Zetor

kolega optimista jel bi mogao da mi bacis neku sliku te tvoje slovenačke kabine?nisam siguran kako izgleda i koje su razlike od one češke.jel imaju ventilaciju grejanje kakve su?imam neku ponudu opet 5011 ali malo mi je dalje da ne bijem put bezveze.nemam slike traktora ali čovek tvrdi da je traktor u super stanju malo izbledeo ali sve ostalo super.pali vuce radi u top stanju besprekoran.e fora je sto covek kaze da je to njegov lično traktor i da ga je on vozio i radio sa njim a ima priču samo tako davio me pola sata.i padne mi na pamet ukucam njegov broj u google i izbaci mi jedno 10ak raznih oglasa sa poljo masinama.sad ispade da je neki preprodavac izgleda ili rasprodaje dedine masine:haha:
traktor se nalazi u mramorku tamo negde kod semdereva kako mi je objasnio.mozda ima nekoga odatle a?

kupujem traktor a još uvek nisam odlučio u koji ću tabor.zetor i univerzal su mi najblizi malo bi da promenim ceo zivot samo imt dasadi mi
 
kolega optimista jel bi mogao da mi bacis neku sliku te tvoje slovenačke kabine?nisam siguran kako izgleda i koje su razlike od one češke.jel imaju ventilaciju grejanje kakve su?imam neku ponudu opet 5011 ali malo mi je dalje da ne bijem put bezveze.nemam slike traktora ali čovek tvrdi da je traktor u super stanju malo izbledeo ali sve ostalo super.pali vuce radi u top stanju besprekoran.e fora je sto covek kaze da je to njegov lično traktor i da ga je on vozio i radio sa njim a ima priču samo tako davio me pola sata.i padne mi na pamet ukucam njegov broj u google i izbaci mi jedno 10ak raznih oglasa sa poljo masinama.sad ispade da je neki preprodavac izgleda ili rasprodaje dedine masine:haha:
traktor se nalazi u mramorku tamo negde kod semdereva kako mi je objasnio.mozda ima nekoga odatle a?

kupujem traktor a još uvek nisam odlučio u koji ću tabor.zetor i univerzal su mi najblizi malo bi da promenim ceo zivot samo imt dasadi mi
Preprodavac 100%,ima ih po Mramorku,e sad nemora da znaci da traktor ne valja.
 
hvala kolega.ipak mi nesto ne stima ova slovenacka.ona ceska mi se mnogo vise svidja izgleda mi komfornija.mada i ovaj sumski primerak je malo:sta:

uh naso sam jednog povoljnog univerzala 550 i jednog 445 ovde blizu oba kad bih mogao da im stavim ovu zetorovu kabinu bili bi bombone.moraću da zrtvujem jednu zelju.udavicu boga dok ne kupim traktor normalan a jesen stize
 
Ova slovenačka je sasvim obična kabina dok su ove češke nešto drugo .Kod nas recimo ove široke dostižu cenu od 2000e. dok na parstranica pre možeš pročitati kako je čovek kupio 7011 sa širokom kabinom za te pare . Znači svuda ima apsurda.
 
sve u svemu vidim da se ipak dobar i solidan 5011 sa ovom boljom klabinom nemoze ovde naći ispod 4ooo-45ooe.ustvari nijedan bolji traktor racunajući motor gume akumulator kabinu.nisam stigao da odem do pojata da pogledam onog iz oglasa
 
imam jedan problem vec godinama i sada sam ,posto je traktor rastturen odlucio da ga otklonim.Ali nisam siguran da li je to to. Naime cesto mi se desava da kada hocu da ga upalim anlaser ode u 'prazno' i tako par puta, onda moram da okrecem ventilator i tek onda uspem da ga upalim. E sad cuo sam od nekih ljudi da jemoguce da su se pojeli zubi na zamajcu pa anlaser nema sta da uhvati dok se okrece i da se to otklanja tako sto se zamajac okrene. E sad da li je neko imao slicna iskustva?
hvala
Više puta sam to već radio, i na traktorima, i na kamionima, i to odlično radi posler i dugo drži.... Bilo je čak slučajeva da je venac bio ojeden i sa druge strane onda smo ga samo zaokrenuli za četvrt kruga, jer motor uvek stane na jednom istom mestu, i zupčanik anlasera uvek uskače na jednom istom delu venca, i samo taj deo se pohaba...
 
ako je neko od majstora voljan da pomogne neka mi na pp pošalje podatke na koliko se steže glava,klipnjače ,i ako ima ostale radioničke podatke za 7011 bio bih mu jako zahvalan :ppozdrav:
 
Zna se gde Zetor pušta.Voda u karter.Košuljice istule ili gumice izgorile znači sledi rasklapanje .Neznam kak kolega @pankin@ tvrdi sa je neko kupio isto takvog i još radi .To znači nesmeta mu što je pomešao ulje i vodu.DALI JE MOGUĆE?...
kolega lično sam gledao di je ispustio oko 20 l ulja sa vodom nasuo novo ulje upalio traktor i doterao kući i nikad od onda osim ulja taj motor nije dobio ništa
 
Imam nedoumicu! kada sam skidao rezervoar nisam mogao da skinem volan pa sam skinuo i onaj stub volana skroz. Jednostavno sam odsarafio ona cetiri srafa i odvrnuo volan nekoliko krugova u desnu stranu i lepo je izasao. sada bih da vratim sve na mesto ,posto sam sredio rezervoar (zakrpljen), ali me komsija naplasio da u toj glavi upravljaca ima nekih kuglica koje sam ja eto nesmotrenim skidanjem, rasuo i sada ko zna kako cu da vratim volan. Malo sam zagledao katalog rez. delova i nigde nisam video nikakav lezaj a ni kuglice, negom i se cini da mogu samo da uvrnem volan isto kao sto sam ga i izvrnuo. Da li gresim?
hvala
traktor je 5711 iz 1975 godine, ako imaneke veze...
 
Imam problem sa servo upravljacom na zetor 8011 izbija semering na osovini. Odneo sam kod majstora i sad posle opravke nece na levo da mota samo silom i ponovo izbio semering.Vratio mu nazad i sad sledi ponovo cekanje.Dali neko zna sta moze biti sto izbija semering
 
Imam nedoumicu! kada sam skidao rezervoar nisam mogao da skinem volan pa sam skinuo i onaj stub volana skroz. Jednostavno sam odsarafio ona cetiri srafa i odvrnuo volan nekoliko krugova u desnu stranu i lepo je izasao. sada bih da vratim sve na mesto ,posto sam sredio rezervoar (zakrpljen), ali me komsija naplasio da u toj glavi upravljaca ima nekih kuglica koje sam ja eto nesmotrenim skidanjem, rasuo i sada ko zna kako cu da vratim volan. Malo sam zagledao katalog rez. delova i nigde nisam video nikakav lezaj a ni kuglice, negom i se cini da mogu samo da uvrnem volan isto kao sto sam ga i izvrnuo. Da li gresim?
hvala
traktor je 5711 iz 1975 godine, ako imaneke veze...
Stavljaj nazad.
 
nisam sigura...juce sam napipao neke kuglice dole u kucistu pa se bojim da ako samo uvrnem volan nazad ne napravim neki hara kiri. Probacu magnetom da povadim te kuglice i da ih sa tavat masti zalepim na navoj i polako uvrnem...
 
Imaš na dnu kućišta volana čep gde se ispušta ulje, odvrni čep i tu zavuci magnet jer znaju tu kuglice da se sakriju, lepo sve presuši krpom i namaži tovatnom mašću, poređaj kuglice i polako navi vreteno, malo je zeznuto ali polako uspećeš.
 
.Kuglice se uguravaju sa strane u navrtku koja već mora biti navučena na volan.To se radi sa strane.Navrtka ja specijalna i po obliku i konstrukciji.Kada ste ugurali kuglice a ona prva se pojavila na drugoj strani tada ste sigurni da je puna navrtka.Sada ide polukružni lim u obliku cevčice koji ulazi u te otvore a pričvršćen je sa dva vijka za maticu.Cevčica mora takodje biti napunjena kuglicama u potpunosti tako da kada to stisnete u one otvore navrtke koglice moraju da se spoje i da zatvore krug .Stegnete vijke i sada kuglice imaju svoj kružni tok i mogu nesmetano da krože kroz navrtku .Ako vam fali kuglica nadjite iste takve jer se u protivnom može desiti luft pri upravljanu.Svaki drugi način pokušaja montiranja je bezuspešan i nepravilan.Znači sledi vam otvaranje glave .Puno sreće i strpljenja.Ovo sa navrtanjem odozgo kome uspije da sve kuglice budu unutra skidam kapu .
 
Poslednja izmena:
auuu nesto ne razumem! sve sam upravo poskidao i izvadio kuglice, oprao kuciste i izvadio onaj deo u koji se uvrce volan. Taj deo ima one 'zube' koji ulaze u navoj valda da bi sprecili kuglice da ispadnu. Ne razumem ovo vezano za polukruzni lim. Sta je to i gde se nalazi? mislio sam da ,ako sto je jedan clan napisao, sve kuglicem poredjam u tu glavu sa tavatnom masscu i polako navrnem volan. Valda cu uspeti. Inace danas sam rasturio i rucnu kocnicu koju necu vracati, pa ako nekom treba nesto neka se javi. Imam par pitanja vezano za ulje. Da li je razdvojeno ulje za diferencijal i hidrauliku i ako jeste koliko ide gde? Danas sam namontirao nove pakne,cilindre... u cizme i sutra ih montiram na traktor. Feroperom cu sve lepo da operem i od nedelje sledi priprema za farbanje...Otkrio sam i to da blokada na ovom traktoru nije valda nikad koriscena. Nije deda ni imao potrebe za tim.
 
Ljudi kakva je situacija za delove sto se tice ZTS161245 ako sam dobro zapamtio tip,ima neki rashodovan fali mu pola delova a mozda bi se mogao kupiti i kakvi su uopste ti traktori imate li iskustva pozdrav
 
Delova ima a cena tu i tamo,nije jeftin,pogotovu nazad.Broj si pogodio al za malo,ali razume se sta si pitao.
 
Nazad
Vrh