Zetor

Ima i ovih radijalnih pa su punojeftinije.
 
Ljudi u nedoumici je covek da li su ovo fabricke gume za ovaj traktor sirina nije bitna uopste ali bitna je visina i sta oznacava visinu koji broj 13.6 je recimo sirina....
 
ljudi treba mi pomoć gledao sam neki zetor na oglasima i nasao sam ovo

http://www.kupujemprodajem.com/zetor-5011-2180092-oglas.htm?filter_id=5771271

ja te zetore u zivotu neznam ni da li sam video a kamo li vozio i radio sa njima.kod nas ti je samo imt i poneka rajka.
ovaj mi je relativno blizu mogu da odem da pogledam ali neznam ni sta da gledam.neznam ni brzine kako mu se menjaju
treba mi tako neki traktor 50-60 konja radim 10ak ha zemlje a ovaj mi ima solidnu kabinu to mi je bitno dosta

ajde zna neko nesto sigurno pa neka mi pise oko masine sta da gledam i oko cene kako se kreću
 
pa on je preko telefona spustio na 5 mislio sam da ako odem da mu ponudim 4,5.zna i on da ce to ovde tesko prodati ovde to ne ide.kaze da je masina dobra nigde ulje nigde ne duva gume su nove sta znam.zato i pitam

a kabine mi se svidjaju njihove cini mi se da su bas udobne i komfornije od imt-a
 
Vidi, ja imam 5211, sto je u sustini isti traktor, samo sto moj ima hidraulicno kvacilo i malo drukcije limove. To je trocilindricno motor od 45 ks. Ima petostepeni menjac, kabina je perfektna. Mislim da je u principu to odlican traktor (5011 uopste ne govorim konkretno o ovom primerku).
Posto imam i 7011 koji sluzi za oranje ne bih mogao mnogo da pricam o tome kakav je orac. Ovaj moj je jako malo orao, neke baste i gluposti sa onim malim leopardom. A uzput nemam pojma ni kakva je zemlja kod vas niti koliko je teska za obradu.
Sto se tice drugih poslova tipa pripreme za setvu, prskanja, bacanja vestaka, ili razbacivanja stajskog djubriva, setve... traktor kakav se samo pozeleti moze.
Moj ima onu obicnu kabinu ne ovu pravu cesku i to mu je , bar po meni, najveca mana. Traktor smo kupili nov 86. tako da dobro znam o cemu pricam.

U cenu se ne bih mesao, velike su to pare danas, ali generalno su Zetori na ceni. Diskskusija tipa vrede-nevrede je nesto u sta se ne bih upustao, jedino mogu da ti preporucim da pogledas cene polovnih u Nemackoj, Francuskoj, Engleskoj, pa cak i Americi. Nisam skoro gledao, ali zadnji put kada sam proveravao tamo su bili skuplji nego ovde, pa ti vidi...
 
ljudi treba mi pomoć gledao sam neki zetor na oglasima i nasao sam ovo

http://www.kupujemprodajem.com/zetor-5011-2180092-oglas.htm?filter_id=5771271

ja te zetore u zivotu neznam ni da li sam video a kamo li vozio i radio sa njima.kod nas ti je samo imt i poneka rajka.
ovaj mi je relativno blizu mogu da odem da pogledam ali neznam ni sta da gledam.neznam ni brzine kako mu se menjaju
treba mi tako neki traktor 50-60 konja radim 10ak ha zemlje a ovaj mi ima solidnu kabinu to mi je bitno dosta

ajde zna neko nesto sigurno pa neka mi pise oko masine sta da gledam i oko cene kako se kreću

ja imam zetora 5011, 1982 godište, i radim isto 10ak ha zemlje, obrati pažnju na hidraulik, znači treba da drži bilo koji stroj i kad je traktor ugasit, a kad traktor radi nebi trebalo da poskakuje hidraulik sa zakvačitim strojem, i kad je ulje u hidrauliku dovoljno zagrijano isto treba da diže lagano, kad ga upališ probaj smanjiti obrtaje na jedno 700 obrtaja motora, i lampica od podmazivanja ulja u motoru nebi trebalo da se pali, i to naravno kad je traktor dobro zagrijan, što se tiče oranja,mjenjač u drugu brzinu i ide to, ostale radnje većinom u trećoj, cijena ja malo previsoka, i ovdje kod nas se kreću takvi traktori od 4000-4500e
 
PA ako ti imas 5211 ja mislim da ti imas onu siroku cesku original kabinu,a ovo treba da je slovenacka

Vlado ja znam da nemam cesku siroku kabinu, koja je na ovom traktoru iz oglasa, nije bilo para za tu kabinu. Imam dva zetora ali nije ta prelepa ceska kabina ni na jednom


@jol
reci mi koji plug koristis na 5011? Uz put slazem se sa svim sto si napisao peshutu.
 
Nazad
Vrh