi može da 10 dana onaj za 15 dana itd.. a to meni baš ne odgovara
Šta predlažete , šta bi moglo biti i na šta da obrati pažnju kad bude skinuo polopac ???

Pokušaj da nađeš što kvalitetniju garnituru gumica jer kompletan set ti je oko 400E.Gumice iako su nove ne mora da znači da su dobre.
 
Probaj traziti problem u mehanizmu za podesavanje osetljivosti hidraulika.Sa zadnje strane poklopca imas zeger i podlosku .Kad to skines gedora 14 malo odpusti vijak uzmi gedoru u dva prsta i kroz nju safcigerom odvi na levo unutrasnji vijak ,Tada gedorom zategni navrtku ali pazi dase sve ne vrati nazad.Nemoj vise od dva kruga .Prvo jedan pa probaj.
 
auuuuu neki dan sam orao i prvi put probam onu rucicu za hidrauliku sa desne strane sedista da pomerim malo napred pa nazad! Kada sam je pomerio napred hidraulika je nopn stop skakala valda usled otpora. A kada sam je gurnuo nazad zabijala se preduboko (sila). Ako sam dobro shvatio polozaj napred je za neku pripremu a nazad kada zelim posto poto da orem dubinu koju zelim?
pozdrav
 
Nazad
Vrh