Zetor

Kakvi su 7211, treba sutra da idem da pogledam jednog, ono potrošnja, pouzdanost? Jel ista situacija kao i kod drugih Zetora? Jos nesto - kako funkcioniše uključivanje kardana kod njih? DOle imaju dvije male ručice, desna je za brze/spore brzine a lijeva je nešto oko kardana i hidraulike. U kojem položaju radi kardan, u kojem pumpa a u kojem oboje, čini mi se da ručica ima tri položaja? Kako je kod hidraulike, imaju tri ručice, zadnja od sjedišta je za dizanje/spuštanje poluga, srednja je za kipanje a čemu služi ona mala, prva od sjedišta, sa tri položaja (imaju tri slova)?
 
Koliko se sjećam za kardan lijeva ručica u najdonjem položaju sam pumpa radi, jedan stupanj gore pumpa i kardan zajedno, neutral i kranji gornji kardan radi preko mjenjača. Ona do sjedišta ručica je tri slova, gore je regulacija snage ono kad plug udari u kamen pa ga digne gore, srednji je mješoviti (ovaj sam uvijek i koristio) donji položaj je regulacija na zadatu visinu. Gledaj da ima ručno kvačilo kradan jer stvarno puno pomaže.
 
Jel moze neko da procijeni koja je ovo dimenzija felge nazad, jel ovo 28" ili 30"? Nekako mi djeluju malene zadnje gume

35icfx2.jpg
 
I meni nešto malene skroz, treba sutra da idem da pogledam ovaj traktor, 87' godište, uvezen, al sumnjive mi ove zadnje gume skroz. Jest da su 16.9-28" dosta jeftinije al da mu nisu malene te gume?
 
Dobre su njemu to gume ako stavis 16,ice moraces dobro da pazis kad budes sparto i prsko da negazis redove. Ako stavis 16.9.30 onda je brzi i normalno manje trosi ali je slabiji a posto on ore drugom brzinom sasvim mu su mu dovoljne 16.9.28..
 
On svakako ne bi isao u prskanje i spartanje, otac ima i IMT 539 za te lagane poslove. On sad ima 14.9-28" gume i to mu po vama nece predstavljati neki problem? Ono, neće biti manje sposoban u oranju i radu sa sjetvospremačem pošto bi mu to bile glavne aktivnosti, pored transporta (ali ne na duže destinacije), koševine i slično?
 
Kad se istrose ove stavi mu 16.9.28 posto su sve manjeg obima.Naprimer sadasnje 16.9.28 su ko nekad pre dvadeset godina 14.9.28. Stede na materijalu po meni najvislje su RUMA GUMA.
 
Sutra cu ici da pogledam jedan 6011 u Bijeljini, od ovoga apsolutno dižem ruke, posebno jer sam saznao da se radi o nekoj preprodaji, farbanje je tu najmanji problem.
 
Da, 13.000KM /6500E ga cijeni ali smo dogovarali neku zamjenu traktor za traktor+ neka mehanizacija koja mi vise nije potrebna.

Inače, u selo je stigao još jedan 7745, uvoz iz USA, 1992. godina i, što me zaista začudilo, 60.5kW tj. 82KS, tako piše u papirima iz USA (kao neka saobraćajna) a nije model sa turbinom. Nisam znao da su pravljene tako jake verzije bez turbine.
 
Nazad
Vrh