Zetor

treba da farbam zeku 5711. Ima li neko neke oznake farbi za te starije zetore. Nasao sam na par stranih sajtova oznaku za narandzastu ali mi fali ona zelenkasta nijansa za motor i ostale delove?
pozdrav
 
nece ga naci sigurno ispod 5000 a generalka mu je oko 500e tako da je bolje da gledas kakve mu gume nego motor:osmeh:

U potpunosti se slažem sa tobom,gume su veća investicija od motora a motor uradiš i znaš šta si uradio.
Kod vas ima dosta zetora ali kako naći od vlasnika kad ih drže samo nakupci.
 
Samo kad naleti slucajno ali tad je cena oko 7000e minimum.Pre par meseci je kod nas prodat u perfektnom stanju od prvog vlasnika za 7800.
a inace moze da gurne ulje u vodu kad su izuzetno krive glave(to se desilo meni)ili kad pukne blok.
 
Zekan je danas pazaren inace sam ga kupio od gazde zadruge sa kojom saradjujem i kod njih je vec dosta dugo regularan i cist sto se tice papira od ponedeljka ide na moje ime inace sam gazda mi ga je ponudio za 2000evra mene bilo sramota da mu ponudom toliko jer sam im video cene u oglasima pa da se ne uvredi kad on sam kaze daj 2000e i teraj ga iz dvorista.E sad cim ga doslepam odma ide na rasturanje da vidim sta je i kako mada mi on sam kaze da je pre 2god. radjena puna generalna cak ima i racune e sad mene interesuje jel on ima gumice ili bakarne podloske za dihtovanje ispod hilzni posto ako ima gumice ja sumnjam da su one lose postavljene i da je zbog njih propustio vodu u karter!
 
Pa već sam ti napisao,u čemu je problem. mada je čudno što je pre dve god. radjen.
 
Zekan je danas pazaren inace sam ga kupio od gazde zadruge sa kojom saradjujem i kod njih je vec dosta dugo regularan i cist sto se tice papira od ponedeljka ide na moje ime inace sam gazda mi ga je ponudio za 2000evra mene bilo sramota da mu ponudom toliko jer sam im video cene u oglasima pa da se ne uvredi kad on sam kaze daj 2000e i teraj ga iz dvorista.E sad cim ga doslepam odma ide na rasturanje da vidim sta je i kako mada mi on sam kaze da je pre 2god. radjena puna generalna cak ima i racune e sad mene interesuje jel on ima gumice ili bakarne podloske za dihtovanje ispod hilzni posto ako ima gumice ja sumnjam da su one lose postavljene i da je zbog njih propustio vodu u karter!

Na stublinama su gumice.Inace propuste od starosti,greske u postavljanju ili ako se trakttor pregrije usljed nedosttka tecnosti u sistemu za hladjenje.
 
Zekan je danas pazaren inace sam ga kupio od gazde zadruge sa kojom saradjujem i kod njih je vec dosta dugo regularan i cist sto se tice papira od ponedeljka ide na moje ime inace sam gazda mi ga je ponudio za 2000evra mene bilo sramota da mu ponudom toliko jer sam im video cene u oglasima pa da se ne uvredi kad on sam kaze daj 2000e i teraj ga iz dvorista.E sad cim ga doslepam odma ide na rasturanje da vidim sta je i kako mada mi on sam kaze da je pre 2god. radjena puna generalna cak ima i racune e sad mene interesuje jel on ima gumice ili bakarne podloske za dihtovanje ispod hilzni posto ako ima gumice ja sumnjam da su one lose postavljene i da je zbog njih propustio vodu u karter!

Čestitam, odlična kupovina! Ja tako nešto tražim odavno (isključivo zbog te odlične velike kabine), ali ništa povoljno nisam mogao da nađem...
 
Znaci li to da nece vise Bacin zekan da mi vristi pored prozora ranom zorom?:osmeh:
Nece samo kad ga budem ja doterivao a ja i nisam neki ranoranioc!:osmeh:A sad samo da mi kazezes koji je tvoj prozor mozda prolazim pored njega a neznam?Ma najvise sam ga i ja uzeo zbog kabine i sto kazu da su dobri za berac imam 222 do sada je rujan 52-jka vukla e sada cemo videti sta zekan ume!Znaci da sam bio u pravu gumice pod hilznama su najpre otisle,a verujem i da je pregrevan tamo su ga radnici terali a sto nije njino nije nicije!
 
Izmedju Tutnjevica i ZZ Baco,tu negde...Urlao je svako bogovetno jutro,pogotovo sa zmajevkom punom uglja....
 
Onda se verovatno znamo tako da kad naletimo negde jedan na drugoga moracemo:ppozdrav:jedino sto ja degustiram samo pivo sa limunom jer sve ostalo mi jako!
 
Tomo neka je sa srećom! Odličan pazar, i 2000 još da uložiš da ga središ može se reći da bi jeftino prošao. Ja sa 7011 radim 10 godina i imam samo reči hvale.
 
Tomo neka je sa srećom! Odličan pazar, i 2000 još da uložiš da ga središ može se reći da bi jeftino prošao. Ja sa 7011 radim 10 godina i imam samo reči hvale.
Hvala kolega,sad jedno pitanje jel ima 7011 reduktor za brze i spore brzine ili mu je sve to na jednoj rucici od menjaca?
 
imam jedan problem vec godinama i sada sam ,posto je traktor rastturen odlucio da ga otklonim.Ali nisam siguran da li je to to. Naime cesto mi se desava da kada hocu da ga upalim anlaser ode u 'prazno' i tako par puta, onda moram da okrecem ventilator i tek onda uspem da ga upalim. E sad cuo sam od nekih ljudi da jemoguce da su se pojeli zubi na zamajcu pa anlaser nema sta da uhvati dok se okrece i da se to otklanja tako sto se zamajac okrene. E sad da li je neko imao slicna iskustva?
hvala
 
Zamajac ne možeš okrenuti , nego venac (zupčanik) na zamajcu ako je sa druge strane čitav.Možda je problem do anlasera.
 
isti problem imam i ja na 533,ovih dana se resavam da ga zamenim,ne znam koliko je srecno resenje samo da ga okrenes (venac)drzace neko vreme a posle ista prica,nasao sam polovan (u dobrom stanju) za 2500,00din.
 
To sam i ja gledao kod majstora to sa okretanjem, i funkcionisalo je mada nisam siguran koliko bi trajalo.
I ja moram da rastavljam po pola mjenjanje semeninga, pletenice i da vidim kakvo je stanje lamele, korpe druk ležaja. Trebalo bi da se rastavi danas ili sutra.
 
Nazad
Vrh