Zetor

Optimista, koristim osiječki plug sremac 12 coli, i nisam baš nešto zadovoljan sa njime, slabo zaorava kukuružnjak i ne prebacuje baš dobro brazdu, probao sam i sa imt 756 i on puno kvalitetnije radi i vuče ga dosta lakše
 
Poslednja izmena:
Pa ako mozes da vuces 756 onda je to genijalno!

Zetori su inace odlicni oraci. Ja sa 7011 nosim FOP 610-14 na kome je namontirana jos neka drljaca iz kucne radinosti i on to lako nosi trecom. U Doroslovu, susednom selu, ima dosta ljudi koji insistiraju na trobraznom plugu na istom traktoru. Ljudi oru drugom i vuku tri brazde.
 
e o tome ti pricam.kabine su im extra i na onim starijim zato su mi i zapali za oko

hvala momci na savetima korisni u svakom slučaju.nisam ni provalio da ima 45 ks.mozda bolje da jurim onda neki 6011 bilo ih je par na oglasima ali su isto cene bile jace oko 6 hiljada.a bio je dugo još jedan 5011 stvarno u super stanju malo veca cena od ovog pa sam ja mislio da je to tu negde
 
Pa ako mozes da vuces 756 onda je to genijalno!

Zetori su inace odlicni oraci. Ja sa 7011 nosim FOP 610-14 na kome je namontirana jos neka drljaca iz kucne radinosti i on to lako nosi trecom. U Doroslovu, susednom selu, ima dosta ljudi koji insistiraju na trobraznom plugu na istom traktoru. Ljudi oru drugom i vuku tri brazde.

Ja sa 7211 i istim plugom i doodatim predpluznjacima orem drugom,recimo prosle godine koja je bila bas nepovoljna za oranje na mestima sam cak morao ici i prvom ,tako da brzina ipak zavisi od tipa zemljista.
Sto se tice setvospremanja prvi prohod isao drugom a drugi trecom brzinom,mada sada spremam rusom 52-kom .
Zetor mi sluzi samo za branje i oranje ,do sada sam mu jednom radio menjac(menjacka osovina,iglicasti lezaj u njoj i zubcanik 2 brzine) i jednom hidraulik(garnitura gumica)vazno je sto delovi nisu skupi i u mom okruzenju ih bas ima ,kupljen je nov 1986,tako da me bas dobro sluzi i sto je najvaznije udoban u radu za coveka:ppozdrav:
 
Zetori 7011 i 7211 nemaju jednake brzine, kod 7011 putna brzina u trećoj (9.43 km/h) odgovara drugoj kod 7211 (9.28 km/h).
 
@peshut
6011 je vec cetvorocilindricna masina, blok je isti kao na 7011, to je vec ozbiljniji traktor. A da 5011 (odnosno moj 5211) ima po fabrickim podacima 33kw ili 45 ks.

@Savosi
slazem se da brzima oranja zavisi od zemiljista do zemljista, ja asmo kazem kako kod nas ide. Zemlja bas i nije preterano laka za obradu, ali je kod vas jos daleko teza.

@dukej
ne znam napamet za menjac i brzine ali mogu pogledatai jer imam fabricke podatke i za 7011 i za 7211. Bas cu pogledati , ali me sada mrzi po ovoj vrucini i da se krecem :)
 
Nemoj ni gledati.Ovako je kako @dukej@ kaže .Imam ih ja pa znam .Otprilike za brzinu je brži dvojka.
 
Ali samo u prve četiri brzine, peta je direkt, pa tu nema razlike, a izmena je pravljena zato što je na starijim serijama bila velika razlika između 4 i 5 stepena, pa je na novijima ta razlika smanjena...
 
Pitanje za iskusne nude mi Zetor 7011 8x godiste ima veliku kabinu,menjac izmedju nogu,gume nisu bas neke i pomesao je ulje i vodu koliko da im ponudim zaomi sto nemam fotografije da bi se lakse procenio ali bar ovako od prilike!Unapred hvala!
 
e takvog istog zetora je prijatelj kupio i nakon pet godina je još uvjek za generalnu i još uvjek radi kao i prvog dana
 
Pitanje za iskusne nude mi Zetor 7011 8x godiste ima veliku kabinu,menjac izmedju nogu,gume nisu bas neke i pomesao je ulje i vodu koliko da im ponudim zaomi sto nemam fotografije da bi se lakse procenio ali bar ovako od prilike!Unapred hvala!
Zavisi i gde je pomesao,pustio vodu u karter ili gurnuo ulje u hladnjak.Nemora uopste da znaci da je motor za generalnu.
 
Zna se gde Zetor pušta.Voda u karter.Košuljice istule ili gumice izgorile znači sledi rasklapanje .Neznam kak kolega @pankin@ tvrdi sa je neko kupio isto takvog i još radi .To znači nesmeta mu što je pomešao ulje i vodu.DALI JE MOGUĆE?...
 
Tomo 7011 nećeš kupiti ispod 5000 a da bude sve regularno.Za 2000 možeš kupiti,2511,3511,4718... i to u ne baš najboljem stanju.Veruj mi,ja motam da kupim zetora još jednog tako da su mi cene poznate.I beži sa područja 013 jer su traktori kod nakupaca,našminkani i skupi.
 
Tomo 7011 nećeš kupiti ispod 5000 a da bude sve regularno.Za 2000 možeš kupiti,2511,3511,4718... i to u ne baš najboljem stanju.Veruj mi,ja motam da kupim zetora još jednog tako da su mi cene poznate.I beži sa područja 013 jer su traktori kod nakupaca,našminkani i skupi.
nece ga naci sigurno ispod 5000 a generalka mu je oko 500e tako da je bolje da gledas kakve mu gume nego motor:osmeh:
 
Nazad
Vrh