Zetor

Ima li neko iskustva sa Zetor 8011, kakav je to traktor u potrošnji, oranju i slično?
 
zombie_666 On je bez prednje vuce, 80 ks. Za njega kazu da je sa ovim motorom trom zbog svoje tezine od ako ne gresim 5.5t. Mada sa ugradnjom turbine dobija snagu koja mu nedostaje. Takodje zbog ove tezine trebalo bi da je dobar orac. Ja ne posedujem ovaj trektor ali sam pre dve godine razmisljao da ga kupim pa sam ovo cuo kada sam se raspitivao o njemu. Sto se potrosnje tice rekli su mi da su u odnosu na druge traktore stedljivi. Identican ovom traktoru je Ursus 902.
 
Zetor kristal 8011 kupljen nov 1982 tezak je 4500kg, vuce bez ikakvih problema dvobrazni plug, sto se tice potrosnje rezervoar mu je 90l i nemas dosta za ceo dan oranja ,ako ores 2 brzohodnom laksu zemlju onda poores oko 6 lanaca a ako ides 4 sporom teza zemlja smolnica onda poores oko 4-5 lanaca sa rezervoarom. Dugi niz godina koristim ga samo za oranje i setvospremiranje .
 
Sto bi reko jedan covek iz tvoje okoline dok nismo znali za bolje bio je zlatan,a sad i nije nesto jer ima bolje.Ja imam 12045 i sad kad bi kupovao polovan traktor nikad vise nebi kupio kristala,radi on ali nije to to.
 
treba mi vse misljenje.
Na zetoru 5711 su mi 14.9 x 28 gume, obe u losem stanju i sada bi da ih menjam. Na tractordata.com nadjem da su njegove fabricke 12.4 x 36 ! koja je razlika sa ovim gumama u radu na njivi (potezna moc, brzina...).
Pozdrav
 
Sto bi reko jedan covek iz tvoje okoline dok nismo znali za bolje bio je zlatan,a sad i nije nesto jer ima bolje.Ja imam 12045 i sad kad bi kupovao polovan traktor nikad vise nebi kupio kristala,radi on ali nije to to.

Kakav je 12045 sa potrošnjom, našao sam jedan na oglasima

http://www.pik.ba/artikal/3582397/zetor-kristal-11000km/

pa me zanima kakvi su oni u radu, sposobnostima, mane, prednosti? Raspitujem se za prijatelja, meni je ovo veliko mada bih lično volio da imam baš veliki traktor (e sad, šta bih radio sa njim, ni sam ne znam :) )
 
gm 80.@Bio bi znatno brži sa 36 -icom.Potezna moć bi bila slična .Znaš da oni stari rusi i belarusi imaju te velike točkove a nešto uže i dobro vuku.
 
Kakvi su zetori 7011, eventualno 7211. Moj prvi komsija hoce da kupi Zetora 7011, u prvoj farbi i odlicnom stanju. Ako neko zna da ima takvog traktora, a da je na prodaju, moze da javi na pp.
 
Kakav je 12045 sa potrošnjom, našao sam jedan na oglasima

http://www.pik.ba/artikal/3582397/zetor-kristal-11000km/

pa me zanima kakvi su oni u radu, sposobnostima, mane, prednosti? Raspitujem se za prijatelja, meni je ovo veliko mada bih lično volio da imam baš veliki traktor (e sad, šta bih radio sa njim, ni sam ne znam :) )
Ja ga koristim samo za teske radove,u oranju kad moze da ide 2 brzom to je odlicno,ima dobar ucinak oko 1ha-sat vremena,ako mora 4 spora to je onda jako sporo i potrosnja je velika.(to su po meni najvece mane,mali izbor brzina)u setvospremiranju potrosnja oko 2,5l po lancu i odlicnu brzinu ima(2 brza).U transport retko ide,malo je sporiji ali ima snage za sve sto mu se zakaci(ja sam mu max kacio 2 vagona tereta i vuce bez problema)
Za okretanje mu treba jako puno mesta.
 
Pa ja sam prodao imt 558 1979 godiste, u prvoj farbi, nikad nije nista mackano jer je traktor imao stalno garazu. Eto, na to je mislio. Znaci trazi(mo) traktor da je bas picanski. Ovi u oglasima su tako-vako trazimo boljeg i lepseg, moze se takav naci, zato i trazim po preporuci forumasa, traktor koji je domacinski drzan, ako je farban, onda da izgleda extra, clan FL je imao takav, ne znam jer jos uvek kod njega, ali i takav moze proci.
 
Evo ovaj moj zetor je u prvoj farbi,fabricki mu je auspuh ,sediste mu je jos njegovo i sve ostalo osim serva koji smo mi ubacili,ali nije na prodaju,zato sto je zetor masina koja se ne prodaje:osmeh:
117uv82.jpg
 
Nazad
Vrh