Zetor

Blago vama kad se tako dobro razumete oko traktora i mehanike..:bravo: a ja neiskusan opet u zbunu :sta: Bio sam danas do Rume na vašaru da vidim šta ima i kupio nekih džidža-biždža tipa S opruga od spremača za rezervu, sita za prskalicu a bio sam i do Marije da kupim filtere goriva za Zekonju. I nisam znao da je od ta 2 filtera jedan fini a drugi grubi..pa ako može pomoć gde se koji montira..ja mislio to je sve jedno jer na oko izgledaju identično a Marija kaže ovaj ti je fini a ovaj grubi..a ja :sta: :sjasi:
 
Google kaze ovako
image.jpg

Na njima imaju brojevi označeni strelicama 1 grubi i 2 fini
 
Jel radio neko skoro generalnu motora.U pitanju je 6711.Interesuju me cene maš.obrade i delovi.
 
Veliko hvala članovima ssloba i pankin..i izvinjavam se za sopstveno neznanje. Inače moji filteri su od pola litra i nose oznake FP-15.31 koji je fini i FP-15.32 koji je grubi po Marijinim rečima pa možda još nekome zatreba :ppozdrav:
 
Problem je čitati i pisati, a ovako kada neko proveri i sve servira onda su svi zadovoljni.Bože kakva smo mi nacija da nas mrzi i da čitamo i pišemo!
 
@ seljak saki

Svaka cast . Koji je fi klipova posto vidim da imaju 2 uljne karike ? Zetori imaju inace jednu ako mislim ispravno
 
Čini mi se da je 90. ili 91. godište, nisam siguran, pitaću, ima 10+10 mjenjač tj. ima reverzer. Znam da je plaćen oko 21.000KM (tako mi je rekao komšija) i bio je bez ikakvih ulaganja, dakle startuj i radi. Inače je drugi najbolji traktor u selu, prvo mjesto drži Landini 8880, zatim ovaj 7745 Plus, potom dolazi moj hurliman i to je to od duplaka i to su tri najjača traktora u selu. Sve ostalo je do najviše 60KS mada komšija koji ima navedeni Landini ima Zetor 6711 sa motorom od nekog velikog Zetora (valjda 8011. ako govori istinu) ali njega ne brojim jer je budževina.
 
Sad mu terebaju veće tanjurače i sve ostalo.Tako je to, svi kupimo veći traktor pa onda po malo nabavljamo i opremu.:ppozdrav:
 
Ima li neko iskustva sa 6245, jedan komšija iz sela se nameračio na jednog pa me zamolio da se raspita jer zna da se ja "krećem" po raznim forumima. Dakle, može li da se nosi sa 2x12" plugom na brdovitom terenu, nekom frezom od 1.5-2m ili rotodrljačom od 2.2m (tako nešto planira da kupi), eventualno sjetvospremač od 2.5m? Ima li neke posebne mane na koje treba obratiti pažnju? Imao je nekad davno 4711 pa zna ponešto o Zetorima no ovo je ipak mnogo moderniji i mladji traktor, tu je i prednja vuča pa ga sve zanima, svaki savjet je dobrodošao.
 
Nazad
Vrh