Zetor

Ako bi neko mogao da kaže kad boš pumpu treba remontovati. Negde sam pročitao da je neko to radio jer mu je naftu motor mešao sa uljem pa se povećavao nivo ulja :sta: što kod mene nije slučaj ali kad ugasim motor vidi se sa leve strane gde je prelivna cevčica da napravi baricu od goriva ispod motora, Takodje pri jačem gasu u radu vidi se kako kaplje..recimo na svaki sekund po jedna kap. Pa da li da skidam to i nosim nekom Bošisti ili da iskuliram. Zetor 7011 je model traktora.
 
Bolje je skini i nosi je na remont(sto pre to je i bolje a i potrosnja ti je sad sigurno veca),to smo mi prekjuce radili na 5011 isto nam se to desavalo a sve teze je i palio,sad pali na pola kljuca,inace zadnji put je radjena 2000-2001 kad smo radili i generalnu motora.
 
Ako bi neko mogao da kaže kad boš pumpu treba remontovati. Negde sam pročitao da je neko to radio jer mu je naftu motor mešao sa uljem pa se povećavao nivo ulja :sta: što kod mene nije slučaj ali kad ugasim motor vidi se sa leve strane gde je prelivna cevčica da napravi baricu od goriva ispod motora, Takodje pri jačem gasu u radu vidi se kako kaplje..recimo na svaki sekund po jedna kap. Pa da li da skidam to i nosim nekom Bošisti ili da iskuliram. Zetor 7011 je model traktora.
zetor 7011 za podmazivanje pumpe visokog pritiska koristi ulje koje se nalazi u samoj pumpi,ne dobija ulje iz motora da podmazuje pumpu,kao noviji modeli...on moze da pomesa gorivo i ulje u motoru,jedino ako semering na uzupcenju pumpe na razvod motora ,pocne da propusta gorivo u motor....mozes da remontujes,a mozes da cesce proveravas i eventualno menjas to ulje u pumpi za ubrizgavanje......mozda si puno nasuo ,preko maximuma,pa ga jednostavno izbacuje na taj mali iberlauf.....za kocnicu se vrati par stranica unazad pisali smo o tome....
 
9k49b4.jpg


Uvaženi clan "Daniel C" Prednja tablica vam nije na vidnom nestu i malog je formata
 
Nisam nikad sipao ulje u pumpu tako da mi je to skroz novo..čitao sam ovde da može da se sipa sae 90 i 15w-40 motorno za podmazivanje pumpe ali nisam skontao koje za šta služi jer se ulje sipa na dva različita mesta ili je sve jedno. Bilo je reči da može da se sipa ulje iza pumpe kad se odvrne neki šraf a valjda može i na onaj napred sa crvenom glavom samo neznam jel to ista stvar i koje ulje da dospem i koliko da ne preteram?
 
Uf kad vidim ovako široke zadnje točkove mogu mislit koliko je opterećenje na ležajeve u bočnom reduktoru,a to kod zetora zna biti problem. Atek kod velikog ursusa. Jedno 10 kom. počev od mog kuma pa nadalje sam bušio veće rupe na tromblama i urezivao navoj jer je redoktor počupa vijke i napravio probleme.
 
Naravno bez brige kad sami ja i brat i komšija remontovali po jedan reduktor a točkovi su nam na naj užim varijantama.Što je naj gore ako ne primetiš na vreme nagne se veliki zupč. i ode i deklo reduktora.Nemoj samo reći da smo vozili bez ulja:haha:. Sreća što je i ona kratka osovina i dva ležaja , semering velika navrtka sa osiguranjem do džaba i imaš je svuda e tu je zekonja legenda i zato će oni biti uvek prisutni u mojim šupama . Ako se rešim Štore 402 zamenit će ga opet neki manji zetor bez prednje vuče .
 
nikad nisam cuo da je neko imao probleme sa portalima kod zetora....to mislim da je nepoderivo,sem toga ovi na gornjoj slici imaju duple tockove,pa je manje opterecenje nego da je samo jedan tocak a razvucen......da li ste primetili kako su im namesteni markeri,vozac iza vozi tako da mu je brazda od markera po sredini traktora,a ne ide tockom po markeru,malo neobicno
 
Vlada: Nekad se sjeti ovog komentara kad sjednes u nekog MF-a, NH-a ili FENDT-a novije generacije. Oni imaju "nisan" koji je na sred haube i preko njega "pucas" u trag markera. puno lakse nego zujati sa strane u tocak prednji.
 
Vlada: Nekad se sjeti ovog komentara kad sjednes u nekog MF-a, NH-a ili FENDT-a novije generacije. Oni imaju "nisan" koji je na sred haube i preko njega "pucas" u trag markera. puno lakse nego zujati sa strane u tocak prednji.
mislim da je isto gledati napred ili sa strane ,predstoji ti jedno zumiranje....
 
Mora da si ti vlada 015@poderao puno zetora čim se tako razomeš u njegove reduktore jer vidim da meni neveruješ a i svedno mi je.
 
@spasoje licno posedujem 3 zetora kojima smo ja i otac prvi vlasnici,i nikada nismo iimali nikakvih problema sa portalnom osovinom,a niti sa transmisijom.ja nisam rekao da ti ne verujem,samo sam rekao da jos nisam cuo da je neko imao problema sa tim stvarima...
 
U redu bolje je za tebe. Ti tvrdiš da je nepoderivo a ja tvrdim da jeste i opet sve u redu.
 
Moja oba zetora imaju grijace zadnje sajbe za mene nista neobicno


pazite na zazor lezaja u zadnjim tockovima i nema problema vise sa tromblama
 
Nazad
Vrh