Zetor

Ovakvi su samo kod Dragana Varnice.:cvetic:
 
Ovakvi su samo kod Dragana Varnice.:cvetic:


Ne, vec kod mene ;)))

Imam i ovog 5011 S , tvornicka prednja vuca..

slika-1213-2012-08-1344848737-velika.jpg
 
koje ulje sipate u menjač odnosno koje naj gušće ulje može da se sipa u menjač a da ne bude problema sa hidraulikom
 
Posle 8045 dolazi 10045,ali nije ista snaga motora.Isto ima 4 klipa ali i turbinu.
8011 ima istu snagu motora ali nema prednju vucu.
Ili si mislio na noviju seriju sa oznakom 8145.
 
Poslednja izmena:
Drugari danas sam namontirao zamajac sa novim vencem, izmenjao semeringe kada mi je vec rastavljen na pola, zamenio kariku i gumice na hidraulicnom cilindru. I imam jos dve glavobolje: 1. Primetio sam kod pedale kvacila da postoji jos neka polugica koja se aktivira pritiskom na pedalu kvacila ali se moze korigovati kada (ima dosta dugacak navrtanj), primetio sam da se nesto desava u menjacu kada je pomeram. Kod mene tj. dede ovo nikada nije bilo koristeno i nemam pojma za cega to sluzi. Traktor je 5711 i ima onu polugu za rucno kvacilo.
2. Ne znam sa cime da ofarbam traktor (znam kompresor) nego ne znam koju vrstu farbe. Obisao sam citav grad po ovom suncu i nude da mi zamesaju farbu i da mogu da farbam i motor i ostalu limariju (senf - zuta 1700 din/kg + razredjivac 700din), a narandzastu bih uzeo obican emaj lak. Malo mi je ovo puno para, pa ne znam kakva su vasa iskustva?
hvala
 
Samo dvokomponentne boje uzimaj to su boje uz koje dobijas i ucvrscivac tj herter.Druge boje ce ti izbledeti brzo.
24072011107.jpg
Ja sam ofarbo mog i dobro je vec peta godina
 
sa njima mogu da farbam i motor bez obzira na temperaturu? Inace jako lepo izgleda ovaj traktor
 
Gospodine @gm80@.Ta polugica o kojoj govorite a ulazi u menjač služi kao kočnica prilkom šaltanja da zaustavi snopove i da možete bez problema šaltati .Kada vam je traktor npr na 1000 rpm. i zagrejan menjač na radnu temp ,trebalo bi kada stisnete kvačilo nakon dve sekunde da ubacite bez grčenja a ne da stisnete kvač . a on krči a ruka odskače na ručici.Provera. Kada normalno stisnete zapamtite gde je ta poluga ili zabeležite.Zatim otkačite polugu i gurajte rukom i ako ste osećajni jasno će te osetiti na kom je mestu otpor i da li kočnica ima funkciju.Pozdrav.
 
Hvala puno spasoje! Znaci treba da mi se i ukljucuje kada stiskam kvacilo a iskljucuje kada ga pustam? pitam ovo zato sto mi je tamo dosta rastelovano kod pedale kvacila tj. i kada pristisnem do kraja papucicu ne pomerami se ta opruga jer je saraf otpusten.
 
zna neko broj tel od radnje iz Sapca koja prodaje delove za zetore?

Str POLJOTEHNIKA Sabac
063/8758375
015/334-448
Prodavnica se nalazi kod autobuske stanice u Sapcu. Oni pored delova za Zetore drze i delove za Ursuse i ruske traktore. Brojeve sam prepisao sa vizit karte, mislim da su jos uvek u upotrebi.
 
Nazad
Vrh