Zetor

Drugari imam problem! naime ofarbao sam traktor i poceo da ga sastavljam. dosao je red da stavim nova creva za gorivo i vidim da mi sa zadnje strane pumpe ,do bloka motora, ide jedno crevo nazad prema pumpi niskog pritiska a jeda kraj u obliku metalne cevi ide ka rezervoaru. E to krajnje nepristupacno crevo mi je puklo i treba da ga zamenim. Verovatno moram skidati bosch pumpu? Za cega to crevo sluzi (predpostavljam neki povratak viska goriva...). Inace uspeo sam da sa majstorom utegnem haubu koliko toliko. Sada bas izgledalepo i sutra vracam kabinu i traktor cu slikati i okaciti slike. Inace samo da ponovim, crevo mi krece od rezervoara do prvog filtera u nizu, zatim iz drugog filtera ide u donji prikljucak kod pumpe niskog pritiska ,a na kraju voda do dizni stavljam crevo koje visak vraca nazad do rezervoara?
hvala i pozdrav do sutra.!!
 
Nemora se skidati PVP.Moze se skinuti i ovako uz malo napora.Skini cijevi visokog pritiska lakse ces ga zamjeniti.
 
kolege da vam izlozim moj problem pa ako mozete da mi pomognete,na zetora 7011 radjen je od skoro ali neprestano dimi tesko vuce greje se.Dali je moguce da je problem do pvp da nije dobro uzubljena ? da napomenem da je pumpa servisirana pre 2 god. i da je ok radila
 
koliko ulja ide u menjac a koliko u motor kod 5711? nigde da nadjem taj podatak a sytra nabavljam ulje...
 
Da li moze da se izvede jos jedan prikljucak za hidruliku na 6211? Mozda bih namestio kljunove, pored vec bunkera (zmaj 222) ,da se dizu na hidruliku traktora, polegao dosta kukuruz pa da se pokupi sto vise moze.
 
Poslednja izmena:
može da se izvede 2 priključka, bez problema, preko toga ako ti treba onda moraš nabavljati razdeoni ventil...
 
Gde se drugi prikljucak montira i gde se sa njim upravlja, ovaj redovan ima rucicu kraj sedista a ovaj drugi? Ako je komplikovano i zahtevno da stavim razdeoni ventil. Da li tada traktor trpi tezinu hedera beraca tada?
 
Gde se drugi prikljucak montira i gde se sa njim upravlja, ovaj redovan ima rucicu kraj sedista a ovaj drugi? Ako je komplikovano i zahtevno da stavim razdeoni ventil. Da li tada traktor trpi tezinu hedera beraca tada?

Na poklopcu hidraulika gde izlazi izvod za kipu, pored ima jedan čep, na mesto tog čepa se stavlja holander i cev za drugi izvod, i njega upravljaš istom ručicom sa kojom kipuješ, samo je povlačiš u drugu stranu...
 
Ja sam pozvan,ali nazalost necu moci da idem.Mada sam se za ovih 170 radnih sati dobro upoznao sa proximom,mada uvek moze nesto novo da se vidi.A inace sam sve te modele video i u Ceskoj kad smo bili proletos. Trebalo bi da se ode.:bravo:
 


Pozdrav kolege, evo da Vam kazem da sam prije 20-ak dana pazario ovog Zetora 6340, uvezen iz Amerike, godiste 97., cararo vuca, gramer, itd.. radio sam ovih dana oko silaze i za sad sam zadovoljan, sve ispravno, lijepo se ponasa.. Ko ima volje, nek svrati da pogleda masinu i da nazdravimo, naravno..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh