Zetor

Prodajem Hurlimana, smanjujem obim proizvodnje, planovi su mi se izjalovili pa mi traktor sa prednjom vučom više ne treba, gledam da nadjem kakvog Zetora (6011,6211, maksimalno 7011 ili 7211 mada mi je i to previše) zbog kabine, paše mi i zamjena ali je slaba ponuda.
 
Ne može 539 da ore ovdje sem sa jednom brazdom a i to vrlo teško (zemlja jako teška, ugazi se, brdo...), ne mogu sa njim da uzbrdo vučem sijačicu za kukuruz ako u nju naspem vještačko djubrivo a i godine su ga stigle, 35 godina od kojih je 33 godine sve radio sam samcat. Jednostravno on ne može preuzeti više sve poslove na sebe pa bi mi Zetor od nekih 60Ks poklopio te teže poslove.
 
@Zombi, idi kod onog tipa kod fabrike "Sava",prije par dana sam vidio da su istovarali neke Zetore izgleda da je dobio jos njih iz USA.
 
Bio sam i pravo da ti kažem, uplašio sam se. Par njih koji su stigli davno su sredjeni, ulickani i ofarbani i sve u svemu, nisu gotovo nizašta. Pravo sam se zagrijao za 6211 koji tamo ima ali je cijena prejaka za stanje (1994. godište a sav je razvaljen, nisu iste gume, jedna dobra a druga nije nizašta, rasturen prednji most, motor dimi, rasturena kabina kao bikovi da su ga vozili........). Sad ima jedan 7045 za probijenim blokom koji izgleda kao da je radio u podzemnom rudniku uglja, jedan 3320 koji izgleda kao da je bio u ratu u Somaliji...a cijene mnogo jake, mnogo za onakvo stanje.
 
zombi uzmi 5245 vreujmi da je to naj bolji traktor za sve poslove u manjem domacinstvu ima jedan moj prijatelj sa njim radi sve moguce
 
zombi uzmi 5245 vreujmi da je to naj bolji traktor za sve poslove u manjem domacinstvu ima jedan moj prijatelj sa njim radi sve moguce
U mom selu imaju tri 52-e i svi se hvale njima,ali su 5211kad sam ih pitao sto nijedan nekupi duplaka rekose da su i ovako dosta jaki i da im blokada zamijeni u potpunosti prvu vucu.Prije mjesec prijatelj mi kupio proksimu 70 novog, pre 3 dana sam snjim brao kukuruze traktor je extra,ali muje mali jednoredni berac neosjeti se da je za traktorom,kad sam potjero moga fergu koja razlika,na osnovu ferge sa onakvim traktorom bi mogao radit 2 dana da ne izađeš iz njega.
 
nisu kupili duplaka zato sto je malo skuplji ,ali ipak mislim da blkada nemoze da nadomesti prednju vucu i ko jednom sedne u duplaka vise ne prelazi na samo zadnji pogon
 
Zombi, a zasto mislis da bi zeka bio bolji od sadasnjeg hurlimana. Po ceni ne vidim dobit, a hurli deluje ok. Po snazi iste traktore gledas. U cemu je poenta, ili ja nisam pazio na casu?
 
Zombi, a zasto mislis da bi zeka bio bolji od sadasnjeg hurlimana. Po ceni ne vidim dobit, a hurli deluje ok. Po snazi iste traktore gledas. U cemu je poenta, ili ja nisam pazio na casu?

Ne treba mi traktor sa prednjom vučom jer će se raditi mnogo manje zemlje (neće se raditi neke dosta teške parcele) a i treba mi Zetorova kabina zbog roditelja. Hurli ima kabinu za jednu osobu i to je veliki problem.
 
Sa mjenjačem nisam imao problema, zaista sam zadivljen kako lijepo i precizno radi pošto je sinhronizovan.

@DDragan

Da, 6011, 6211, 7011...samo da nije troklipac, oni su mnogo kratki i teško bi nosili moju rotacionu kosu.
 
Sa mjenjačem nisam imao problema, zaista sam zadivljen kako lijepo i precizno radi pošto je sinhronizovan.

@DDragan

Da, 6011, 6211, 7011...samo da nije troklipac, oni su mnogo kratki i teško bi nosili moju rotacionu kosu.
Varas se ja sa 4911 bez ikakvih problema i nosim i u radu 4tom kosi.Radio sam i sa 185cm takodje bez problema.Ni jedan jedini teg nema na njemu.
 
Zombie,možeš uzeti i 5911,6911,6718,5718-za duplo manje para

6911 mi se uvijek posebno svidjao, jedan komšija iz sela ga ima, nevjerovatno kako je to moćan traktor. Problem je što su svi na koje nailazim nažalost u do te mjere lošem i izradjenom stanju da ih se ne isplati ni uzimati. Sam model mi nije toliko ni bitan, sve je to gotovo isti vrag, bitno je samo da ima onu najveću kabinu.

@DDragan

Ja imam Fahr KM24 (185) i stvarno je preko svake mjere teška. Godinama smo radili sa IMT539 i njom i to nije bilo baš jednostavno a ni bezbjedno, no moralo se pa je nekako išlo. Lično bih rado uzeo i 3320 jer ih u selu ima 5 i svi su totalno prezadovoljni sa njima ali ocu se ne svidjaju jer su dosta kratki (a i jaki sa cijenama).
 
Kako da proverim termo davac ili sat temperature (6211), neradi a ne znam sta je upitanju da nekupujem oba?
 
Nazad
Vrh