Zetor

To moram i ja da proverim (davac temperature)! hteo sam da menjam tj . da stavim poseban sat pored onog velikog postojeceg ali mi kod prodavaca zetorovih delova kazu da oni nemaju posebno za zetorove nego da pogledam kod prodavaca ddelova za rusa!!?? E sad, da li je to bas tako? Neverujem da bi mogao da uvrnem davac od rusa u granu. Verovatno da bi morao da nosim kod strugara da odradi neki reducir kao kod rusa. Ako je neko kupovao znaci posebno davac sa satom bas za zetora neka javi gde.
hvala
pozdrav
 
Ne mora biti baš od zetora,bitno ti je da imaš na termometru opseg temperature koja ti je potrebna i da ti je navoj M-14 (bar je tako kod mene) na termo-davaču.Ja sam kupio reducir koji je strugan i košta 300 a original prodaju po 800.Ja sam kupio u prodavnici IMT delova ali možeš pogledati i gde su ruski delovi,možda oni imaju baš sa tim navojem.
 
odvrnuoa sam onaj veci saraf na grani i odneo majstoru da mi postojeci navoj 14-ku prosiri na 18-ku da mogu ubaciti redukciju za rusa i rusov pokazivac sa davacem. Malo sam se namucio kod odsarafljivanja msarafa verovatno jer je jedno aluminijum (grana) a saraf je celik...Malo me brine kako cu sve da usarafim ali tu je silikon...
 
posto je davac od rusa 11mm nisam pravio reducir jer je ostalo jako malo 'mesa' za navoj. Malo nepaznje kod zavrtanja i eto sr..a. bolje je ovako...
 
Zna li neko koja je cijena ublaživača koji se montira na prednju vuču (izgleda kao hidr. cilindar) i ima ulogu da "umiruje" prednji trap i gdje to može da se nadje?
 
danas smo spremali drva za zimu,i dok sam cekao kolege na putu do sume imao sam vremena da napravim ove 2 slicice....Sledece sto moram srediti na traktoru je stavljanje lima na krovu kabine......evo dok je bio cist kako izgleda....
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh